Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a kislányom, de...

10 hónapos a kislányom, de még nem akar mászni csak kúszik, igaz azt nagyon gyorsan és ügyesen, nem vagyunk elmaradva?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
orvos mit mond?
2013. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, majd kialakul az! Minden baba más és más :) Nincs rá törvény, hogy ekkor és akkor már kötelező lenne ezt és azt csinálni. Ismerek olyat, akinek a kislánya nem is mászott, csak kúszott, és felállt.

Ennek ellenére beszélhetsz egy védővel/orvossal, de nyugi :)

2013. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem,de!Az enyém még csak 9,5 hós de már sétál.

10 hósan még nem mászik,nem ül,nem áll fel?

Mit tud már?

2013. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagylányom sem mászott soha, kúszva mindenhova elért. Olyan volt, mint egy kommandós, mint a villám úgy kúszott. Aztán felállt és ment. Kb. 1 hetet ha mászott, az nem érdekelte. A kúszás vagy a mászás nagyon fontos a baba életében, mindkettő nem feltétlen, az egyik vagy a másik meglegyen, csak ez a lényeg.
2013. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam 10 honapos koraban kezdett el maszni. Söt egy ismerösöm fia is. Lehet holnap mar a tied is fog :)
2013. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy 11 hónapos korig kell elkezdeni mászni. Ha még pár hétig nem kezd el mászni, érdemes lenne felkeresni egy szakembert. Addig viszont ráér, semmivel sem "ügyesebb" az a baba, aki 9 hónaposan már szalad, ahogy aki nem mászik, az sem lemaradott vagy ügyetlen, csak lehet, hogy valahol le van tapadva az izomzata vagy ilyesmi.

Azu én lányom is 10 hónaposan kezdett egyébként mászni.

2013. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kislányom koraszülött volt 24 nappal hamarabb született, lehet h ezért is lassabb a mozgásfejlődésben?! Én úgy tudtam, h mászni és kúszni is kellene a babáknak. Már kb: másfél hónapja kutyázik, de nem akar mászni, csak kúszik.
2013. okt. 23. 11:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Bár te jobban képben vagy ezzel, de én úgy tudom, a koraszülötteknek van egy úgynevezett "korrigált életkoruk", ami szerint a te babád még csak kb. 9 hónapos, és a mozgás, hozzátáplálás meg hasonló témákban ezt kell figyelembe venni. Ha így vesszük, pláne nincs még lemaradva semmiről.
2013. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11 hónapos korig kell mászni az időre született babáknak. A te babádnak még plusz 24 napja is van rá.
2013. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán volt a koraszülött a babád, ha csak 24 nappal korábban jött. Az majdnem 37. hét, amikortól már normális a szülés. A doki által kiírt időpont csak becslés.


Nekem ikerlányim vannak, kicsit koraszöttek, 35 hétre jöttek. Most 10 és fél hónaposak. Nekem hordanom kell őket vissza, mivel korábban jöttek.


Az egyik feláll, egyedül ül (ezek az elmúlt 2 hétben jöttek), és mászik is kicsit, nem nagyon szereti, viszonyt gyönyörűen kúszik.

A másik is ül egyedül, még nem áll, és ő is kúszik. Ha levonjuk az 1 hónapot, akkor kb 9 és fél hónaposnak felelnek meg.


Van nagyobb kisfiam, ő időre született 4 kilóval, és egyik nap néztem meg, hogy ő 9 hónaposan állt fel, és kezdett mászni (arra emlékszem, hogy nehezen kezdett mászni). Szóval nincs gond.


MMinden gyerek más, ahogy írják. Viszont ha legközelebb találkozol a védőnővel, vagy orvossal, kérdezz rá, de ne ijedj meg. Egy gyerek sem marad úgy, hogy nem fog mászni, kúszni... Nyugi.

2013. okt. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!