Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már ti is úgy, hogy...

Éreztétek már ti is úgy, hogy más babája csodagyerek, mert annyi mindent tud már?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvastam itt az oldalon is, hogy "az én babám már ezt rég tudja". Nincs lemaradva az enyém se, de sokszor rossz érzés, hogy csak az én babám nem csinálja mèg. Tudom, hogy ügyes, mègis aggódni kezdek, ha ilyet olvasok. Más is van így?
2019. ápr. 1. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Engem nem erdekelt az ilyen soha, pláne mert sok anyuka csak nagyot mond. A gy3rekorvost kérdeztem mindig, ha ketsegem volt, az ő velem3nye számított csak
2019. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Igen, épp ezért igyekszem nem olvasni ilyeneket.

A lényeg, hogy az életkorának megfelelő minimumokat tudja.

Simán lehet még, hogy a "csodagyerekeket" megelőzik a "lustábbak". Nincs jelentősége.

Mennyi idős a babád?

Az enyém 4 hós múlt, és még oldalra sem fordul, de nem stresszelem magam (még).

2019. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen én is így érzek néha. Aztán rájövök h sokan úgy vannak vele h egyszer csinál valamit a babájuk és akkor "ő azt már tudja" én meg úgy vagyok vele amig nem rendszeresen csinál valamit addig nem tudja. Kb 2hósan fordult hasról hátra babám 2szer egymás után ,de ettől még nem tudta mert utána 2 hónapig nem csinálta. De én os aggódom mindig h normálisan fejlődik-e.
2019. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Én is folyamatosan ezt érzem,főleg ha ilyen anonim oldalakon olvasgatok. Itt minden baba már legalább 2 nyelven beszél fél éves korára.

Nálam nehezített a helyzet, mert a védőnőnknek is nagyon szigorú kritériumai vannak és ha nem teljesít a baba, akkor azonnal gyógytornászhoz küld.

Szerencsére barátnőm kisfia 1 héttel fiatalabb a lányomnál és ketten megtudjuk őszintén beszélni, hogy ki hol tart.

Egyébként meg annyira belegabalyodtam a kényszeres teljesítésbe, hogy elfelejtettem élvezni az anyaságot. Sajnos kellett néhány hónap mire erre rádöbbentem.

2019. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azon akadtam csak fennt, mikor mindenhonnan azt olvastam, hogy kb 4 honaposan fedezik fel a kezüket, azaz nézegetik, es ezután jön hogy tudatosan nyul es megfog dolgokat.

A babámnál teljesen kimaradt ez a rész de pedig már a csuklojára is vettem puha pomponos babakarkötőt, de a csörgővel is ugy játszott fekve hogy lenditette le fel es nem nézte csak a plafont, vagy körforgot.

De attol még később a pl forgást, kuszást, mászást motiváltak a játekok nyult, fordult, stb érte, megfogta, rágta, nézegette, de szoval a 4 hos kézfelfedezős rész teljesen kimaradt, de pl a lábujjait sem vette soha a szájába, mint minden más baba.

Ilyeneken én is elfilozgattam anno, a többi szokásos "elvárt dolgok" időben ill hamar tortentek nála, de ezek a babákra jellemző aproságok valahogy kimaradtak.

Nekem inkabb aggodalomra olyan dolgok adtak okot, amikre soha nem kaptam kielegitő valaszt orvostol sem.

Pl sirások után nem szűnt meg a hüppögés, még alvás közben is minden 2.vagy 3. légvételnél hirtelen kapkodta a levegőt de kb egy orán át. Nem volt nyugodt szuszogása.

Vagy egy időben a lehelete volt olyan eros acetonos, mint aki cukorbeteg vagy gyomorfekelyes, az orvos elintezett annyival, hogy ő nem érzi.

Vagy 5 honaposan kb 3 napon át olyan meglepődve nézett rám mint aki nem ismer meg, azt sem tudta senki mitol van, itt kaptam tippet csak hogy az idegrendszeri éréssel lehet erősödtek a latoidegei es maskepp tisztabban lathat mint addig látott.


En inkabb ilyesmiken agyaltam

2019. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mindig az jut eszembe, hogy lehet, hogy 2 hónappal hamarabb járt, meg másfél évesen mondatokba beszélt. Elmúlik, mint minden. Egy év múlva a kutyát se fogja érdekelni mikor kezdett mászni. Mire óvodás lesz senki nem fogja megkérdezni mikor mondta először hogy anya.

Ezek csak nekünk a szüleinek fontosak.

Próbálok ebben a szellemben élni, mert különben önkéntelenül is az összehasonlítgatásból állna a napom a pillanat megélése helyett.

2019. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Csodagyerek" anyjának lenni is érdekes. Baromi büszke vagyok rájuk, páran dicsérték is, a legtöbben viszont azzal támadtak, hogy biztos erőltetem a gyerekeimet. Hogyne, vasszigorral oktattam őket kúszni mászni ülni 4-5-6 hónaposan, futóversenyre járattam és logopédiai órákat adtam nekik alig 10 hónaposan. :')

Azóta nem járunk babaklubba pl, hogy leidiótáztak, egy 14 hónapos nem tud kacsatáncot járni, és boci boci tarkát énekelni, miért hazudok a gyerekem koráról. Az ovisom is kiemelkedően okos, piszok jó a memóriája, logikája, de persze neki is megvan a maga problémája, leülni rajzolni pl nagyon unalmas. Na de olyan lego kreálmányokat dob össze pillanatok alatt, hogy csak na.

Játszva tanulni, motiválni erőltetés nélkül, minden tevékenységet kommentálni, jó példát mutatni és nem rögeszmésen összehasonlítgatni minden mozzanatot, ennyi a lényeg.

5-ös, az acetonos leheletet én a fogzással kötöttem össze, csak akkor éreztem.

2019. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is kész vagyok az ilyenektől. Engem az is kikészített, mikor nehéz elalvás miatt segítséget kértem és többen is jöttek azzal, hogy hát bizony az ő gyerekük egyedül elalszik a kiságyban. Kösz, ezzel aztán marhára ki lettem segítve.

Szerintem az ilyen anyáknak nincs kivel megbeszélni a dolgukat és jönnek ide "vagánykodni", hogy mekkorák király szülők mert a gyerekük már 2 hónaposan fordul, tartja magát, dumál egész nap stb.

Az első gyerekemnél még ráparáztam az ilyenre, kétségbe voltam esve, mostmár csak tovább kattintom az ilyet.

2019. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!