Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Petefészek ciszta 3 hónapos...

Petefészek ciszta 3 hónapos babánál. Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Uh-n látta a doki. Az egyikben 10 mm a másikban 14 mm-es ciszta van. 6 hét múlva kell visszamennünk kontrollra.

Másnál is volt ilyen? Mi lett a vége? Felszívódott vagy műtétre került sor?


2019. febr. 27. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

3 hónapos babánál? :-O


Jó ég, ez elég korai...sürgősen nézetnék olyan vérképet, amiből hormonok szintjeire lehet következtetni, szerintem valamelyik hormonból túltengése van..ösztrogénre gyanakszom így látatlanban.


Többször volt már petefészek cisztám, minden esetben műtöttek, de vannak felszívódó ciszták is, ezért ilyenkor meg szokták figyelni a pácienst, hogy múlófélben van-e a ciszta vagy növekszik.

2019. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy a hormonvizsgálatok nem olcsóak és macerásak is, ezért nem szívesen végzik őket.


Csak az a gond, hogy ha tényleg hormonális a probléma, akkor hiába műtenék is meg a babádat, újból előjöhet a ciszta. Szóval továbbra is vérképet nézetnék, amiből a babád hormonháztartását figyelnék meg.


Nem volt teherbeesésed előtt bármilyen hormonos kezelésed? Endometriózis, PCOS, művi megtermékenyítés...bármi?

2019. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
PCOS-om van, de nem kezelték és semmilyen hormonkezelést nem kaptam.
2019. febr. 27. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

PCOS-t 10bol 8 lány gyermek örökli. :(

Valszeg az lesz..

Amúgy elsőt megértem, van doki aki egyből mut. Nekem rengeteg ciszta volt már (nincs PCOS, se hormon gond, fene tudja mitől) volt h fel év kellett h eltűnjon az aktuális.. De sose kellett műteni. 😱

2019. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez most derült ki? Mert az én lányomnak a kötelező Hasi Uh-n derült ki hogy mindkét petefészkében több ciszta is van. Végig rettegtem nem is tudom hány hónapot,majd mondták nekem a Heim Pálban hogy semmi ciszta nincsen, teljesen felszívódott és ennek nincsen jelentősége,mert az anyai hormonok vannak ilyenkor még a kislányok szervezetében. Ugyhogy nekünk teljesen eltűnt. Talán 3 honap mulva mentünk vissza..már pontosan nem emlékszem. De előszőr mi a Dél-pestiben voltunk.. na ott meg sz*rnak az emberre :) 1 perces volt az Uh ott :) -.-
2019. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nektek hol nézték amúgy?
2019. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A te hormonjaid miatt van.
2019. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szekszárdon nézték.

Terhesség alatt semmi nem volt. Szülés utáni uh-n se láttak semmit.

3 hete sajnos nem szoptatom.

Doki is azt mondta, hogy lehetséges, hogy még mindig az anyai hormonok dolgoznak benne, mert a mellbimbója is meg van duzzadva.

2019. febr. 28. 09:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor biztos :) Ne aggodj az eltűnik.
2019. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért nézrek egyáltalán uh -t gondolom valami tünete van.
2019. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!