Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok tanácsot adni cumi...

Tudtok tanácsot adni cumi kérdésben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, és hát már születése óta cicin alszik el, cicire nyugszik meg. Nem tudom hogy ez mennyire probléma, nekem eddig nem jelentett ez gondot, de most egy ideje az megy, ha kiveszem a cicit a szájából egyből sír, autót pl egyáltalán nem szereti, és ha megyünk valahova (orvos, védőnő..) sír és ugye cicin nyugszik meg. Ez csak azért baj, mert én vezetek, hiába állok félre, elindul a kocsi és kezdődik elölről. Ha valami felzaklatja vagy megijeszti, szintén addig sír amíg nincs cici. Említettem ezt a védőnőnek, így jött képbe a cumi.

Születése után volt egy kedvence, de kb két hétig használta, azóta kiköpi, így én nem is erőltettem neki.


Most bárhogy próbálkozom, nem kell neki cumi, még fintorog is rá, pedig tejbe mártom, stb.


A foga is jön már alul, eszi az öklét, ujját szopizza, de se rágóka, se cumi..


Meg lehet valahogy szerettetni a cumizás, rágóka használatát? Vagy hagyjam, ne "erőszakoskodjak"?

Mi lenne a helyes megoldás, ti mit csináltok ilyen helyzetben? Melyik cumi válna be? Eddig Chicco, Nuk, Mam és Tommee cumit próbáltunk. A chicco volt a kedvence még 2-3 hetesen.



2019. márc. 18. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok. 15 ezret költöttünk a cumikra és semmi nem jött be :(

Eddig a kisujj-cumizás vált be, de ott is ugyanúgy meg kell állni és nem tudsz mit csinálni közben, viszont legalább nem kell elővenni a cicit.

Néha-néha sikerül karban ringatva, énekelve megnyugtatni, ezt próbáltad már?

2019. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ringatva, mondókázva megnyugszik néha, de van amikor csak jobban belelovalja magát a sírásba


Amikor a legnagyobb dugóban elkezd sírni a kocsiban, én meg se jobbra se balra nem mehetek, akkor nem tudom a cicit kivenni, de őt se akarom a hordozóból kicsatolni ugye...ezért kéne cumi, de már azt se tudom milyet vegyek,

Egyébként cumisüvegböl se akar inni pl.


A másik meg hogy hiába ciciztetem, már az orrán folyik vissza a tej, akkor is szopizni akar mert még nincs megnyugodva..

2019. márc. 18. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Néha a kisfiam is jobban sír ha elkezdem ringatni, olyankor átváltok rugó módba, meg is nyugszik tőle hamar :D hátha neked is bejön. De jó nagyokat rugózz a lábaiddal, mintha ugrálnál :)

Hát igen, olyankor nagyon rossz ha meg sem tudsz állni és sír... már lassan-lassan gondolkozok az Avent Soothie cumin, annak nagyon nagy a cumi része, kb mint a kisujjam, hátha beválna, csak ez a 15 ezer után sajnálok már még 3ezret kiadni érte :( az már majdnem egy csomag pelenka ára és tuti nem lesz pazarlás.

Na majd meglátom, egyelőre még bírom ezt a "hisztit"...

2019. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja amiket mi próbáltunk eddig: Mam szilikon és latex verziója, Tommmee, Nuk, BabyBruin. Legjobban talán a Mam latexet fogadta el az elején, az nagyon puha, majdnem ciciszintű és hamar átmelegszik, de már azt is kiköpi...
2019. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is a soothien gondolkoztam..


Na meg a másik ez a fogzás, szegénykém szenved, eszik mindent, öklét, pelust, a nyunyo macija végét, a kötött polip lábát, de a rágokát az istenért se..


Mi még nem költöttünk ennyit cumira, kipróbáljuk aztán majd megírom mennyire vált be :D

2019. márc. 18. 13:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó, kíváncsian várom a válaszod, addig is kitartás! :)
2019. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya is minden cumit kiköpött. Egy kivétellel: a patikában vettek egy olcsó cumit, azt hiszem Hopp a neve és jó nagy volt. Egyedül azt nem köpte ki.
2019. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet! Férjem hoz egyet hazafelé, remélem beválik! :D
2019. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, hát sajnos nem vált be a Hopp cumi sem... viszont ma délután csoda történt, megtalálta az ujját és elkezdte szopni, azonnal megnyugodott tőle és be is aludt :)

Hát azt hiszem ujjszopizós lesz a gyerek :D

2019. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom. :(

De örülök, hogy valami megoldás azért született :)

2019. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!