Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák/leendő anyukák, más...

Anyukák/leendő anyukák, más is szorongott a terhességes során?

Figyelt kérdés
Amióta terhes vagyok egy percig sem tudtam élvezni ezt az állapotot, mert mindig arra gondoltam mi lesz ha a baba nem lesz egészséges? Nagyon félek, legfőképpen a mentális betegségestől? (autizmus/skizofrénia/stb.) Úgy érzem nem tudnám elviselni, ha valami szellemi fogyatékossága lenne. Szinte az egész terhességemet végig kísértek ezek a gondolatok. Ha a tévében láttam valamit hasonló témában, mindig arra gondoltam nem véletlenül kellett ezt most látnom. A férjem már többször rám szólt, hogy minek foglalkozok ilyesmivel, hiszen a családban sincs ilyen betegség. De ez semmit nem jelent, hiszen teljesen egészséges embereknek is születik sajnos beteg gyerekük. Terhességem alatt nem dohányoztam, ittam, nem szedtem gyógyszert, nem voltam lázas sőt még kávét se nagyon ittam. Normális, hogy ilyen félelmeim vannak? Néha már arra gondolok nem lett volna szabad gyereket vállalnunk, hiszen ezzel magát a rizikót is bevállaltuk, hogy esetleg nem lesz egészséges.

2019. márc. 5. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Normális a félelmed, de ne gondolj ilyenekre, mert még bevonzod a bajt.

Nem lesz semmi gond. Hallgass a férjedre, hagyd ezt abba mert kikészíted magad.

2019. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nekem nem volt, de nagyon nehéz volt a terhesség, nem tudtam volna ilyeneken agyalni. De, nem megijeszteni akarlak, csak régebben olvastam, hogy a szülés utáni depresszió nagyobb eséllyel jön ki azoknál, akik már terhesen is nagyon szoronganak. Próbálj lenyugodni, vagy fordulj szakemberhez, nekem kicsit túlzásnak tűnik amit csinálsz.
2019. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez körülbelül olyan, mint egész repülőút alatt arra gondolni, hogy lehet, hogy lezuhanunk. Igen lehet. Meg fogod akadályozni azzal, hogy rágondolsz? Nem. Szép emlék lesz az út akkor is, ha jól sikerül? Nem.

Próbáld meg logikusan elmagyarázni magadnak, hogy nem ér semmit, ha ezen agyalsz, viszont annyi mindet elronthat. És magnézium, B-vitamin komplex, citromfű tea, meg valami hobbi, barátok, amit ajánlok.

2019. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, és szörnyű volt az amúgy probléma mentes terhességem emiatt.

Többet emiatt nem is akarok terhes lenni.

A varratszedésen is ott sírtam a nőgyógyászomnak, mert akkor meg már azon kezdtem aggódni, hogy az amúgy egészséges picmnek mi van ha baja van, mert kicsi lett a születési súlya. Majd fél órát nyugtatott ott is a doki.


Most 7 hetes, háát talán már jobb, multkor elvittem egy tetőtől talpig ultrahangra egy nagyon neves gyerekorvoshoz, hogy mondja ki valaki, hogy egészséges. Hogy ez megvan kezdek kicsit megnyugodni.

2019. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, nekem sem lesz tobb terhessegem, vegtere is ez olyan mint az Orosz rulett! Raadasul az, amitol en tartok (szellemi fogyatekosag, stb..) ezek van, hogy csak sokkal kesobb mutatkoznak, amikor a gyermek mar elmult 2-3eves!
2019. márc. 5. 17:17
 6/12 anonim ***** válasza:
0-1 közt meg a bölcsőhalál kockázata.. Mindig lesz valami :(
2019. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek a 3. Válaszolóval. Én is át stresszeltem a terhességem, depressziós voltam szülés után most meg már bánom hogy nem élveztem ki minden percét. Mi alapból egy babát terveztünk így szívesen elölről kezdeném. Én is féltem ilyenektol amikor megszuletett utána jó volt addig míg a szoba társam babája majdnem megfulladt légzés kimaradás miatt 3x fel került az intenzívre és annyira megviselt hogy láttam a kislányt mindig belilulni és az első után a többiből nehezen is hozták vissza 2-en voltunk a szobába nagyon ki volt borulva az anyukája. Jóba lettünk keser édes volt akkor haza jönni. De onnantól meg rettegtem a bölcső haláltól nem aludtam minden percbe a gyereket néztem. Eztán a kialvatlansagom depressziót okozott. Talán mostansag jövök helyre amióta vissza nevet rám a baba és most bánom minden percét amit nem élveztem ki. Gyorsan elrepul az idő ne gondolj ilyenekre.
2019. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És kezeltetted már magad?

(Pszichológus, pszichiáter)

2020. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy kérdésedet sértőnek szántad e vagy komolyan érdekel, bár az értékeléseid alapján úgy gondolom, hogy csak idejöttél trollkodni! Mivel ez egy nagyon régi kérdés, nagyon unalmas életed lehet, hogy még mindig ezzel foglalkozol! Egyébként köszönöm kérdésed, nem kezeltette

magam és minden rendben van azóta is, velem is és a kislányommal is! Te nyilván nem vagy anyuka hiszen fel sem fogod akkor mit jelentett ez a kérdés, ha pedig anyuka vagy akkor sajnálom a gyerekedet!

2020. nov. 4. 08:49
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Jó, hordj le minden szemétnek és szenvedj szorongástól/depressziótól, ha az enyhítése számodra "ciki".
2020. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!