Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én kisfiam ma volt 1...

Az én kisfiam ma volt 1 hónapos. A kórházban azt mondták, hogy nem kell ot minden nap mosdatni elég minden másnap, mert koraszulott volt. Mikortól ajánlott minden nap furdetni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 9. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy koraszülött volt nem jelenti azt, hogy nem kell fürdetni minden nap. Az én babám időben jött és kb 2 vagy 3 nap volt, hogy csak mosdattam. Most lesz 3 hónapos de már követeli a fürcsit, ha elmarad. Szerintem fürdesd nyugodtan, ha szívesen csinálod, ha ő eleinte tiltakozik is hamar megszereti majd. csak az öltöztetést nem szokták szeretni de azt fürdés nélkül is kell csinálni minden nap. És ha már pucéron van miért ne fürödhetne egyet?
2008. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak te döntöd el. Mi minden nap fürdünk, egyrészt azért, mert része a napi programjának, ezután mindig tudja h evés és alvás következik, másrészt pedig azért, mert nagyon élvezi a pancsizást. mi ezért is járunk babauszira.
2008. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk is koraszülött volt a babánk, de nem mondták, hogy emiatt ne fürdethetnénk minden nap. Általában kétnaponta fürdettük, de ennek nem volt semmi különösebb oka. Egyszerűen így alakult.

-Macska-

2008. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről voltak itt már nagy viták. Én minden másnap fürdettem a babámat amíg nem mászott, mert nem koszolta magát, így is megszerette a fürdést, de nem volt törés a rutinban akkor se, ha kimaradt. A bőrgyógyászok pedig tényleg azt mondják, hogy szárítja a bőrüket a mindennapi fürdés. Ettől még persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, egyik verzióval sem lehet semmi rosszat tenni.
2008. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az első naptól minden nap fürdetem, és a kórházban is minden nap vitték a babákat fürödni.
2008. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem fürdesd minden nap mosdokenőccsel és akkor nem szárad ki a bőre sem. azért bukik, nyakába folyik a tejcsi szoval nem árt a locsi. a másik nagyon fontos hogy a baba megszok egy esti rituálét és onnan tudja h este van és utánna szopi/kajcsi és szunyálás
2008. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én minden nap fürdetem, de ha valami miatt elcsúszott a napi program (pl. fájt a poci és keveset aludt), akkor csak áttörölgetem meleg, nedves mosdókesztyűvel és irány az ágy. ha nagyon fáradt nem érdemes fürdéssel nyúzni, de a napi rutin-fürcsi egyébként nem árt.
2008. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a válaszokat! Már én is rááltam a mindennapos furdetésre és a picúr a vízben meg sem nyikkan csak akkor sír, ha kiveszem a vízbol.
2008. nov. 11. 09:25
 9/9 Mezei Bea válasza:
Azert mondjak mert a kora baba fazosabb altalaban Es Hamar kihulhet ha sokaig maceralod . De nem torveny . Nalam Az egyik lanyom fazok a masik megsul ikrek .. Korak.. Mindennap furdnenek . Csinalj jo meleget Nekik ha szeretned maszirozni kenegetni stb melegebbet mint Az atlagnal :) En 28 fokkal kezdtem a furdetest most 25-26 ba furdenek Igy Telen de ok mondjuk 28. Hetre szuletett kora babak
2015. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!