Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babátoknak mit...

4 hónapos babátoknak mit adtok enni? Anyatejesek és tápszeresek a tejen kivül mit adtok? Mivel és hogyan kezditek a bevezetést? Vesztek valami babaételt a boltban? Ha igen mit? Megcsináljátok magatok ha igen mit és hogyan? Mivel kezditek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én üveges gyümölcs desszerteket adtam neki. Univerest szoktam venni. Őszibarack a kedvence. Most próbálom a zöldségeseket adni neki, de nem nagyon ízlik neki. Még nem csináltam neki semmit.
2010. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 3.5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, mert rohamosan fogyott a tejem, először csak a délutáni tejpépet váltottuk ki Sinlac-kal, később pedig DM-es tejpéppel. Közben kanalazgattunk kóstolni almát és őszibarackot, de nem birta a gyomra, úgyhogy inkább a főzelékkel folytattuk: répát kapott először. Imádta. Úgyhogy 3 nap alatt megevett már ebédre 260 ml répapürét, akkor még krumpli nélkül, később krumplival, utána kapott tököt, cukkinit eleinte. Nem vettem ekkor még üvegeset, mert a 4 hónaposak olyan furcsán vegyesek, helyenként kukoricát meg karfiolt is tartalmaznak, ezt meg nem akartam neki adni. Meg nyár volt, igy volt friss mindenből. Én a kismamablog táblázatát próbáltam követni, ami a hónapokat illeti:

[link]

persze nem 100%-os sikerrel...

Sok sikert!

2010. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én nem költök üvegesre. 4 hónapos volt, mikor kezdtem neki 1-2 napig almalevet adni, majd almapürét, az nem ízlett neki. Utána váltottunk őszibarackra, majd amikor már megevett egy jó nagy barackopt, akkor vettem neki a Nestlétől gabonapelyhet és azzal kevertem. Utána, ha jól emlékszem, meggyet kapott, majd a már ismert 3 íz egyvelegét. Mostmár az almát is szereti. Majdnem 5 hónapos volt, mikor először kapott burgonyát, majd répát és céklát. Most 5 és fél hónapos, a rizset és a brokkolit készülök bevezetni neki.
2010. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyébként a főzelékeket én is répával kezdtem, de nagyon nem jött be neki, így váltottam burgonyára. Mostmár a répát is szereti. Utolsó voltam
2010. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első gyerekemnél elkezdtem 3,5 hónaposan, mert úgy éreztem kevés már a tejem. Nem volt valami nagy sikere, 1,5 éves koráig nagyon rossz evő volt. Azt olvastam, hogy ez lehet attól, hogy túl korán próbálkoztam.

A 2. gyerekkel tuti nem kezdem 6 hónapos kora előtt. Szerintem, ha nem elég a tej, akkor inkább tápszerrel kéne pótolni. Nem véletlenül mondják most már mindenhol, hogy a gyerek gyomra 6 hónapnál korábban nem áll készen rá.

2010. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónaposak vagyunk, anyatejes+tápszeres.

3,5 hónaposan kezdtük... almalével 3 napig a déli evés előtt, majd 4 nap múlva alma pürével próbálkoztam, majd alma krumplival.

Répa+őszibarack+meggy+banán+zöld borsó persze csak fokozatosan, 4-5 naponként váltottunk! Zöldborsó-répa illetve banán-alma-meggy a kedvence.

Én csinálom neki az ennivalót, hiszen olyan hamar megvan, de bébiételben vettem neki sütőtököt. Nekem nagyon drága, hogy minden nap azt egyen, mert 190 g-t meg eszik ebédre!

2010. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!