Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig normális ha egy...

Mennyi ideig normális ha egy anyatejes baba nem kakil?

Figyelt kérdés
Pont 1 hete kezdtük a hozzátáplálást.kapott almát már és barackot.szombaton és hétfőn volt utoljára kaki.kicsit aggódom.ez nem gond?vigyem dokihoz?büfizik rendesen,hasa nem kemény és jókedvű.arra gondoltam hogy ma meglázmérőröm egy kicsit hátha azzal segítek neki.lehet csak én agfódom túl a dolgot mert jó a kedve!6 hónapos
2019. márc. 22. 06:12
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Eddig milyen időközönként kakilt?


Nálunk ilyenben a védőnő kompetens, őt szoktam hívni, ha valami van, ha ő úgy ítéli, akkor megyünk dokihoz.


Mivel nekem a lányom 4-5-ször kakilt a hozzátáplálás elött, ilyen esetben elvittem volna. Nála kb 2 hét alatt csökkenz le napi 1-2-re

Ha sok barackosat eszik lesz 3-4


Szóval aztól függ, hogy eddig hogy volt

2019. márc. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát napi 2 kaki volt minimum!akkor lehet felhívom ma a védőnőt.almából és barackból is csak pár kanálkával kapott.az alma annyira nem jött be neki.a barack igen.ma gondoltam hogy elkezdjük a krumplit de így nem is merek adni neki
2019. márc. 22. 06:23
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ha meglazmerozod semmi rosszat nem teszel vele. Ha ugy sem kakil akkor valami gond van szerintem. Ha kakil akkor meg konnyitettel rajta egy kicsit :)
2019. márc. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld egy ideig hanyagolni az almát, inkább kapjon barackot. Az elején a kislányom hasát megfogta az alma, barackot kapott attól szépen volt kaki. Persze mostmar az almával sincs gond.
2019. márc. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az alma megfog, de az almalé az hajt kissé. Krumplit semmiképp ne adj, mert az is hasfogó. Esetleg sütőtököt lehet érdemes megpróbálni vagy céklát.


ha eszi a barackot, akkor abba szilvát vagy áfonyát keverni is hatásos lehet. 6 hónaposan ezektől már semmi baja nem lesz még akkor sem, ha nem az elején bevezetendő ételek.


lázmérő helyett pedig szélcsövet használnék. humánusabb és erre van kitalálva...

2019. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs itthon szélcsövem.😕
2019. márc. 22. 07:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, a lázmerő is ugyanolyan jo. Nem lesz tőle semmi baja :)
2019. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Laevolac szirup is nagyon jó!


Nekem azt mondta a doki annak idején (3 éve), hogy ha nem kakil a lányom,a 4. nap kakiltassam meg. Hozzáteszem,ő kifejezetten szenvedett a kakihiánytól. A szirup segített (vagy hashajtó étel,pl a tejbegríz. De az nektek még nem opció.)

2019. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amugy kb masfel het utan erdemes dokit megkerdezni. Sok gyereknel elofordul, hogy egy hetig kimarad, aztan folytatodik normalisan, ne aggodj, de erdemes kicsit segiteni neki mas kajakkal.
2019. márc. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!