Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem olyan pozitív személyi...

Aki nem olyan pozitív személyiség, az hogyan lehet jó anya?

Figyelt kérdés

5 hónapos babám van. Én soha nem voltam egy elsöprően pozitív, állandóan mosolygós és csevegős ember. Sokszor megkérdezték tőlem (még az utcán idegenek is, nem viccelek), hogy miért vagyok szomorú, mert alapvetően rideg/hideg arcom van és távolságtartó vagyok.


Most 5 hónapos a baba és egyre többször sírok amiatt, hogy úgy érzem elcseszem az egészet. Alapvetően nem vagyok jól a szülés óta, megvisel a bezártság és a magányos hetkoznapok. Vannak napok amikor alig tudom rávenni magam egy kis mosolygásra, beszélgetésre, dalolaszasra, pedig őszintén szeretem a kisfiam. És ő sem valami mosolygós gyerek... nem tudom mennyire tehetek erről én, de úgy érzem itthon magamat mint a szipoly aki mindenkiből kiszívja az örömöt.


Amikor a baba az apukájával van - mosolygós és nagyon pozitív eletfelfogasu ember - akkor állandóan mókáznak, nevetgélnek. Úgy érzem nem vagyok jó anya, és hogy nekik sokkal jobb lenne nélkülem.


Nagyon bánt, hogy így érzem én nem tudok jó anyuka lenni, hogy nem adok eleget a fiamnak, hogy egy szomorú szellem vagyok aki elrontja mindenki életét...


2019. febr. 10. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezeltesd a depressziódat és kész.

Egyébként úgy lehet jó anya, hogy a "magának való viselkedés" nem jelent mindenkinél depressziót és romokban heverő önértékelést.

Én sem vagyok vigyori, se szószátyár, de ez a gyerekeimmel való kapcsolatomban nem jelenik meg. Nekik szerető anyjuk van.

2019. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Én alapvetően pozitív személyiség vagyok. De az első évet a fiammal elég negatívan éltem meg. Alig aludtam, tök zombi voltam, ez megviselt. Segítségem nem volt, a rengeteg kérsésemre nem válaszolt senki, ls a kétség hogy vajon jól csinálom-e, eléggé kiidegelt.


Most már 6 éves a fiam, minden szép, és nagyon boldogok vagyunk.

Nálunk apa elég antoszoc, idegenekkel távolságtartó, és másnakmindig mogorvának tűnik. De itthon a gyerekkel tök más. Vicces, tök jókat játszanak, sokat nevetgélnek.


Szóval hidd el, idővel könnyebb lesz, és attól, hogy vadidegen emberekkel nem bratyizol, még lehetsz jó anya, a saját gyerekeddel teljesen más lesz! Ahogy nő, úgy lesztek egyre szorosabb kapcsolatban, és fogsz még sokat nevetni vele, tényleg!

2019. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom hogy ilyen rosszul érzed magad, ha komolyan depressziós vagy, kérj segítséget. Sokat segíthet pár szabad óra ha van kire bízni a babát. Amúgy vele sem kell otthon ülni, járjatok össze más kisgyerekesekkel, vagy keress a közelben pl.babaúszást, baba klubot. Tudom hogy rossz lehet egész nap egyedül egy kisbabával, idétlennek tünhet beszélgetni vele, de ő ezt nagyon igényli. Meséld el mit csináltok, kedvesen beszélj hozzá, mosolyogj neki (ha nehéz is). Gondolj bele, neki mennyivel jobb érzés ha pl. pelenkázás közben beszélsz hozzá, megsimogatod, nem csak faarccal ellátod. Ha szoptatod még az nagyon jó, illetve a babamasszázs is segíthet. Próbálj kicsit pozitívabb lenni, még előttetek a hiszti/dackorszak is...
2019. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok mint te: sokszor kérdezték tőlem idegenek mi bajom van, mérges vagyok-e stb mert nem szeretek mosolyogni, nem szeretek beszélgetni és kifejezetten antiszociális vagyok. Kivétel persze a legjobb barátnőim, velük halálra nevetem magam. :) Itthon teljesen más: a férjemmel be sem áll a szám, a kisfiammal egyésznap bolondozom, énekelek neki, sokat játszunk, jó anyukája vagyok úgy érzem és jó feleség. Nem tudom nálad mi lehet a probléma de én lehet felkeresnék egy pszichológust vagy egy jó barátnőt akinek ki tudod önteni mi bánt.
2019. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!