Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen kifordult magából?

3 évesen kifordult magából?

Figyelt kérdés

Pár napja rá sem ismerek az eddig angyali gyerekemre. Mindig mindent meg lehetett vele beszélni, néha fordult csak elő egy kis hiszti, de az is inkább fáradtságnak volt betudható.

Most meg egész nap csak nemet mond mindenre, semmire sem vagyok jó neki. Ellenkezik, makacskodik, apróságokon kezd hisztizni. Nem működik semmi úgy, mint rég. Ez már így marad? Vagy mit tehetnék, hogy a régi békés hangulat visszaálljon a családba?



2014. máj. 22. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Átmeneti időszak. Kitartás. Teljesen normális 3 éves :)
2014. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mégis meddig tart? Ebbe bele lehet őrülni.
2014. máj. 22. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:

3,5éves az angyalkám... És én is várom, hogy lecsillapodjon a dacos-hisztis-nyávogós stb időszaka.

Az 5évesem már kezelhető:)


Kitartást

2014. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mit csináljak ilyen helyzetekben? Hogyan reagáljak? Nem tudom, mi lenne a helyes. Tudom, szerencsés voltam eddig, tényleg jó gyerek volt, de félek, ha nem tudom helyén kezelni ezt a helyzetet, csak ártok neki.
2014. máj. 22. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányomnál ez időszakos. Hónapokig angyal, aztán hetekig ördög. Több a jó, de amikor beköszönt az őrület, akkor azt hiszem elszáll az agyvizem.

Nehéz, tökre, de tényleg csak átmeneti időszak.

Én hiszek a pofázás erejében. Hogy csak mondom és mondom neki, hogy szerintem mi a helyes, és mikor tiszta hiszti, megvárom míg lenyugszik és megint csak mondom és mondom. Egyszer eljut az agyába. Érezni szoktam az angyal-időszakában, hogy hat amit mondok. :)

Türelem, kitartás, csak az első 15-20 év nehéz. :D

2014. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnal is volt ilyen idoszak. Kb 3 es fel evesen kezdodott es nallunk kb. fel evig tartott (de gondolom ez valtozo mindenkinel). Komolyan irom, hogy egyszer le is dobbentem, meg a szo is belemfagyott ugy kikelt magabol mert valamire nemet mondtam. Az, hogy mennyire jol tudtam kezelni sajnos attol is fuggott, hogy milyen napom volt. Volt amikor egesz jol elviseltem de volt olyan amikor nekem is nagyon elegem volt.
2014. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor nincs mese, fel kell vérteznem magam türelemmel. Én is állandóan jártatom a számat, mondom neki a tanmesét, és eddig mindig működött is, most érzem először a tehetetlenséget. Mintha kicsúszna a kezeim közül az irányítás, és veszne minden jó, amit eddig megtanult tőlem. Sajnos én is úgy működöm, hogy jó napokon én is angyal vagyok vele és imádom, jobban is működünk együtt, fáradtabb napokon, mint a mai, sajnos kiakadok, aztán óriási lelkiismeretfurdalásom van miatta.

És kedves 5. válaszoló: azt hiszem, még 20 éves koruk után is izgulhatunk értük, csak egész másért :)

2014. máj. 22. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!