Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó, forgolódó babára bugyi...

Kúszó, forgolódó babára bugyi pelenka?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babócám és kúszik forog össze-vissza igazi kis örök mozgó. Ami nem baj, csak a pelenkázás nehéz. Egy percre sem tud nyugton maradni szerencsére. Kinekennyire vált be a bugyi pelenka? Tényleg egyszerűbb mint a sima?
2019. márc. 19. 22:47
 1/9 A kérdező kommentje:
*kinek mennyire. Bocsánat
2019. márc. 19. 22:48
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nem vált be, csak a reklámban ilyen egyszerű, hogy felhúzod és kész.

A kis görény azzal játszik, hogy röhögve lengeti a lábát, nehogy bele tudd dugni a szárába. Aztán mikor jön a másik lába, akkor az elsőt kihúzza. Kb. mint amikor egy polipot beteszel egy hálós szatyorba, és minden lábát egyszerre bent akarod tartani.

Lefelé még viccesebb, mikor apuka egyszerűen lehúzza a kakis pelenkát, és hátközéptől lábujjhegyig két centi vastag csokimázat kap a gyerek. És ez utàn se jegyzi meg elsőre, hogy tépni kell! De úgy se sokkal jobb. Nem tudom, hogy oldotta meg kétszer is, hogy a pelusból a padlón landoltak a csokigolyók.

Ez volt az a pillanat, mikor átvettem a tisztába tevést.

Egyébként komoly dilemma volt, hogy annyira utáltam használni, vajon hogy lehet a legtöbbet elhasználni úgy, hogy reggel és este cserélem. Ha többször, akkor rendesen elmegy vele a napom, mire minden alkalommal sikerül kicselezni a totyogót.

Valakinek biztos jó, például nagyobb gyerek, aki egyedül tudja lehúzni, hogy bilizzen, vagy kicserélje tisztára. De totyogós korúra nem ajánlom!

2019. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Nekem sem vált be annyira, nem olyan egyszerű felrángatni egy izgő-mozgó kis sajtkukacra főleg miközben krémes a popsija. Ráadásul ilyenkor mindent le kell venni róla: a harisnyától a nadrágig ami plusz x kör visszaöltöztetésnél pont amikorra efogy a türelme. Szerintem nem egyszerűbb, sőt.
2019. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ha már csak a nadrág és rugi feladása gondolok, rá jövök, hogy igazából felesleges kérdés volt. :D köszönöm a tapasztalatokat teljesen jogos amit írtok és igazatok van :)
2019. márc. 19. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Kúszó mászóra azért se jó, mert lecsúszik. 2 éves kortól használjuk az up&go-t. Egyrészt mert többet bírt, mint az azonos méretű sima, illetve mert lehet vele gyakorolni a bilizést.
2019. márc. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is próbálta 7 hónapos ára, pont ezért mint amit te írtál és ő is azt mondta hogy nem jobb, sőt néha még nehezebb, plusz úgy érzi a has résznél szorítja a picit de máshol meg majdnem nagy és állítani sem lehet. Én így már meg sem próbálom, marad a hosszú pelenkázás, mikor sajnálom hogy nincs még két kezem.
2019. márc. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor már izgett mozgott a kislányom nem tudtam a hátára fektetni pelenkázáshoz visitott mint ha kinzás lenne...mivel elég korán felállt 6 hónaposan az ágyba kapaszkodva úgy döbtöttem kiprobalom a bugyi pelust.. Szóval álló helyzetben húzóm rá nincs visítás nekem megkönnyebbülés már másfél éves a helyzet változatlan 😊
2019. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A bugyipelenka eredetileg a szobatisztasághoz vezető itolsó lépcsőfok csak ugye a marketing.

Aminek hatására én is kipróbáltam, nagyon sokat várva tőle és baromi nagyot esve pofára. Fele annyit nem bír mint egy normál pelus, nem állítható, hiába gumisnak volt amelyik 3! ujjnyira elállt a gyerek derekától pedig mérete volt. Egyáltalán nem könnyebb ráadni, sőt a krémezés pl nekem kész horror volt.

Fel is adtam a bugyipelenka harcot és majd max visszatérek rá, ha elérünk a szobatisztaság kérdrskörbe.

2019. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A fejlemények: elküldtem a férjem hogy vásároljon be. Hozott pelenkát és persze bugyisat. Hiába beszéltem neki előtte órákig róla, hogy nem jó neki a boltban csak az jutott eszében hogy mondtam róla valamit. Borzalmas... A krémet felkeni egészen a hazáig mire felhuzom, a két combjánál el áll így a pisi is kifolyt és minden más is... Mivel a játékok pelenkázás közben nem kötik le. Oda adtam neki a Popsitőrlős zacskót. Hát szerintem jobban érdekelte mint bármelyik játéka. Órákig el tudott volna vele játszani. Van kis rongyija ami ugyan úgy csörög de az sem érdekelte annyira. Az eddigi pelenkázások sikeresek voltak a sima pelenkával. Remélem így marad :D a bugyi pelenkát meg hanyagoljuk
2019. márc. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!