Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik a baba nevelésébe...

Szülők, akik a baba nevelésében nagyon eltérően gondolkozok, hogyan oldjátok meg a nézeteltérések?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám és már volt jó pár vitám a férjemmel. Leginkább anyósom tanácsai miatt. Pl. Az első 3hónapban hasfájós volt, így sokat volt kézben, sokat kellett altatni. Anyósom és így férjem szerint is hagyjam sírni, ne ugorjak azonnal. Nem fogadtam szót, szerintem jól tettem, jelenleg egy nagyon jól alvó baba, már nem szereti a ringatás és ha sokat van kézben. Vagy anyósom szerint nyugodtan nézzen tv-t a baba, abból tanul majd meg beszélni. Én nem szeretném ha nézne mesét. Férjem persze anyósommal ért egyet. Ezt úgy oldottuk meg hogy ha velem van nem tévézik, ha párommal akkor igen. Hozzátáplálás terén sem egyezünk.Párom már mindent adna, de még persze sokmindent nem vezettem be. Sok ilyen eset van, egyre több a vita, nem tudom mi a megoldás mert sokszor egyikünk sem akar engedni.
2019. márc. 13. 13:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat hamarabb elküldtem.

Mi mióta nem védekezünk beszélünk ilyesmiről.

Most annyit tudsz tenni hogy még tanító őt is kompromisszumot kötni, ne mindig csak te engedj.

2019. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nyugi igazad van! Számos pszichológiai kísérlet volt, hogy milyen káros, ha hagyod sírni a babádat. Valamint a tévé sem ajánlott 2 éves kor alatt. Az agyfejlődés korai szakaszában máshogy hat az agyra. A meseolvasás hasznos, ekkor fejlődik a nyelvtanulása is.


Olvasni lehet olyan anyósokról is, akik a laktózérzékeny gyereket túrórudival tömik, mert úgysem árt meg. Aztán meg csodálkoznak, hogy megy a hasa és ordít a fájdalomtól.


A megoldás, hogy anyóst teljesen kizárjátok ezekből, és csak ketten döntötök, hogy nektek mi a jó.

2019. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!