Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hány hónapos korban ültette...

Ki hány hónapos korban ültette először a babáját? 4 hónaposan már ülhet párnákkal kitámasztva?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én akkor ültettem, amikor már egyedül is ment neki. Nem kell rohanni, ülhet még egész életében. Arról nem is beszélve, hogy annak is van esélye, hogy az erőltetéstől valami gerincproblémája lesz. Ha kicsi is az esély, minek kockáztatni? Mindennek eljön a maga ideje.
2010. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarod ültetni?! Tudhatnád, hogy ez káros a babára nézve!! Megterheled vele a gerincét! Nem is értem mi értelme van! Majd felül magától, ha akar! Itt is rengeteg hasonló kérdés volt már, de a védőnő és az orvos is biztosan mondta!
2010. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Valóban nem egészséges az ültetés, tehát ne tedd. Árt a gerincének, mivel saját magától még nem képes az ülésre.Gondolom te sem szeretnéd,hogy baja legyen:)


Fogadj meg egy jó tanácsot. Olvasd el a szakirodalmat,hogy mikor milyen fejlődési szakasz következik, mennyi az a kor amikor ha még nem csinálja az adott műveletet baj és akkor segíthetsz neki ill. vidd orvoshoz, de addig ne tegyél vele semmi olyan butaságot amilyet most szerettél volna:) A babák a saját tempójukban fejlődnek, tehát nem szabad őket befolyásolni kivétel persze a fentebb említett eseteket:)


Egyébként mindenféle szidás és szemrehányás nélkül, de te nem olvastál szakirodalmat erről? Vagy az orvos,védőnő ezeket nem mondta el? Mert ha egyiket sem csináltad az tényleg nagy baj:(

2010. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem ültettem kipárnázva, de nagyon akart már ülni, így magától felült 7 hónaposan, és azóta is imád üldögélni. Hidd el, ha nagyon akarja, majd magától felül, kár erőltetni. Ha még nem tudja magától kivitelezni, akkor valószínűleg nem elég érett rá, nem elég erős a gerince hozzá és így csak feleslegesen megterheled neki.
2010. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan még nagyon pici ahhoz hogy üljön! ebben a korban max az egyik oldalról való átfordulás a normális. Nem értem miért erőltetik egyes szülők ezt! Persze cuki meg minden ahogy üldögél.... de akkor sem kockáztatnám az egészségét! Ez egy régi hülyeség, öreganyáink ültették párnával kitámasztva a gyerekeket és sétáltatták őket 6 hónaposan.......lett is sok gerincferdüléses és egyéb beteg gyerek!
2010. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.


En sem ultetetem soha a lanyomat.Igazabol azt sem szeretem ha a babyhordoban van, de kb 1 hete nem marad mar meg a babakocsiban, mert nem lat ki :S

5 honapos lesz nemsokara, igy remelem a babyhordozassal nem teszek nagy kart a gerincenek, hisz nem ul benne orakig.

Varj amig O jelzi, hogy keszen all erre az uj dologra.

2010. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Türelmes vagyok nem akarok erőltetni semmit.DR Carol Cooper (családorvos állítólag)A baba fejlődése című könyvben olvastam.Azt írja 3-4 hónaposan élvezi ha az ölünkbe ültetjük,négy hó egyedül is megül ha kitámasszuk.

Olvasok szakirodalmat,egyedül ebben a könyvben találtam az ülésről,de szerintem is pici még hozzá,hisz még büfizésnél sem tudja egyenesen tartani magát.Én sem akarok rosszat neki.

2010. júl. 2. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!