Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túl gyorsan...

Szerintetek túl gyorsan csinálja ezeket a kislányom?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a lányom. Érdeklődő figyel mindenre. Időben csinált eddig mindent forgás, kuszas stb. A ht is jól megy. 1,5 hónapja kúszik. Mászni még nem tud szabályosan négykézláb. 1 hete viszont magától ül, ma meg fel is állt a kiságyban.

Ülésnél szög egyenes a háta nem görbe. Nem volt soha direktbe ültetve se bebikomp se semmi szóval totál magától csinálta én úgy gondoltam ez oké. De a felállás most kicsit hirtelen jött. Most éjjel nappal ezt gyakorolja. Nagyon édes ahogy csinálja. Csak beszélgettem más anyukakkal is és az ő babájuk még csak kuszni próbál és kicsit furán néztek rám mikor mondtam hogy az enyém felállt. Meg hogy ez korai de én tudom..

Rosszat teszek vele a kicsinekha hagyom?

Én úgy gondolom hogy érett már rá mert szépen gyakorolta a kuszast is ami teljesen megy neki és utána csinálta ezeket. Ülni teljesen stabilan ül eddig 1x dőlt el véletlenül.

Vélemények?

Első baba így nincs ebben viszonyítási alapom.

Köszönöm a segítséget!!

:)


2019. márc. 15. 22:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen tankonyvi. Inkabb a 8.5 hosan csak kúszik tűnik nekem kicsit lassú fejlődésnek.

Négy gyerekem van, van aki gyorsan fejlődött, van aki mindennel kivart jó sokáig. A nagyfiam 7.5 hónaposan kezdett mászni majd felallni, 8 hónap körül oldalazva már lepegetett a bútorok mentén, ennek ellenére csak 13 hosan indult el egyedül.

Lányom 6.5 hónaposan mászott ugyanakkor fel is állt a kiságyban. 10 hosan indult el.

Harmadik gyerkőc 9 hosan kezdett mászni majd felallni, 14 hó elindult, a legkisebb pedig 7 hónaposan mászott, 7.5 hó felallt pont 1 évesen kezdett menni.

Sose vezetgettem őket, viszont az egész nappali baba biztos volt oda másztak ahova akartak.

Utólag kiderult a nagyobb lányom fejlődése volt túl gyors valószínű (most adhd t diagnosztizáltak nála). De a mászás felules felállás 8.5 hónaposan teljesen átlagos és jó!

2019. márc. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Átlagos


A mászás ne maradjon ki abban segíts neki


Keresztező mozgások tornáztatással stimulálja.


Lányom 8 hós státuszra szabályosan mászott, felállt.


6 hós státuszra már ült.. Nem felkapaszkodva, hanem a kúszásból kitolta magát popsira.


8,5 hós lépeget az asztal mellett..feláll fa, radiátor mellett is.

Sajnos elenged néha mindent, az eséssel jár..

Le tud kapaszkodva gugolni ha leesik a játék

És szépen leereszti magát ülésbe ha kell



Nem eröltettem semmit..


Egy hátrány


Annyit mozog, hogy lassan hízik nagyon..

A hozzátáplálásban nem tartottunl még úgy, hogy adagokat egyen... Anyatejes

2019. márc. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!! :) a földön szokott 90%ban játszani van ez az összerakható szőnyeg meg simán a szőnyegen. A négykézláb rugózás régóta megy csak szerintem nála a felállás és az ülés előbb volt. Kúszva meg mindenért mint a kis kommandós katona.

Úgy gondoljátok segítenem kéne őt gyakorlatokkal hogy másszon?

Anyukám azt mondta anno én is ilyen sorrendben csináltam mindent nem tudom ez befolyásol e bármit.

Pontosan letudná valaki írni hogy kell ezt a gyakorlatot végezni?

Köszi

2019. márc. 16. 09:03
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem korai. Az én kislányom 6 hónaposan felállt, 9 hónaposan elkezdett járni. Minden gyerek másképp fejlődik,ha magától csinálja ezeket, nem gond.
2019. márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szia. Nekem 5 hónapos a kislányom és már csak ülne, meg nem egyenesen, de gyakorolja a kuszast, ha hason van a kezére támaszkodik és próbálja a lábait is felhuzni hogy maszhasson, megtartja magát a lábain, mindent gyakorol, minden baba más, és szerintem ha magától gyakorolja hagyd neki.
2019. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!