Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene aludnia egy 4...

Mennyit kellene aludnia egy 4 hetes babának?

Figyelt kérdés
Nappal mennyit kellene aludnia ? Baj ha sokat fent van? Ha épp nem alszik mit szoktatok csinálni? Beszélni hozzá? Énekelni? Baj ha két etetés között nem alszik el ? Sokszor ha le rakom akkor sír.. tapasztalatokat várok:)

2019. márc. 18. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit alszik amennyi jól esik neki. Van amelyik baba egész nap fent van és csak fél órákat alszik egyszer-egyszer van amelyik meg 8 órákat alszik egyhuzamban és max akkor ébred meg ha éhes.
2019. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 hónapos korig nem tudtam napi rendet alakítani. Az egész nap egy nagy altatásból állt. Volt olyan,hogy reggeltől estig fent volt a lányom. Max 10 perceket aludt. Utána kitapasztaltam,hogy mennyit bír fent lenni,hogy ne essen át a holtponton. Most 5 hónapos, 2 óra fent lét után mindig 30 percet alszik,kb. 3-4szer egy nap. Szóval nem egy nagy alvó.

És igen,énekeltem,beszéltem hozzá egyfolytában.

3 hónaposan állt be a változás,már lekötötte,hogy rázom a játékait és fogni kezdte őket. Akkor talán jobban lefáradt.

Kitartás neked!

2019. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2019. márc. 18. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kell. Van egy átlak kb 16-20 óra, de vannak babák, akik fél orakat alszanak csak nappal és éjjel hosszabbakat.

A fiam pl éjjel 6-8 orakat alszik, nappal van egy 2-3 oras alvasa, de amugy fel orakat alszik majd felebred nezelodik. Kost 2 hos de 4 hetes kora ota ez van. Jatszoszonyegre teszem, vagy pihiszekbe. Ezek lekotik egy idore.

2019. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

9 hónapos kortól tanulja meg, hogy tud szándékosan ébren maradni. Addig ha álmos lesz, egyszerűen bealszik, bárhol, bármikor. Akkor se tud ébren maradni, ha akar.

Add meg a lehetőséget, hogy aludni tudjon (nincs erős zaj és fény, nem zaklatja senki).

2019. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez változó mennyit alszik, a lányom 4 hetesen tényleg csak enni kelt fel, volt, hogy a pelenkázásba bealudt, ő a tipikus eszik-alszik baba volt, ellenben a fiammal, akinek már akkor elég volt 20-30 perc szundítás két étkezés között. A többi időben nézelődött, sírt, kézben volt, de az istenért sem aludt többet.
2019. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!