Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen felnőttesebb ételeket...

Milyen felnőttesebb ételeket szoktatok főzni, amit egy 10 hónapos baba is ehet?

Figyelt kérdés

pl. Bolognai vagy rakott karfiol

A mai táplálási elvek szerint igen csak nehéz ízletesen főzni, amit apuka is megeszik.


2010. júl. 1. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Töltött karalábé

Töltött paprika (paprika nelkül neki)

Vadasmarha

Bolognai igen az is jó

Kelkáposzta főzelék

Rakott kelkáposzta...

2010. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fasírt,paradicsomos húsgombóc,sülthús
2010. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Főzelékek, zöldséges ételek, rakott brokkoli, sütőben sült csirke combok (az nagyon puha), tészták : sonkás, sajtos, olaszosak. Paradocsomos kaják: töltött paprika, marhahús szelet. Húslevesből nekivaló.
2010. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem főzök neki külön,abból kap,amit magunknak főzök. Csupán néhány étel van,pl.bab,halászlé, stb.amit nem kaphat. A kisgyerekek is szívesebben eszik meg a rendesen fűszerezett és elkészített ételt.

A fiam maga döntött így 8 hónapos korában. A neki készített turmixolt ételt kiköpte,és mire észbekaptunk, az apuka tányérjában levő csülökpörköltet krumplistól betömte a szájába. Azóta is csak azt hajlandó megenni,amit mi eszünk. Kivételek a szószok,mert az nem kell neki.

Semmi baja nem lett és ma sincs. A "tudósok" nem biztos,hogy neveltek maguk is gyereket.

2010. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha megengeded, írok egy konkrét receptet, saját találmány, és csak úgy falta befelé apuka is és a kisfiam is. :)

Tepsit kikentem olajjal, az aljába tettem felkarikázott cukkinit, répa-brokkoli-karfiol mirelit zöldségkeveréket, rá felkockázott csirkemellet, leöntöttem knorr rizses hús alappal ízesített natúr joghurt-tejföl keverékkel, ráraktam paradicsomkarikákat, és beraktam a sütőbe. Nagyon fincsi lett, 9 hónapos a kisfiam, és zabálta szó szerint. :)

2010. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó válaszoló által írt recept tényleg fincsinek tűnik ,én is kiprobálom.köszi
2010. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem értek egyet a kettővel előttem szólóval, szerintem egy kisbaba szervezetét nem kell még megterhelni olyan ételekkel, amiket mi eszünk (amik egyszerre sokféle alapanyagot tartalmaznak, és főként erősen fűszeresek - pláne ha "zacskós" hozzávalókat is tartalmaz)

Meglehet, hogy nem látszik meg másnap a gyereken, ha nem neki való ételt kap, hosszú távon biztos nem tesz neki jót, én hiszek a "tudósokban".


Ezek a "tudósok" állapították meg azt is, hogy:

"A Magyar Gyermekorvosok Társasága által nemrég végzett felmérés szerint az 1-3 éves magyar kisgyermekek többségét nem megfelelően táplálják. A legnagyobb probléma az, hogy a szellemi fejlődéshez szükséges vasból sokkal kevesebbet fogyasztanak, sóból viszont négyszer annyit, mint amennyire szükségük lenne, ezen kívül a többségük minden nap (legalább egyszer) kap édességet, miközben a felesleges cukorbevitel növeli az elhízás és a cukorbetegség kialakulását."

Kiderült, hogy igenis keveset tudnak az anyukák arról, hogy hogyan kell helyesen (értsd, egészségesen) táplálni a babákat.

Pedig minden anya jót akar a gyerekének, ez nyilvánvaló.


Különben a Kismamatitkok oldalon van most egy cikk Meddig kell a babára külön főzni címmel, amiből kiderül egy meglepő, ámde annál kézenfekvőbb ötlet, hogy mit tehetünk, ha nem szeretnénk duplán főzni a baba miatt, de mégis szeretnénk őt egészségesen táplálni.

2010. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsótól megkérdezném, hogy azzal a recepttel mi is volt a baja? Mert hogy sót egyáltalán nem tettem bele, natúr joghurtot és tejfölt (pláne sütve) már ehet, és ezen kívül tök egészséges zöldségek és csirkemell volt benne.

Talán a rakott húsos rizs alappal van baja? Mert annak megnéztem az összetevőit, és csak fűszerek vannak benne, meg burgonyakeményítő. Arról nem is beszélve, hogy amennyit a gyerek megeszik az egészből, abban a mennyiségben szinte nudli, ami van benne. Azért ennyire nem kellene már szőrszálhasogatónak lenni....

2010. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!