Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátok hányszor,...

9 hónapos babátok hányszor, és miket eszik? Főzeléket elég egy nap egyszer adnom? Tízóraira uzsonnára miket adhatok már?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:

9hónaposan a lányom így evett:

reggeli:tápszer, mellé vajaskenyér,kifli, vagy amit én ettem.

tízórai:joghurt,gyümölcs,

ebéd: már ilyenkor a mi kajánkból evett, nem kellett neki a külön főzött, figyeltem a fűszerezésre és a kaja zsírosságára. Szóval evett levest és másodikat is velünk.

uzsonna:joghurt,gyümölcs,zabkása(attól is függ mi volt a tízórai)

vacsora: általában ami az ebéd volt, és utána megitta az esti tápszerét.

2010. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is kb így evett mint az elsőé. De én általában külön főztem neki főzeléket, rizses húst, stb mert mi elég fűszeresen eszünk. A másik, hogy nekem nem mindig akart minden étkezésnél enni. Legtöbbször csak 4x evett de volt hogy csak háromszor. Teljesen változó egyébként nekem a védőnő azt mondta ha normális a súlya akkor nem kell aggódni mert tudja ő saját magának, hogy mennyi kell neki. Azért minden étkezésnél (kb 3-4 óránként) kínáld meg valamivel és ha nem kéri akkor ne ess kétsége. Igyon rendesen főleg ebben nagy melegben de üdítőt, inkább natúr teát, vizes vagy gyümölcs levet hígítva.
2010. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*de ne üdítőt
2010. júl. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

reggelin 240 ml tápszer

tizórai 260 ml gyümölcspép zabpehellyel

ebéd 260 ml főzelék

uzsonna 180 ml tejpép

vacsora először csak 240 ml tápszer volt, de pont ekkoriban kezdett nem elég lenni ez éjjelre, és kapott kb 160 ml főzeléket, majd 120 ml tápszert.

2010. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

reggeli: anyatej

tízórai: anyatej, + vmikor eszik még joghurtot, vagy pl. túró rudi belsejét

ebéd: főzelék hússal v. sajttal v. tojás sárg.-val

uzsonna: gyümölcs + keksz v. tejpép

vacsora: anyatej

2010. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos a kisfiam!

Reggeli: kb 180 ml tápszer, rá egy fél órára vajas/sajtos!sonkás kenyér/kifli/zsömle

Tízórai: nem kéri mióta tápszer után eszik

ebéd: szinte már azt eszi amit mi, ha esetleg olyat főzök amiben tej, tojásfehérje...stb van, akkor mást csinálok neki

uzsonna: gyümi, babakeksz, babapiskóta, natúr joghurt, túró, ebédről megmaradt főzi

vacsi: 2 kanál tejpépporból tejpép, majd 180 ml tápszert iszik

2010. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!