Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen konkrét rossz hatása...

Milyen konkrét rossz hatása lehet egy másfél évesre a sok mesenézés?

Figyelt kérdés

Kérlek ne tanulmányokat linkeljetek hanem konkrét élményeket, tapasztalatokat...

Sok mese azt jelenti, hogy mondjuk napi 2 óra. (bogyó és babóca, kerekmese, stb.)


2019. márc. 7. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Másfél éves a kisfiam. Nagyon szeretné ezeket a meséket. Ha reggel délelőtt mesét néz, akkor déli alváskor riad. Ami annyit takar, hogy 50-60 perc alvás után a semmiből visítva felsír. Nem lehet hozzá érni, hozzászólni. Olyan hangon visít mintha élve nyúznának egy tengerimalacot. Nem viccnek szántam, tényleg ilyen. Kb átlagosan 20-30 percig tart, akkorra vagy cumival visszaalszik (ez a ritkább) vagy magához tér kicsit és engedi, hogy kézbe vegyem. Ringatással, kis tápival, cumival meg tudom nyugtatni és legtöbbször vissza is alszik. Nem kevés időbe telt mire erre az összefüggésre rájöttem.

Így is néz mesét, de délután már nem okoz ilyen problémát. Olyan típus aki ezerrel pörög egész nap. Keveset is vagyunk itthon mióta jön a tavasz. Hál istennek jobban érdeklik a bogarak/madarak, játszótér, motorozás. Amennyit csak lehet inkább a szabadban vagyunk.

2019. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt túlingerli az idegrendszerét. A figyelemzavar melegágya, mert a való életben nem érik olyan mennyiségben ingerek, mint a tévében. (Események, hang, zenei aláfestés, fények.) Még a Bogyó és Babóca is, bár természetesen nem annyira, mint egy zenei videoklip például.

Másrészt visszaszorítja az aktív tevékenységek során fejlődő képességekre jutó időt. A gyerekek játék közben fejlődnek. Mozgás közben pl az agy is fejlődik, még a gondolkodás is. A tévézés passzív tevékenység.

2019. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

2 órát bír egy helyben ülni egy másfél éves??

Irigyellek.

2019. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fiam reggel néz mesét hogy felkeljen mert teljesen koma. És este akkor ha nagyon pörög és egyszerűen nem tud kikapcsolni es lehiggadni. Szóval nem minden nap hanem csak akkor ha rossz napja van, nyugos és semmi se jó. Ot ez kikapcsolja es lehiggad.

Ezen kívül nem szokott és nem is kapcsolunk tvt. Mesen kívül nem is nézünk mast a tvben.

Mindenkinek lehet rossz napja, kedve, fáradt stb.

Nincs semmi negatív tapasztalat, 4 éves. Nem ül orakat mondjuk a tv előtt ha kell ha nem. De o válogatós is, akármi nem is kotne le. Vannak kedvencei.

2019. márc. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lassan 3 éves a kisfiam, átlagosan napi 2 Bogyó és Babocat nézhet, ez ugye 2x5 perc. Egyszer engedtem neki 25 percet, akkor már kiborult miután kikapcsoltam. Szerintem 2 óra rettenetesen sok. Ingerlékenyebbek olyankor. (Fel éve néz egyáltalán valamit.)
2019. márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!