Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nem akar semmit...

Mit tegyek? Nem akar semmit enni a másfél éves fiam. Eddig bármit megevett, most semmit nem fogad el

Figyelt kérdés
Csak tej szelet,túrórudi,sós keksz,ritkán gyümölcs.Félek hogy legyengül :( ti mit csinálnátok?
2019. jan. 31. 12:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
Na ilyen az amikor a befott rakja el a nagymamat! Hagyod hogy a gyermek dirigaljon,amikor latod hogy nem eszi vagy tolja elfele, esetleg sir(ni akar) rokton adod neki a tejszeletet es a rudit.. Itt a hiba mert tudja hogx akarmikor nem eszi meg a kajat kap finom csokikat stb. Ha tenyleg ehes lesz meg fogja enni de ne nyulj rokton a tejszelet utan ha o mar huzza a szajat. Nem eheztetes attol mert megvarod amig normalisan kezd enni, rosszabb ha edessegekkel tomod
2019. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Hát akkor erőt veszek magamon és kivárom hogy ujra egyen normálisan.Csak olyan nehéz,nagyon félek hogy kórház lesz a vége mert nem eszik :/

De igazatok van,az édesség nem megoldás

Eddig cukrot sem kapott,frissen facsart gyümölcslevet csinálok neki minden nap,tehát kerültem a cukros sz*rokat

2019. jan. 31. 13:21
 13/25 anonim ***** válasza:

Mióta nem eszik?

A mi lányunk 13 hónapos, ő is mindent evett, kb. 1 hete rákapott a banánra, azóta nem hajlandó mást enni csak banánt. Igazából majd ráun.

2019. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki ilyeneket csak kaja után.

Kínáld meg mondjuk kétféle étellel, ha nem kell, nem kell.

Később próbáld meg újra. Ha éhes, egyszer enni fog. Vagy hagyd előtte egy ideig, legyen szem előtt az étel.

Ne jajjgass ha nem eszik, ne sopánkodj, ne reagáld le. De azt se ha eszik. Legyen tök természetes.

Csinálj magadnak is ételt, ülj le elé enni, hátha kedvet kap.


Feszegeti a határokat.

Éhen nem fog halni.

2019. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk most a másfél éves lányom kezdett el probálkozni h leülünk enni és mutogat a hütöre h "virsli". Minden mást eltol maga elöl és csak a virsli kéne. Én ilyenkor mondom h egészségedre az ebédet, kiveszem a székböl és bemegy játszani. Evés terén nincs kivánságmüsor nálunk. Egy ora mulva ugyis olyan éhes h megeszik bármit:)
2019. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok érdemben segíteni, mert még nem tartunk itt a babával, csak a saját példámat szeretném elmesélni.

Én piciként mindent megettem, mindent imádtam. Aztán egyszercsak megkóstoltam a nutellát, onnan kezdve csak az kellett. Anya úgy gondolta, hogy majd ráunok, próbáld rábeszélni másra, tukmált mindent, alig ettem meg valamit: nutella, húsleves, rántotthús és virsli. Kb. ennyi. Évekig tartott, emlékszem olyanra is, hogy valamit nagyon kívántam, de már csak azért sem kóstoltam meg, nem tudom miért. Már bőven 14 felett jártam, mikor elkezdtem kóstolgatni, főleg vendégségben és egy csomó mindenre rájöttem, hogy mekkora hülye voltam. Most 30 éves vagyok, vannak gyomorproblémáim, próbálok sokkal egészségesebben étkezni, de a gyümölcsökből alig megy valami.


Nekem kb. ez az egy dolog van, amit megfogadtam, hogy másképp fogok csinálni. Ahogy leírták, vagy normális kaja, vagy semmi, éhenhalni nem fog. Ha kell, akkor pszichológus, de nem hagyom, hogy ő döntse el mit eszik meg, mert nem ésszel dönt egy gyerek. Aztán mondani könnyű, majd ha eljutunk idáig akkor lehet nem lesz ekkora a szám. De tényleg ne engedj a cirkusznak, ne válaszd a könnyebb utat, maradj következetes. Az édesség nem kajapótlás, csak desszert, kizárólag kaja után.

2019. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld pacsi! Köszönöm szépen nektek!
2019. jan. 31. 14:03
 18/25 anonim ***** válasza:
97%

Rafkósak ám, minek enné meg a brokkolit, ha kap tejszeletet akkor is, ha nem eszi meg? Hülye lenne. Édesség után meg persze hogy nem eszik rendes kajàt!


Az én fiam is csinálta ezt, vérvètelből kiderült, hogy vérszegény és vashiányos - ez is okozhat étvágytalanságot. Írt fel vasat és azt mondta, hogy naponta szigorúan 5x kínáljam étellel, édesség SEMMI, inni is csak víz! Azt mondta, hogy próbáljam meg megetetni, ha nem akar enni akkor tegyem el és a következő étkezési időig ne adjak neki vízen kívül semmit.

2019. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%
Ezen szerintem kb.minden szülő átesik. Ülj le a gyerekkel, mondd el neki, hogy mostantól nincs édesség. Napi egyszer (mondjuk ebéd után) kaphat 1 (!!!) féle édességet, és slussz. Egyébkènt normális kaja van reggelire, ebédre, vacsorára. Étkezések között kis falatokra vágott nyers zöldséget, friss gyümölcsöt csipegethet. Fontos, hogy világosan mondd el a gyereknek, mik a szabályok, és utána tartsd is magad hozzá.
2019. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Hát én ezt a "majd éhes lesz"-t eljátszottam védőnő tanácsára az egyik gyerekkel (kb. másfél évesen akkor indult el végre, hagyta abba a szopást, és talán a karácsonyi vendégségekben is elrontódott, mikor önkiszolgált). Másfél napig bírta csak vízen úgy, hogy minden étkezéskor elé volt téve az újramelegített 3-4 féle állagú és színű főtt étel cukin és magamra erőltettet laza pofával tálalva, amiket régen megevett. Feküdt és öklendezett és akkor feladtam. Ovira már nem volt annyira válogatós, bár addig sem túrórudira gyúrt, csak pl. leturmixolva evett csak főtt ételt vagy gyümölcsöt meg (pedig bölcsis volt, hogy majd a csordaszellem, de ott sem evett semmit, csak üres kenyeret), nagycsoportra lett jó evő.
2019. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!