Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akik a baba nevelésébe...

Szülők, akik a baba nevelésében nagyon eltérően gondolkozok, hogyan oldjátok meg a nézeteltérések?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám és már volt jó pár vitám a férjemmel. Leginkább anyósom tanácsai miatt. Pl. Az első 3hónapban hasfájós volt, így sokat volt kézben, sokat kellett altatni. Anyósom és így férjem szerint is hagyjam sírni, ne ugorjak azonnal. Nem fogadtam szót, szerintem jól tettem, jelenleg egy nagyon jól alvó baba, már nem szereti a ringatás és ha sokat van kézben. Vagy anyósom szerint nyugodtan nézzen tv-t a baba, abból tanul majd meg beszélni. Én nem szeretném ha nézne mesét. Férjem persze anyósommal ért egyet. Ezt úgy oldottuk meg hogy ha velem van nem tévézik, ha párommal akkor igen. Hozzátáplálás terén sem egyezünk.Párom már mindent adna, de még persze sokmindent nem vezettem be. Sok ilyen eset van, egyre több a vita, nem tudom mi a megoldás mert sokszor egyikünk sem akar engedni.
2019. márc. 13. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről a dolgokról a férjeddel együtt, a férjed előtt kérdezz rá a védőnőnél és a gyerekorvosnál is. Akkor majd leesik neki az anyja okossága.
2019. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezekről előtte kell beszélni, és nem akkor, mikor ott a baba.

Nagyon nehéz lesz. Főleg ha anyósod ilyen hülyeségeket mond, a párod meg egyetért.


Azt tudod még tenni, hogy keresel cikkeket baba és nevelés témában. Elolvassátok együtt, és megbeszélitek, hogy mit akartok ebből együtt alkalmazni.

Mondjuk kezdetnek olvass fel neki párat, hogy miért késlelteti a beszédfejlődést a mese nézés.

Anyóssal ne te vitatkozz, hanem kérd meg a párod.

2019. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A védőnő már hitelét vesztette páromnál. 5hónaposan csinálta meg a 6 hónapos státusz vizsgálatos kérdéseket és mivel még akkor nem fordult babám, el akarta küldeni gyógytornászhoz. A 6.hónapra mindkét irányba szépen fordult így mégsem vittük, párom meg hülyének nézte a védőnőt. A másik pedig hogy cikkeket olvassunk. Ez is meg volt. Például a tévézés ártalmairól. Párom szerint hülyeség. Anyukája felnevelt 4 egészséges gyereket, tesója is 3at,ott is nézték a tévét, nekik higgyek.Tesójánál másfél éves a legkisebb, szépen beszél és szokott mesét nézni. A baba előtt eszembe sem jutott hogy ilyen nézeteltéréseink lesznek. Tök mindegy mivel jövök, WHO meg tudósok, szerinte régen sem volt ilyesmi mégis élnek az emberek...🤷‍♀️
2019. márc. 13. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem a férjednek van igaza bocsi.


En megbeszélném a férjemmel a mértékletesseg elvét. Igy te is engedsz es ő is.


Pl nézzen mesét, de ne egész nap. A férjed ne arra használja a mesét, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Mi pl megbeszéltük a férjemmel, hogy oké, nézhet a gyerek mesét, de csak akkor ha nincs semmi kéznél lévő jobb alternatíva. Pl buszon, orvosnál, boltban, kocsiban, stb.


Hozzátáplálásnál is kössetek kompromisszumot, semmi baja nem lesz, ha megkóstoltatod vele a zúzapörköltöt, de ne kakaóval tömjetek a gyereket egész nap.


Ha a párod is és anyósod is látja, hogy képes vagy lazábban venni a dolgokat, akkor nem fognak ennyire robotmaminak nézni es ők is jobban elfogják fogadni, hogy 1-2 dolgot nem engedsz, jogosan és kevesebb lesz a vita.


Ha beleállsz a vitába, hogy márpedig neked van igazad( hiaba igazad is van), csak egy elvált nő leszel akinek igaza van, a gyereked meg apa nélkül nő fel.


Szerintem ennyit nem érnek a nevelési elvek.

2019. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod miért pofázik bele? Ezt sosem fogom megérteni... a Ti gyereketek, nem az övé.
2019. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nekem is engedném kell, meg hát ő az apja, ezért is írtam hogy pl. a tévézésnél is ha vele van a pici, nézhető. De mikor a túrós tortából ad neki, na attól kiver a víz, meg hát sorolhatnám... Nem tudok mindig engedni, ő meg általában nem foglalkozik vele mit mondok.
2019. márc. 13. 14:37
 7/12 A kérdező kommentje:
Anyósom nagyon szeretem és tényleg igaz hogy 4 tök egészséges gyereket felnevelt. Szóval ha tanácsot ad van mikor megfogadom. Van hogy nem értek vele egyet, akkor azt normálisan elmagyarázom neki miért. Ő ezt általában elfogadja.
2019. márc. 13. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Ezért írtam, hogy kompromisszum kell és te is lehetnél kicsit lazább nem ilyen robotmami. Az én lányom is kapott 7 hónaposan egy kanállal krémtúróból, meg minden nyavalyábol amit főztem, csak úgy kóstolóból, és él és virul, semmi baja nincs. Mint írtad anyósod is felnevelt 4 egészséges gyereket, szóval valószínűleg ők sem haltak bele abba, hogy egy kicsit lazábban vették a hozzátáplálást. Ha már ott tart a gyerek, hogy belé tömtek egy egész szelet túrótortát, azért szólj rá a férjedre, de ne egy kanál után kezdj már idegrohamot kapni. Hagyd őt is érvényesülni bizonyos korlátokon belül, különben az egész apaságtól el fog menni a kedve.
2019. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ettől kész vagyok komolyan... Ennél rosszabb dumát el sem tudok képzelni, hogy felnevelt x db gyereket... Lehet hogy fájt a gyerek hasa mert épp olyat adott neki amit nem szabadott volna.. De hát ki emlékszik arra már hogy Pistike 4 hónaposan végig ordította az éjszakát stb.... Lehet az is, hogy a TV nem káros... De haszosnak nem mondanám... Minek? Nem ér rá később? Egy hét hónapos baba mi a szart nèz a TV-n? Honnan tudja a kedves mama és a férjed hogy ő mindent jól csinált? Képzeljètek úgy is felnőttek gyerekek hogy kivitték őket a mezőre és letették míg a szüleik kapáltak... Megőrülök ettől.
2019. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezekről tényleg a baba vállalása előtt kellett volna beszélnetek.

Mi mióta nem védekezünk

2019. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!