Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, létezik hogy 1 éves...

Anyukák, létezik hogy 1 éves kislányom jobban megeszi a levest mint a főzeléket?

Figyelt kérdés
csináltam neki,borsó levest,nagyon ette,ma kapott tojáslevest egy nagy tányérral bepuszilt.milyen levest adhatok még neki?
2010. júl. 2. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
A leves nem való kisgyereknek, elteliti agyomrát és semmi (nem sok) tápértéke van. Nem véletlen szokás őket főzelékkel etetni.
2010. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Enyém is jobban szerette kisebb korában a leveseket :) (én írtam ki fölötted a főzelékes kérdést).


Habart krumplileves, sütőtökleves, húsleves, ilyeneket is adhatsz már neki. A babot, lencsét, és a zsíros (pld. gulyásleveseket) még mellőzd. :) A könnyebb leveseket nyugodtan eheti már.

2010. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De csak a sürüjét kapja minimális lével,és jobban megeszi és szereti is.
2010. júl. 2. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, és pld. a krumplilevesbe néha csipegettem kenyérdarabkákat és úgy totál jól is lakott vele, nem kért máodikat.


Amúgy való igaz, hogyha levest evett, utána már vagy nem evett másodikfélét, vagy csak egy-két falatot.

2010. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

az én fiam se szereti a főzeléket, a leveseket imádja.

"mindent bele" leveseket főzök legtöbbször, h mindenféle zöldséget megegyen. Kevés lével adom neki, másodikat is eszik utána.

most 3 éves, kedvence a tárkonyos ragu, és a gulyásleves, sok csipetkével


ha figyelsz arra, h mindig változatos legyen a leves, nem gond h főzelék helyett azt eszik. A második fogásban is lehet zöldség, nemcsak krumpli-tészta-rizs.

2010. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém sosem ette a főzeléket, de a levest igen. Bármilyen zöldséglevest megeszik, de a tojáslevest is imádja. Nem tudom miért lenne ez probléma, szépen nődögél. Egyébként apu is ilyen, 2 tányér levest megeszik, és nem kell a második, ő sem halt még éhen.
2010. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Nyugodtan adhatod neki a leveseket. A fiam sem eszik már 1 éves kora óta főzeléket, viszont minden féle levest szeret és benne minden zöldséget megeszik. 1 évesen már nem főzelékkel kell jól lakatni amugy sem a gyerkőcöt, ahogy vki írta. Adj neki levest, mert a folyadék miatt is jó ha kap de csak annyit, hogy utána még a második féléből is tudjon enni.
2010. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!