Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik a jobb, ha...

Szerintetek melyik a jobb, ha valaki paramami vagy ha nagyon laza anyuka? Melyikkel ártunk többet a babának?

Figyelt kérdés
Persze az arany középút lenne a legjobb de hát azt nehéz megtalálni. Ismerek nagyon laza anyukát akinél állandóan beteg a gyerek és paramamit akinél még csak 1x volt 7 hónap alatt. Oké hogy ha beteg a gyerek azzal erősödik az immunrendszere, de biztos nem jó neki hogy az első hónapjai taknyosan, nyűgösen telnek. Szerintem ilyen esetben nem baj ha valaki paramami és jobban vigyáz a babára. Ilyenekre gondolok.
2019. márc. 10. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

A paramami az én szótáramban az, aki pl. nem lehet hóvirág vagy aranyeső a lakás 10m-es körzetében sem, mert mérgező.

A laza, aki ha hoz valaki virágot, felteszi a polcra, vagy ha elmegy a rokon, akkor kidobja.

Felelőtlen, aki nem törődik azzal, hogy esetleg a gyerek megeheti és beteg lesz.


Voltak ilyen kérdések, azért ezt a példát írtam.

2019. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Én meg ismerek paramamit, ahol mindkét gyerek asztmás volt még annyira oviban is, hogy fel kellett adnia az állását. Most mondhatnám, hogy biztos a túlzott fertőtlenítéstől és féltéstől, de nem tudhatom. És ismerek olyan laza anyukát, ahol folyton kirándultak, a gyerek már pár hónaposan a fűben mászkált jó pár méterre tőlük ki tudja mit bogarászva, és mégsem voltak betegek kb. két éves korukig.

Szerintem addig nem baj a féltés, amíg nem lesz tőle neurotikus a gyerek. Tehát látja anya, hogy mi az, amikor / amiben már el kell engednie a saját aggodalmait és inkább önállóságra biztatni.

Ez persze nem egyenlő azzal a felelőtlenséggel, amikor valaki csak a padról kiabál a másfél évesére, hogy "Hozéarmandó, mondtam, hogy ne fejjel előre csússz le."

2019. márc. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A lazaságnak semmi köze a gyerek immunrendszeréhez.

Én nem voltam paramami, évi egy nátha 22 éve az összes baja a lányomnak.

2019. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem tartható a középút. Nem izgulok túl semmit - arra ott az anyósom - de nem is beteg sűrűn a gyerek.
2019. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, hogy sajnos a paraságnak és a lazaságnak is vannak agyon durva végletei. Pl nem mindegy, hogy a gyerekeddel minden láznál elrohansz az orvoshoz, vagy ha az áfonyás sütitől kék lesz a nyelve akkor ököllel ütöd a sürgősségi ajtaját, hogy meghal a gyereked.

Nem mindegy, hogy egy vállrándítással elintézed ha a gyereked nem hord otthon papucsot, vagy elöl hagyod a gyógyszereket amiket a gyerek bezabál.

Gyerekápoló vagyok, létező eseteket írtam le. Sajnos nincsen erős határvonal, így nem lehet letenni a voksot szerintem egyik oldal mellett sem. A lazaság is egy szinten túl már átmegy felelőtlenségbe és a paramamik is tudnak olyat produkálni, hogy még a 2 éves szemében is látod a rémületet, hogy anyu nem normális.

2019. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a gyerek milyen gyakran beteg nem attól függ, hogy valaki paramami vagy lazaanyu megnyugtatlak.
2019. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd, lazábban kezelni dolgokat sokkal jobb, mintha állandóan aggódik valaki minden miatt. De azért a két véglet egyik esetben sem jó. Nem jó, ha az utcára sem engedi ki a gyereket anyuka, mert jaj, bármikor eleshet, vagy elüti az autó, de az sem jó, ha valaki olyan laza, hogy már 2 éves korától teljesen egyedül felügyelet nélkül kiengedi az utcára a gyerekét. Tehát inkább legyen lazább egy anyuka, aki azért figyel a gyereke egészségére, testi épségére, ugyanakkor nem parázza túl a dolgokat. Baleset bármikor bekövetkezhet egy gyerekkel akkor is, ha ott vagy mellette, nem tudod mindentől megóvni, ugyanakkor vannak dolgok, amikor még igen is ott kell lenni a gyerek mellett és óvni bizonyos dolgoktól, amiktől képtelen egy bizonyos korig megóvni önmagát.
2019. márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Én elég lazának tartom magam. Olyannak, aki nem öltöztette túl a gyerekeit, aki elment velük térdig érő olvadó hóban a Magas-Tátrába túrázni, aki, bár maga sohasem vett nekik chipset vagy kólát, nem akadt fönn azon, ha máshol azt ettek vagy ittak. Olyannak, aki a második gyerekével várandósan félidősen kenutúrázott, a negyedikkel pedig a 8. hónap végén az Északi-középhegységben mászta a hegyeket.

Egyáltalán nem betegesek, azáltal, hogy esőben is kint rohangáltak a pocsolyákban (na jó, akkor gumicsizmában és esőnadrágban), vagy kint hógolyóztak az olvadó hóban is, sokkal erősebb volt az immunrendszerük, mintha egész nap a fűtött lakásban lettek volna.

2019. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Paramami-egyértelmű.


Itt akinek volt legzésfigyelője, mindnek riasztott, újra kellett éleszteni a gyerekét. Nekem nem volt, élnek a gyerekeim és ujraéleszteni sem kellett őket légzeskimaradásuk sem volt.


Ugyanez orrszívóra. Nekem nem volt sosem volt szövödményük. Akik orrszívóznak volt szövődmény.


Akinek volt konnektorvédője mindnek nyúlkált gyereke konnektorba. Nalunk sosem.


Paramamik olyanokat tudnak mesélni...

2019. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!