Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babámnak gyakran...

2,5 hónapos babámnak gyakran váladékozik a szeme. A doki szerint el van záródva a könnycsatornája és át kell mosni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem sok jót hallottam erről.Kamillázom a szemét és szemcseppet is kap.Abban bízom,hogy talán megoldódik magától.
2009. szept. 3. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól teszed,ha vársz! A fiamnak is így volt, 4,5 hósan eltűnt. Elvittem egy normális szemészhez, aki megmutatta a könnycsatorna masszázs technikáját ugy 3 hós volt, bő egy hónapig napi öt masszázs és szemcsepp elmúlasztotta, 10 hós most és tökéletesen tiszta a szeme.
2009. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ez volt, születése óta. Elvittem szemorvoshoz ő a Tobrex szemcseppet és kenőcsőt írta fel. Aztán az nem használt és kapta a Floxal szemcseppet. Hogy most amiatt javult azt nem tudom, de lehet hogy csak kifejlődött neki a csatornácskája. Most 4,5 hónapos és semmi baja már a szemének. Szerintem várjatok ti is még, nekem azt mondták ha fél éves korig nem javul akkor van ez a szondázós átmosás. Addig ne aggódj ez változhat, hiszem még pindurka a babád még sokat fog nőni. Addig is használd a szemcseppet, kamillázd azzal nem ártasz.
2009. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok: ja igen, lehet neki masszirozni is ahogy az első írta. Kérd meg a dokit hogy mutassa meg hogy kell. Naponta párszor 1-2 percig masszirkálod pl. mikor peluscsere van, vagy eteted, akkor talán hagyni is fogja.
2009. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne csak szemcseppet használj, hanem vegyél orrcseppet is és amikor a szemébe csepegtetsz az orrába is. A szemész ajánlotta ezt. Nálunk bevált. Gyógyszertárba elmondod és egy sima orrcseppet adnak majd. Nekünk Nasivint adtak. Lehet nem jól írom. A lényeg rendbe jött a kislányom szeme. Azt mondta a doki ez egy dugulás amit alulról az orrból és felülről a szemből is kell kezelni.

Remélem tudtam segíteni!

2009. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Várok még, remélem rendbe jön.:)
2009. szept. 3. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!