Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túl gyorsan...

Szerintetek túl gyorsan csinálja ezeket a kislányom?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a lányom. Érdeklődő figyel mindenre. Időben csinált eddig mindent forgás, kuszas stb. A ht is jól megy. 1,5 hónapja kúszik. Mászni még nem tud szabályosan négykézláb. 1 hete viszont magától ül, ma meg fel is állt a kiságyban.

Ülésnél szög egyenes a háta nem görbe. Nem volt soha direktbe ültetve se bebikomp se semmi szóval totál magától csinálta én úgy gondoltam ez oké. De a felállás most kicsit hirtelen jött. Most éjjel nappal ezt gyakorolja. Nagyon édes ahogy csinálja. Csak beszélgettem más anyukakkal is és az ő babájuk még csak kuszni próbál és kicsit furán néztek rám mikor mondtam hogy az enyém felállt. Meg hogy ez korai de én tudom..

Rosszat teszek vele a kicsinekha hagyom?

Én úgy gondolom hogy érett már rá mert szépen gyakorolta a kuszast is ami teljesen megy neki és utána csinálta ezeket. Ülni teljesen stabilan ül eddig 1x dőlt el véletlenül.

Vélemények?

Első baba így nincs ebben viszonyítási alapom.

Köszönöm a segítséget!!

:)


2019. márc. 15. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha magától csinálja akkor nem korai!
2019. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha magától csinálja akkor semmi gond ezzel. Lekötozni meg úgysem lehet.Utolso mondatot a gyerekorvos mondta nekem mikor paraztam, hogy a 6 hónapos csajom felállt magától az asztal mellett.😂Gyorsabb a mozgasfejlodese ez csak azt jelenti.
2019. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem csinálja korán.


Nekem az volt kori mikor a 6-7 hónapos kislányt láttam felállni! Alig hittem szememnek

2019. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Semmi korai nincs ebben főleg ha magától csinálja. A kislányom 7 hónaposan állt fel és egy héttel később már tárgyak mellett mászkált jobbra-balra. 6 hónapos korától olyan stabilan ült, hogy azóta a nagykádban fürdik. Minden gyerek más de inkább a barátnőid babái lassúak ha 8 hónaposan még csak a kúszást gyakorolják, azt az én gyerekem 4 és fél hónaposan gyakorolta.
2019. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sem korai. Az unokatesóm fia 9 hónaposan önállóan járt már. Nem volt vezetve kézenfogva meg ilyesmi. Teljesen magától.


Az én fiam is 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott. 11 hónapos volt amikor önállóan járt.


Szerintem a te gyereked egy teljesen ,,nagykönyv,, szerinti a leírtak alapján.

2019. márc. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Arra viszont figyelj, hogy a mászás ne maradjon ki. Azaz ne legyen sokat kiságyban, amibe bele tud kapaszkodni. Tedd le a földre, kemény talajra.
2019. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha magatol csinalja, es sosincs eroltetve, akkor nem korai.

Az en fiam 9 honaposan kezdett el totyogni. Mindenki szornyulkodott. Aztan ket het mulva elesett es utana nem allt fel harom honapig.

A gyerekek "tudjak" mi a jo es eleg mozgas, csak eroltetni vagy visszafogni nem szabad sosem.

2019. márc. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Lekotozni nem tudod, de szerintem teljesen normál időben csinálja. A kisfiam fel évesen fel állt, 9honaposan elindult. Annyi h mindig "szabadon" volt. Egy percet nem bolt el meg a kiságyban sem, járóka van sem, sehol. Amit magátol csinál azt hagyni kell.
2019. márc. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Az én fiam is eleg korán csinált mindent,és nekem azt mondta a gyerekorvos,h ha magától csinálja,akkor hagyjam. Egy dologra hívta fel a figyelmemet. Arra,h ha elkezd kapaszkodva lépegetni,akkor ne kezdjem el vezetgetni kézen fogva,hanem tanuljon meg szépen egyensúlyozni egyedül. Nem vettünk neki sem bébikompot,sem járás segítőt,10 hónaposan önállóan járt már,11 hónapos korára már teljesen stabilan. Szóval,nyugi,teljesen rendben van a babád. De vki jól írta,h tedd le a földre,kicsit távolabb tegyél neki játékokat,amik ösztönzik. Ha majd látsz négykézláb rugózást,akkor hamarosan mászni is fog. Az egyik unokatesóm kislánya is előbb tudott felállni,mint mászni,de végül nem maradt ki a mászás sem.
2019. márc. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem korai, teljesen átlagos.

Segítsd abban hogy a mászás ne maradjon ki.

2019. márc. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!