Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nem akar semmit...

Mit tegyek? Nem akar semmit enni a másfél éves fiam. Eddig bármit megevett, most semmit nem fogad el

Figyelt kérdés
Csak tej szelet,túrórudi,sós keksz,ritkán gyümölcs.Félek hogy legyengül :( ti mit csinálnátok?
2019. jan. 31. 12:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Tejszelet, túró Rudi a másfél évesnek, hát gratulálok, csak így tovább!
2019. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Semmit, csak tejszeletet.... stb.


Eszik!

2019. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ha ezt fogadja el mit csináljak? Inkább éheztessem csak jaj tej szeletet azt nem adok?! Nem erre voltam kiváncsi....
2019. jan. 31. 13:00
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem adnék neki tejszeletet, meg túrórudit. Csak ebéd után.

Hidd el, étel mellett még nem halt éhen gyerek!


Itt kezdődik a határok feszegetése. És hogy ki a kitartóbb. Te vagy a felnőtt, neked kellene "okosabbnak" lenned.

2019. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

" Inkább éheztessem csak jaj tej szeletet azt nem adok?"


Gondolod, ha KIZÁRÓLAG tejszeletet meg túrórudit eszik, az nem éheztetés??? Vagy szerinted ebben minden benne van, ami egy ekkora gyereknek a napi szükséglete????

2019. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Eddig nem is kapott,nagyon ritkán túró rudit,semmi szükség nem volt rá mert szo szerint bármit megevett,brokkoli,spenót,kelkáposzta,teljesen mindegy volt.Most csak azért próbáltam hogy valamit egyen mert képes inkább egy falatot sem enni.Tápszer sem kell neki....nem értem mi történt vele,a kedvenc ételeit is el tolja pedig már egyedül evett
2019. jan. 31. 13:04
 7/25 A kérdező kommentje:
Persze hogy nincs benne gyakorlatilag semmi amire szüksége van,tisztában vagyok vele.De írd már le akkor kérlek te mit tennél?
2019. jan. 31. 13:05
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Hogy mit tennék???

Megvárnám, amíg megeszi az ételt.

Hidd el, ha éhes, meg fogja enni. Ne a gyerek diktáljon!


Vagy nem baj, ha szrt eszik, csak egyen??? Ez szerinted jó felfogás?

Kínálj neki 2-3 félét, és ennyi. meg fogja enni. Tényleg.


Neked kell kitartóbbnak lenned. Lesz még ilyen játszma, hidd el.

2019. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Ne adj neki edesseget, kekszet, ne legyen otthon. Meg fogja enni a normalis ennivalot is. Nalunk is volt ilyen idoszak, mikor sokat elmentunk itthonrol, es en vettem utkozbenre nasikat, mast nem akart megenni. Elhataroztam, hogy eleg lesz ebbol, kidobtam a maradek edesseget, es mutattam neki 3 normalis etelt, amibol valaszthatott. Eloszor persze elutasitotta, de amikor latta, hogy nincs mas, megette.


Ha egyaltalan nem akar semmit enni, akkor persze lehet lappango betegseg, vagy fogzas is az oka, de olyankor a tejitalt, tapszert, vagy pureket el szoktak fogadni.

2019. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az en fiam is hasonlóan nehez eset evés terén.

Nálam most az válik be, hogy kicsit kicselezem. Forma vágom a kenyeret, tegnap például maci alakú kenyérrel egy jó nagy adag főzeléket megevett, de nálunk nagyon bejönnek a jármű alakú tészták, amik ráadásul teljes kiőrlésűek, Hoferben vettük. Karácsonykor a dm-ben volt karácsonyfás tészta az is tetszett neki. Na meg a halrudacska es az apró csirke falatok is könnyebben csúsznak mint az unalmas ételek ☺️

2019. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!