Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyi csodagyerek van...

Tényleg ennyi csodagyerek van vagy füllentenek az anyukák vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Sok olyan választ látok itt amik elgondolkodtatnak engem hogy igaz lehet e mert nekem elnagyolásnak tűnik

pl hogy mondatokban beszél valaki már másfél évesen stb

én rengeteget beszélgetek énekelek mondókázok a lányomnak már magzati kora óta és 22 hósan kb 15-20 szót mond a többinek meg az elejét(első két betű)

de ez csak egy példa olvastam itt már mást is


2011. febr. 8. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon gyerekfüggő is.

Én ha magamból indulok ki, akkor teljesen feleslegesnek tartom, hogy túlozzak a gyermekemmel kapcsolatban, mert attól még nem fog többet tudni. De ez csak az én véleményem.

2011. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg van ilyen! Nem az én fiam, Ő most 19 hónapos és csak 4 szót tud:-(

Szóval nem lenne értelme hazudnom, nem az én dicsőségem.

Van a háztömbben egy kislány, akivel egy játszótérre mentünk tavaly, Ő másfél évesen tényleg értelmes mondatokban beszélt, sőt mondókázott!! Majdnem elhagytam a hajamat:-DD Mondjuk Ő 15 hónapos korától járt bölcsibe!! Ott tanulta meg!

2011. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok anyuka elfogult a gyerekével.

Ha már a beszédet említetted, van aki a 7 hónapos baba gagyogását is szavaknak hallja, és meg van róla győződve, hogy beszél a gyereke.

Bizonyára vannak kivételes képességű gyerekek is, de mindig azt tartsd szem előtt, hogy a te gyereked ettől még normálisan fejlődik, és az életkorának megfelelő szinten van.

(És amit a beszédéről írtál, az teljesen rendben van, majd belejön, csak győzd utána hallgatni. Az én lányom ugyanígy volt.)

2011. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire gondolsz?

Párom nemrég elment sétálni a kisfiammal, és úgy jött haza, hogy el volt képedve. Összetalálkoztak egy 16 hónapos kisfiával és az anyukájával. A kisfiú ezt mondta páromnak: HOZTAM NEKED FÜVET. Majd kicsit később: MÉG EZT IS HOZTAM NEKED....

Még hogy nem beszélhet másfél évesen mondatokban egy gyerkőc? Dehogynem.


16 hónapos a kisfiam, nagyon sok szót használ, és szóösszetételeket is: Baba pápá, nem megy, ezt is, azt is, ott is, nem megy, csukd be, stb.

Nem mondom, hogy másfél évesen mondatokban fog beszélni, de 22 hónaposan azért már elég valószínű.

2011. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szia, nem füllentenek, és nem csodagyerek aki másfél évesen mond mondatot, bár nem is az átlag. minden gyerek másban ügyes, de előbb utóbb nagyjából behozzák egymást. pl. azenyém 11 hósan indult el, és már másfél évesen egyedül felmászott a kötélmászókán. de még most sem beszél valami sokat, pedig már 2 éves. egy másik kislány a játszón györnyörően komplett mondatokban ragozva beszélt már 20 hósan, de a mozgása, hát mit mondjak, még a csúszda lépcsőjére se tudott egyedül felmenni, pedig ott korlát is van. melyik gyerek az ügyesebb?.....
2011. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem csodagyerekség szerintem, minden gyerek más tempóban fejlődik. Nem ritka a 1,5 évesen mondatokban beszélő gyerek, ahogy persze az sem probléma, ha csak 2 évesen vagy még később kezdi a beszédet.

Barátnőm kisfia is 12 hósan mondott már mondatokat, viszont csak 18 hósan indult el.


Két gyerekem van, teljesen máshogy fejlődnek, van amiben a nagy volt ügyesebb, másban meg a kicsi. A kisebbet egyébként is "húzza" a nagy, így ő elég sokat beszél már, 14 hósan, mondatokat is. De ettől nem "csodagyerek" (vagyis dehogy nem, hisz nekem mind a kettő egy kis csoda :) )


Nem hiszem, hogy füllentenének itt az anyukák, csak mindenki szeret a gyerekével büszkélkedni. Biztos van, amit a te gyereked különösen jól, vagy gyorsan csinált/csinál, és szívesen írsz róla.

2011. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az unokatesó és az én gyerekm között 1 hét van.

Összehasonlítás:

unokatesó enyém

mászás 6 hó 7 hó

járás 14 hó 8 hó

beszéd

első szavak 12 hó 19 hó

első mondat 15 hó 24 hó

folyékony beszéd 20 hó 30 hó

szobatiszta

nappal 30 hó 20 hó

éjjel 36 hó 24 hó


NA akkor melyik fejlődött gyorsabban?

Most 4 évesek egyik sincs előrébb, mint a másik.

2011. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

pár napja egy anyuka írta, hogy 9 hónaposan önállóan szaladt a gyereke, 14 hónaposan meg mondatokban beszélt. nem így írta, jó hosszan sorolta miket tudott a babája. 2 évesen már írt és számolt. a második gyereke nagyon le van maradva, 11 hónapos és nem jár, ugyan folyékonyan beszél és ugrókötelezik...


na nálam kiverte a biztosítékot, minek kell ilyeneket kitalálni??? :D

2011. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam,ugyanis a lányom elég régóta simán felmászik a csúszdára és nagyon nagy távokat bír gyalogolni és motorozni,akkor lehet hogy nála a mozgás előrébb van?

köszi a válaszokat,kicsit féltem hogy le leszek hurrogva a kérdésért,de egytől egyig hasznos mindegyik válasz.köszi és igen ha nem is csodagyerek de számomra is a lányom egy kis csoda!!!

2011. febr. 8. 14:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Általánosságban igaz az,hogy amelyik gyerek előbb jár az később beszél és fordítva!Mamám szerint anyukám 10 hónaposan beszélt,de csak 1,5 évesen indult el.A lányom 10 hónapos kora óta jár de most 13 hónaposan még csak 1-2 szót mond!Az unokatesóm lánya 1 hónappal idősebb,mint az én lányom,de 1 kilóval könnyebb és 5 centivel kisebb.Most kezdett el járni és kb. annyi szót tud mint az én lányom.A fogakkal is vagyunk.Az én lányomnak az elmúlt 1 hétben 3 foga jött ki és jön még egy.Összesen így 10 foga van és útban 1,míg az unokatesóménak 8 fog van kint.De mindketten épek és egészségesek!Akivel a kórházban egy szobában voltam,annak a fia 3 nappal fiatalabb,de 83 cm és 12 kiló.Nem jár még,de már sok szót tud mondani.Annyira gyerekfüggő,pedig én sem hittem el.De itt vannak a környezetemben a példák!
2011. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!