Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti fél évesen?

Hiszti fél évesen?

Figyelt kérdés

Első gyermek, picit talán elkapattam, velünk alszik, rengeteget jatszok vele, szórakoztatom, vagy cicin alszik el, vagy kézben ringatva (napközben is)

Konkrétan most az történt, hogy amíg mosogattam, betettem a pihenőszékbe, hogy lásson, végig beszéltem hozzá, szórakoztattam, vittem oda neki játékokat. Kb 10 percig bírta aztán elkezdett sírni, én abbahagytam a mosogatást, kivettem, egyből nevetett... mondom oké kisfiam, akkor leteszlek a játszószőnyegre. Azonnal visitott, végig nyújtotta a kezét hogy vegyem fel. Nemrég evett,láthatóan nem fáj semmije, tiszta a pelus, nem is álmos, egyszerűen hisztizik, mert ahogy felvettem megint semmi baja. Hogyan kezeljem ezt? Ennyire elrontottam volna? Nagyon szeretem, de most érzem azt hogy besokallok attól hogy 2 percig nincs el egyedül a millió játékával, csak akkor ha valaki szórakoztatja meg viszi a popsiját egész nap...


2019. febr. 26. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak igényel téged, nem rontották el semmit. A millió játék nem jó, csak megzavarja a babát, egyszerre 3-4 db-ot adj neki, ezt váltogathatod a többivel.
2019. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem vinném a popsiját egész nap, inkább odaülnék mellé és szórakoztatnám vagy csak ott lennék vele. Még max egy-két hónap és úgyis jön megy majd.

Az én fiam az előtt csinálta ezt hogy elkezdett kúszni-mászni. 4-6 hónapos kora közt kb folyton ott kellett lenni, mert egy helyben egyedül unatkozott vagy ideges lett ha nem ért el vmit. Azt csináltam, hogy volt 3-4 pont a lakásban (játszószőnyeg, hinta, pihiszék, stb) és ezeket váltogattam, volt hogy 10 percenként.

Onnantól, hogy elkezdett mászni és felfedezni, már nem kellett ott lenni vele, elfoglalta magát viszont sokkal többet kellett “felügyelni”. Ahogyan azóta is.

2019. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan. Mindig kicsit tobb idot hagyd onalloan jatszani tudatosan (nem kell sirni hagyni, es nem is szabad, csak keress valamit ami leköti, ne tegyel kore 20 jatekot, tegyel 1et amivel elvan, masnap másikat stb.)


De egyebkent ez nem hiszti. Ezért tuti mindjart lekap valami osanya a 10kormodrol. Hiszti meg jo sokara lesz, fel evesen nem az.

2019. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Szeparációs szorongás? Nem kapattad el!!
2019. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az nem korai? Még csak fél éves lesz... bár az is hasonló lesz az tuti.

Amúgy köszi a válaszokat ! :)

2019. febr. 26. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen, az is korai. Egyszeruen az anya kozelsegehez van szokva. Ez persze nem baj, de nyilvan azért normalisan ki kell bírnia egy mosdonyi idot, vagy amig elmosogatsz stb.
2019. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bogus20 ***** válasza:
67%
Most van abban a korban, amikor meg kellene tanulnia az önálló játékot, ezt magától nem fogja, főleg ha sokat szórakoztatod... Hozzá fog szokni, sőt már hozzászokott valamennyire, ezzel főleg az a baj, hogy egyedül nem találja fel magát. Olvastam egy nagyon jó könyvet, Pikler Emmi-től: Mit tud már a baba? Sok hasznos dolgot ír, egyik fő gondolata mégis: a baba ápolása során megy a szórakoztatás, szeretgetés, ezt nem szabad elkapkodni, és amikor mindene rendben van akkor jön az önálló játék. Az én babám most egy éves, kezdetektől odafigyeltem erre, és még így is nehéz mindent összeegyeztetni, hogy a háztartás is rendben legyen. El nem tudom képzelni, hogy hogy csinálnám mindezt ha nem tudna magában is eljátszani, mivel a férjem egész nap dolgozik. Talán az első lépések egyike, amit még könnyű kivitelezni: Ha épp jól elvan, és nem sír - nehogy megzavard! A másik: ha egy baba sír ( már nem újszülött) mert pl. le van téve a földre, várja a szülő reakcióját. Úgy érzi nincs biztonságban, a sírás ilyenkor teljesen természetes, ezzel kérdez is: anya baj van ugye?. Ha odamész nagyon sajnálni és azonnal felkapod ez egy visszajelzés neki, hogy valóban nem jó a padlón, mert esetleg veszélyben lehet. Ha teljesen semlegesen reagál az ember, nem húzza fel magát, nyugalmat sugároz, esetleg odamegy, de nem veszi fel, megvárja míg megnyugszik, akkor az az üzenet, hogy minden okés akkor is, ha most egy picit le vagy téve.
2019. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, Neked szerencséd van a gyerekeddel, hogy egyedül elvan, egyáltalán nem biztos, hogy Te nevelted ilyenné, ne verd a melled. Az meg, hogy hagyod sírni, a legrosszabb, amit tehetsz. Azzal, hogy nem veszed fel, semmibe veszed az érzéseit, ezzel csak azt tanulja meg, hogy nem kell jeleznie, szólnia, ha baja van, úgysem segít senki. Fél évesről beszélünk. 2-3 évesen lehet hiszti, de ilyen kicsinek még a testközelség a biztonságot nyújtó hely, legalább látnia kell anyát vagy apát.
2019. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!