Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan akinek másfél év...

Van olyan akinek másfél év körüli babája még sokat szopizik és alig akar mást enni?

Figyelt kérdés
Ez baj szerintetek?
2013. márc. 7. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy "szerintünk" baj-e, hanem az, hogy nem kapja meg azt a tápanyagmennyiséget,amire egy ekkora korú kisgyermeknek szüksége van. Másfél évesen a szoptatás már egyáltalán nem elsődleges szükséglet, ha valaki sokáig szoptat, akkor sem szabad ennek az étkezés és tápanyag rovására mennie. Ez csakis kiegészítés már ebben a korban.
2013. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is szoptatok még 3-szor egy nap. 1 éves múlt a lányom. Viszont mindent eszik már mellette, amit mi is, napi 4-szer eszik szilárdat, evés után szopizik egy kicsit. Szerintem próbálkozz rendes étellel is a szoptatás mellett. Abból adj, amit Ti is esztek, akkor amikor Ti eszitek, hátha az meghozza az étvágyát.
2013. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok! Igazából eszeget amúgy, a husit főleg nagyon szereti, csak egy nap kb. kétszer (néha többször) tudok belegyömöszölni némi emberi kaját. Egyszer valamennyi gyümölcsöt (kb. fél banánt, fél almát, vagy fél üveg valamilyen más gyümölcsöt, néha sürítem neki egy kis gabonapéppel), és kb. fél üvegnyi, vagy annak megfelelő mennyiségű főzeléket. Ha jó huzatja van, akkor ennél többet is eszik, de úgy kell belejátszani a kaját. Mindig együtt eszünk, őt beültetem a székébe, és én is eszem.

Egyébként általában ő is azt eszi amit mi, csak ha nem neki való (pl. tegnap székely káposzta), akkor adok neki üveges főzeléket. Ma a borsó főzelékből két kanálnál többet nem volt hajlandó megenni, viszont megevett másfél virslit, aminek nem annyira örültem, bár próbálunk jó minőségűt venni mindig, ha esetleg ő is eszik belőle.

Viszont nem tudtunk kimenni mert esett az eső, ezért egész délelőtt a cicin lógott, ezért nem evett gyümölcsöt.

Szóval inkább az a bajom, hogy kis mennyiségeket eszik és sokat szopizik, ezért nem éhezik meg. Egyébként minden hónapban hízik valamennyit.

2013. márc. 7. 13:38
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagytok miért kell egész idő alatt a ciciden lógnia? Szerintem gond, hogy nem eszik elég szilárd ételt, mert neki már elsődlegesen nem a tejre van szüksége. Én nem hagynám, hogy eltelítődjön tejjel, mert akkor persze, hogy nem eszik normális ételt.
2013. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, ami az étkezést illeti. Ne haragudj meg, de azért egy másfél évesnek programnak sem túl jó a cicin lógás.
2013. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hónapig kizárólag szopott, másfél éves koráig alig evett valamit. Kínáltam kitartóan, és mellet csak akkor kapott, ha nagyon kérte. 17 hónaposan még napi 5-6-szor szopott. Aztán szinte pár nap alatt magától leszokott, én SEMMIT nem tettem ezért, nem tagadtam meg a mellet, csak nem kérte többet. Azóta mindent eszik, nem válogatós, bár nem is nagyevő. Végig kielégítően fejlődött. Örülök, hogy nem erőltettem, bár voltak bizonytalan időszakaim. Most azt mondom, hogy ő ekkorra érett meg a szilárd táplálkozásra. Ha erőltettem volna, lehet, hogy megutálja az evést...
2013. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó, nálunk is pont így van, és én sem szeretném erőszakkal etetni, és bevallom őszintén, nincs szívem megvonni tőle a cicit, mert ha fáradt és nyűgös például, azon nyugszik meg, stb.

Ha nem adok és beültetem az etetőszékbe, akkor sír utána, és akkor pláne nem eszik.

Én is néha elbizonytalanodom, hogy jó-e így, de ő is teljesen jól fejlődik, már 11,5 kg, szóval nem egy sovány baba. Meg azért eszeget ő, csak kb. 70-80%-ban még szopizik.

Azért én is próbálom rávenni az evésre, de erőszakosan nem szeretném.

Ha anyukámmal vagy a férjemmel van itthon és nincs cici, akkor valamivel jobban eszik, de 2-3 óránál tovább még nem hagytam itthon.

Reménykedek én is, hogy majd magától átáll.

2013. márc. 7. 14:57
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Addig abban is reménykedj, hogy nem alakul ki súlyos vashiányos vérszegénység. Azért egy másfél évesnek nem kellene mindent ráhagyni, nekem ez a véleményem...így lesz a gyerekből kiskirály otthon, ami jelzem, hogy neki egyáltalán nem olyan nagy örömforrás...
2013. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem durva a helyzet, husit eszik azért többnyire, meg májat is minden héten, azt szereti.
2013. márc. 7. 19:04
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ha anyukámmal vagy a férjemmel van itthon és nincs cici, akkor valamivel jobban eszik, de 2-3 óránál tovább még nem hagytam itthon."


Te magad is tudod, hogy a cicizés miatt nem eszik rendesen. Attól, hogy egy embertől kaptál visszajelzést, hogy náluk is így van, az nem jelenti azt, hogy jó így. Ha ránk nem hallgatsz, kérdezd meg a gyerekorvost.

2013. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!