Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek hásfájos volt...

Anyukák! Akinek hásfájos volt a babája! Kinél mikor múlt el? 3 hónaposan tényleg túl leszünk rajta?

Figyelt kérdés
Esetleg ha van valakinek valami nagyon jó megoldása hasfájásra és leírja azt is megköszönném. (6 hetes a kislányom)
2019. márc. 21. 20:43
 1/10 Reni 28 ***** válasza:
Szia! Enyém 8 hetes volt, mikor egyik napról a másikra elmúlt, mondták hogy így lesz, de nem hittem el 🙂 Biogai cseppet használtam, nekünk bevált.
2019. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6 hetesen. Biogaia + Infacol + hordozókendő trióval éltük túl a napokat 😅
2019. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pár hetes volt mikor elmúlt neki. Espumisan meg torna. De neki nem volt az a durva hasfájása.
2019. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6 hetesen jobb lett. De amint betöltötték a 3 hónapot elmúlt. Infacolt és mecsek baby teát kaptak.
2019. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk extrém hasfájás volt. 2,5-3 hónaposan múlt el.

Biogaia, espumisan és Novalac AC tápszer segített.

2019. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kiwi0119 válasza:
Szia nálunk is hasfajos volt a baba a kezdetektől és igen igaz ! A 3. Hónapban mintha elvágták volna a fájdalmat 2,5 honaposan már sokkal jobb volt a helyzet és azóta at alussza az éjszakát és midnen rendben van 😁én nagyon sokat szenvedtem vele meg hajnalban is sétáltunk mert nem akart egyszerűen aludni én már nagyon faradt voltam de minden sokkal jobb lett kitartást neked ! ( mi most már 4 hónaposak vagyunk ) 😊
2019. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nalunk tobb tenyezos volt, csendes reflux, etelintolerancia es pici gyomor. En probaltam a vedono tanacsanak megfeleloen 2 oranal nem gyakrabban szoptatni. Aztan nagyon zavart, hogy nem tudom, miert sir olyan sokat folyton, (sokszor vele egyutt sirtam), nem ereztem normalisnak, tanacsot kertem egy szoptatos facebook csoportban, ahol talalkoztam az igeny szerinti szoptatas fogalmaval (a valodival, addig azt hittem, azt csinalom), illetve pottyok lettek az arcan es a mellkasan, ezen, es a csendes reflux, mint tunet menten jutottam el addig az infoig, hogy fajhat a hasa az altalam fogyasztott tejtermektol, tojastol, szojatol.


Probakepp kivontam ezeket az etrendembol (4-6 hetet szoktak javasolni, annyi ido alatt mar latszania kell, hogy attol volt-e), valamimt a reflux es a siras miatt atalltunk a nagyon gyakori szopikra, es mar a korai ehsegjeleket figyeltem (fejet mozgatja, szajat tatogatja, nyelvet kidugdossa, kezet-labat mozgatja), es nem vartam meg a kesoi ehsegjeleket (kez a szajban es cuppogtatja, sir). Igy nem szopizott onnantol zaklatottan, kevesebb levegot nyelt, a reflux majdnem teljesen megszunt, meg bufiztetni sem kellett. A pottyok is eltuntek a dietaval parhuzamosan a mellkasarol es az arcarol. (Volt, hogy raprobaltam, pl. ettem sajtot par napig, aztan ujra ott viritottak a fejen a pottyok.)


Onnantol 8 honapos koraig nagyon gyakran, de sokkal rovidebb ideig szopizott, sokszor csak szivott parat, es kesz is volt. Igy jo szolgalatot tett a karikas kendom es a csatos hordozonk, abban tudtam szuperul szoptatni, es megsem ereztem a szopi miatt bekorlatozva magam (meg kint amugyis kevesebbet kerte).


Szoval nekunk tobb dolog is kellett, de ahogy ezeket megcsinaltam, elmult a siras (6 hetes koraban). Szoval nem feltetlenul kell ennek 3 honapig tartania, ha olyan oka van, mint nalunk.

2019. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 hónaposan múlt el
2019. márc. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 hónaposan múlt el. Addig sokmindent kipróbáltunk. Espumisan és torna vált be leginkább,de azért ezek mellett is többször fájt a pocakja. Főleg,amikor pótlásként tápit is kellett adnom. Onnantól a kakilás is nehézkessé vált. Aztán 4 hósan elkezdtük a hozzátáplálást,és ez rendbe tett mindent.
2019. márc. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem mi is túl leszünk hamar rajta😊
2019. márc. 22. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!