Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütőtökkel el lehet kezdeni a...

Sütőtökkel el lehet kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Eddig semmit nem kóstoltattam vele,mert úgy gondoltam,hogy amíg van tejem,csak 6 hósan kezdjük el,addig elég neki a tejcsi,így is jól gyarapszik(64 cm,és 8 kg)!De sógornőm nem hagy békén,már vett is 2 bébi ételt,sütőtököset,és sütőtök-almát,hogy kóstóltassam meg ,mert hogy itt lenne már az ideje!de én attól félek,hogy akkor még jobban hízna a babám,és hogy nem kellene neki majd a cici!És ha netán adnák is neki,nem a reszelt almával kellene kezdenem(először a leve 1-2 nap,majd az alma??Első babás vagyok és tanácstalan!!Előre is köszönöm a válaszokat!!
2010. júl. 4. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapos korában már ledaráltam a pörköltet és nagyon ízlett neki. Persze nem sokat! De levest, egyebet is kapott a cumiba. Most 8 éves, egészséges, sportol, évek óta nem volt beteg. Ja, és ezek mellett majdnem két évig anyatej is ment mellé.
2010. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor,nyugodtam adhatom neki?de csak 2 kaja között,nasiként?
2010. júl. 4. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én az almával kezdtem. Tulajdonképpen jó ha szokja az ízeket! Én 5 hónapos korától adok neki gyümölcsöket, hat hónapos korától pedig zöldségféléket, most 8 hónapos, most jutottunk el oda, hogy egy üveg bébiételt is meg tud enni, gyümölcsből elég ritkán eszik meg egy adagot, de nagyjából eszegeti! Hidd el nem fog még jobban hízni, hiszen a baba tudja mennyi az elég neki! Volt olyan, hogy már tízóraira gyümit evett, ebédre főzeléket, uzsonnára pedig tejpépet, mind emelett még 7-szer tejet ivott (anyatejes). Mégsem hízott jobban, hiszen olyankor már a kevessebbel is beéri! Most viszont már ott tartunk, hogy estére cicizik, meg éjszaka, illetve reggel!
2010. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz baja! Az én lanyom 4 hosan kezdte a nasizast sütötökkel es repaval, aztan jöttek a gyümik. cicizik meg mindig reggel es delelött, ebed fözelek uzsi gyümölcs vacsora megint cici, most 6 hónapos 8 kg 66 cm, kis vasgyuro, de ez alkati dolog nekünk mondta a doki, hogy ha volt ilyen a csladunkba (en, tesoim) akkor örökölte, majd el fogja nöni.

A ciciröl nem szokik le a fözelek es a gyümölcs kedveert a legtöbb kicsi, ettöl ne felj, az mindig egy szertartatos összebujasos kaja lesz, ez meg "csak" egy etetés:)

2010. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és inkább délelőtt adjak neki először?köszönöm a válaszokat!!!
2010. júl. 4. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a babad?

Mindket babam tapszeres, de ha anyatejes lenne es tuti lene eleg tejem, illetve ilyen szepen gyarapodnanak, akkor en nem kezdenem el hat honaposan.

Mindegy, hogy elso babas vagy, ha a te osztonod azt sugja, hogy meg nincs itt az ideje, akkor nincs itt es kesz.

En sem kezdtem tul koran (a nagyobbik 5,5 honapos volt, a kicsi most lesz ot honapos, de meg csak tapszert kap).

Nem az ajanlasok miatt varok, hanem azert, mert a kisebbik fiam meg nem alkalmas a hozzataplalasra, latom rajta. Kicsit sem erdekli, ha mi eszunk. Mult heten ketszer kinaltam meg reszelt almaval, de fintorgott, kitolja a nyelvevel a kanalat, hadmuvelettel tudtam csak becsempeszni egy falatot, de kikopte. Mindent csak szopni akar. Ha ennyire nem megy, akkor nem eroltetem, hetente ujra probalkozom, elobb-utobb menni fog.

A nagyobbik babamnal is igy volt, amikor viszont eljott a hozzataplalas ideje nala, akkor mar nagyon ugyesen evett es a mai napig nagyon jo evo.

En almaval kezdenek a helyedben majd, azutan krumpli, sargarepa, meggy, barack.

A sutotok is jo, en azzal azert nem kezdenek, mert fozni fogok, nem uvegeset kap, szoval az idenygyumolcsoket, zoldsegeket fogom eloszor bevezetni. A sutotok meg nyaron ugye pont nem az, baromi draga es nem is biztos, hogy finom.

A nagyobb suly miatt ne aggodj. En orulnek neki. Ez nem jelenti azt, hogy kesobb is duci lesz, nyulni fog, mozogni, szepen eloszlik majd rajta. Viszont: ha esetleg elkap valamilyen betegseget, hanyos, hasmenos virust, akkor legalabb amiatt nem kell aggodnod, hogy az azzal jaro fel-egy kilos sulyvesztes sok lesz.Az erosebb babaknak, gyerekeknek az ez meg sem kottyan.

2010. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4 hónapos volt 1-én
2010. júl. 4. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Darált pörköltet cumisüvegből??? Na nem mondok semmit...


Kedves kérdező! Hova siettek? Bőven elég 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást, főleg, ha ilyen jól gyarapszik az anyatejtől. Ezek szerint tökéletesen kielégíti, semmi másra nincs még szüksége!


Bár anyukák mondanak sokfélét, főleg akiknek idősebb gyerekük van, de akárhány szakmai honlapot, újságot elolvasol, mindegyik 6 hónapos kortól ajánlja a hozzátáplálást szépen fejlődő anyatejes babáknak.


A sütőtök az első ételek között szerepel, de mindenhol azt ajánlják, alma legyen a legelső, mert semleges ízű, és nem okoz allergiát. Alma, őszibarack, répa, sütőtök, krumpli...szép fokozatosan, 2-3 napig egyesével csak egyfélét, majd ha látod, hogy minden ok, keverve is.


Ajánlom neked ezt a honlapot:


[link]


A sütőtökpürét rakd el 2 hónapra a kamrába, jó lesz majd akkor....bár akkor meg már lesz igazi sütőtök is, abból még jobb a babának!

Sógornőd meg ne legyen ennyire okos, etesse a saját gyerekét!

2010. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönök minden hozzászólást!!!de sztem várok még egy kicsit a hozzátáplálással!utólsónak köszönöm a linket!!
2010. júl. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!