Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 évesen még normális az...

3,5 évesen még normális az "ész nélküli" hiszti?

Figyelt kérdés
Mindig is voltak nehezebb,könnyebb időszakok,alapvetően ugyan azok lezajlottak nálunk is mint másnál,hisztizett eddig is fiam,de azért kezelhető volt.Már kezdtem örülni,hogy nő,értelmesebb,okosabb,nyugszik le lassan,erre mostanában olyan hisztiket levág,hogy csak nézek...ha valaki visszakéri tőle a játékát nem akarja odaadni,mondja a gazdájának,hogy "mindjárt,várjál",de hát ugye ebből konfliktus lesz,és képes megütni a másikat,amit eddig soha nem tett.Ma pl azon ment a hiszti,hogy nem kapcsoltam be neki mesét,mondtam,hogy már indulunk.Vagy a játszón hintázni szeretne,de egy másik gyerek előbb ér a hintához,mondom,hogy várni kell,erre kikel magából...és ordít és leül a földre.Én meg totál kivagyok,mert tényleg okos,meg tudnánk beszélni,de nem,neki elszáll az agya....ráadásul nagy gyerek,simán kinéz 4,5-5 évesnek,szóval olyan rosszalló pillantásokat kapok mindenhonnan,ami szintén rátesz egy lapáttal,hogy rosszul érezzem magam...amúgy van büntetés,mindig 1000x megbeszéljük utólag hogy kellett volna viselkedni,mégis valahogy nem tudja kontrollálni az érzelmeit...egyszerűen nem értem...
2014. jún. 15. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ovis? Kislányom július elején lesz 4 éves és borzasztó hisztit tud levágni :-(. Ami hála istennek kimaradt a repertoárból, az a nyilvános helyen, hasravágódva hiszti. Szept.óta ovis és azóta sajnos sok mindent átvesz az oviból - a sok jó mellett. Köpköd, ha nem úgy történik a dolog, ahogy ő képzelte üt - de ezeket csak a családdal családdal csinálja, gyerekekkel nem.


Legyél türelmes! Ha hisztizik, büntibe állítom, ha kijön, 10x, akkor is visszaviszem. Mindig elmondom, ha mégegyszer dobálsz, stb.bünti, ha lehiggadt, megbeszéljük.

2014. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha csak az én fiacskámról írnál, csak ő már 4,5 éves! Rettenetes hisztis és akaratos, ha nem úgy van valami, ahogy ő szeretné olyan hisztit levág, hogy zeng a környék. Inkább már dührohamnak mondanám. Ha várni kell valahol, ha sorba kell állni, ha valaki előbb kap valamit, mint ő, stb... sorolhatnám! Sokszor tanácstalan vagyok, hogy mitévő legyek. Ráadásul szót sem fogad nekem, hiába kérem szép szóval vagy erélyesen, mintha meg sem hallaná. Sokszor el vagyok keseredve. De kisangyal is tud lenne, okos, értelmes kissrác. Remélem hamar elmúlik ez az időszak.
2014. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!