Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy elzáródott...

Honnan tudom, hogy elzáródott e a babám könnycsatornája?

Figyelt kérdés
3és fél hós, nem sír még könnyekkel,de nedves a szeme(fényes) nem csipás sosem, egyik szeme sokáig ödémás volt ott ahol a könnymirigy van,de elmúlt magától.ma reggel miután felkelt és kihoztam a nappaliba alig akarta kinyitni a szemét és mintha folyt volna belőle sima átlátszó folyadék. Aztán egyszer csak kinyitotta es nem volt piros se csipás semmi.Azóte se folyik belőle semmi, Csak egy percre medijedtem h miért nem nyitja ki.A szemhélya mindig kicsit piros,eres. Milyen tünetei vannal az elzáródásnak?

2019. febr. 21. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elzáródott, csipásodik, össze is ragadhat tőle, rosszabb esetben begyulladhat. Nekem ez nem tűnik annak.
2019. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
a szemhélya (szemhéja már bocsi) az kiszúrta a szemem....
2019. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem elzáródott, hanem szűk volt - születésétől kezdve csipás volt, főleg az egyik szemére. Párnaposan vettem észre és már majdnem egy éves volt, mire teljesen kinőtte. Masszírozni kellett, amit a szemészeten mutattak meg, na meg vattával vagy tiszta textilpelussal néha letörölni, de más teendő nem volt vele. Amikor taknyos volt, akkor lett mindig jobban csipás is. Szerencsére egyszer sem gyulladt be.

A másik gyerekemnek nem volt a gond a könnycsatornájával, mégis párszor elkapott valamit néha meg allergiás is volt, amire sokszor kellett szemcseppet használnunk. Neki jellemzően olyankor ödémásabb és eresebb volt a szeme, na meg könnyezett és néha viszketett is.

Ha most van tünete, vidd el a gyermekszemészetre, időpont nélkül is fogadnak akut problémával és beutaló sem kell.

2019. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem elzarodas. Nekünk először zarodas volt, rengeteg csipa. Masszírozzuk de nem lett az igazi, a heim palban konnycsatorna mosason voltunk és onnantól sokkal jobb lett. Azt mondták van benne egy kis szűkület. Azóta ha taknyos kicsit csipas az egyik szeme de semmi komoly.
2019. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!