Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Máshol is vannak ilyen öntelt,...

Máshol is vannak ilyen öntelt, csodagyerek szülők?

Figyelt kérdés

Teljesen kiakadtam az iskolakezdésen, amikor egy anyuka, aki kicsit többre tartja a gyerekét a másiknál (már 1-2 éves koruk óta 5-6 féle különóra, foglalkozásra járatja, és azt hiszi, hogy ezzel ők kiemelkedőbbek) azt fejtegette, hogy a kevésbé okos, mozgékonyabb gyereket, ill. a szülőket hogyan kellene rávenni, hogy távozzanak másik iskolába, osztályba. És még büszke is rá, hogy a nagyobb gyereknél sikerült "minden kétes elemet" eltávolítani a gyereke mellől.

Én vagyok ennyire maradi, és tényleg MINDENT meg kell tenni, hogy a gyerekem a legjobbat kapja? Vagy ez tényleg bunkóság?


2015. szept. 1. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Ez bizony óriási lélektelenség. Vagy még annál is több.

De a jó tanító néni majd segít, hogy jó közösség legyen az osztályból, egymás segítése, megértése legyen a feladat, nem az emberellenes közösségellenes pökhendi magatartás -vagyis a lelkük is nevelődjön, ne csak a racionális tudatrészük.

“Mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, lelkében pedig kárt vall? Avagy mit adhat az ember váltságul az ő lelkéért?” (Mk 8,36-37)

2015. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A hétvégén én költöztettem a szomszéd kislányt kollégiumba, egyetemista lett. Egész úton mélyen hallgattunk a férjemmel, amíg anyuka szájából ömlött, mekkora csúcs a lánya.

Namost ez a lány arra sem volt képes, hogy a kollégiumban egyedül leadja a személyit, lakcímkártyát, sőt, a jelentkezését én töltöttem ki, és küldtem be... nem vitt poharat, evőeszközt, mert ő azt hitte, ott kap enni, meg mindent. A cuccait anyuka pakolta ki... Teszem hozzá, felsőoktatási szakképzés, abból is fizetős, ahova bekerült, szín kettes érettségivel, de hát istenem, nem ő tehet róla, idén nagyon nehéz volt a szülő szerint.

ÉS isteníti, de mindenkinek kellemetlen, és senki nem szól neki. A másik lány 13 éves, hazaúton azt hallgattam, mekkora könyv a szürke ötven árnyalata, anyu meg büszke volt rá, hogy olyan okos kislány, ezt a vastag könyvet olvassa... de most vissza kell mennie a buta osztálytársak közé, akik nem szeretik, legjobb lenne, ha magántanuló lenne.


Általában a szülő végtelen butasága áll az ilyenek mögött...

2015. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

enyhe túlkapás.

bennem is volt hasonló para amikor kicsiként kellett bölcsibe adnom, féltem hogy a 2 évesek majd keresztülgázolnak rajta, aztán kiderül őt kicsikkel tették össze, akkor meg attól féltem, hogy visszahúzzák a fejlődésben.mondjuk nekem eszebe nem jutott, hogy én szabjam meg ezekért a csoportok összetételét..

nem a világot kell magunkhoz alakítani, hanem fordítva, meg kell tanulnunk feltalálni magunkat benne.

ez az anyuka nem lát tovább a saját csőlátásánál, majd akkor esik "pofára" ha egy lusta rossz tanuló a társa a gyerekének 3 szor annyit fog keresni mint az ő gyereke..

2015. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Szegényt nagyon sajnálom, mert olyan okosnak hiszi magát, és közben még ahhoz sincs elég esze, hogy észre vegye hogy mennyire szerencsétlen és buta. így lehet tönkretenni egy gyerek életét ideje korán. Leterhelni agyonra és közben arra nevelni, hogy taposson át másokon? Milyen ember lesz belőle? És sajnos ilyenek mindenhol vannak! Kitartás és ne hagyjátok magatokat!
2015. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

"majd akkor esik "pofára" ha egy lusta rossz tanuló a társa" 3,

egy kicsit máshonnan megközelítve: a gyerekeknek eltérő a fejlődési ritmusuk -vannak, akik lassabban fejlődnek- ők még jobb lett volna ha az óvodában ugrabugrálnak, vannak gyorsabbak. De hogy mi lesz a vége, azt nem lehet látni, egyenlőre a közösségi érzést kell kialakítani. Nagyon-nagyon sok nagy gondolkodó,híres ember életrajzában van, hogy későn kezdett beszélni, taníthatatlanul butának vélték stb. Edison pl - ki is vette az anyja, mert annyira butának hitték (közben hallássérült volt, amit nem ismertek fel), otthon tanította -és elég sokra vitte a fiú:D

Azután a nagyon lassú és későn érő Hegel. Állítólag még az egyetemi évei alatt is, hallgatag volt, úgy tűnt, buta, "nem tud kettőig sem számolni". Azt mondják, egyszer mikor későn ért haza a kollégiumba, kicsit kapatosan, a felébresztett portás megcsóválta okos fejét: - Hegel fiam, ha így folytatod, azt a kevés eszedet is eliszod.

Mi már látjuk, nem így lett:D

[link]

2015. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
ezt a szálat tovább folytatva, nem egy cégnél dolgoztam, ahol a milliomos (milliárdos)főnöknek mezei végzettsége van, ill pl üzemvezető havi 400-at keres szakmunkás végzettséggel.. mégis én voltam "csak" egy alkalmazott diplomával...
2015. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Szomorú, hogy tönkreteszi a gyerekét és még büszke is rá.
2015. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
73%
Ezzel egyáltalán nem értek egyet, hogy vigyük a gyereket minél több különórára. Engem kis koromban hagytak JÁTSZANI- mert egy gyereknek az kell, és nem tudok eléggé hálás lenni, mert boldog és kiegyensúlyozott felnőtt lettem. Egyébként jól is keresek (ha valaki ebben mérné a gyereknevelése sikerességét), és semmi hátrányom nem származott abból, hogy csak 4.-ben kezdtem angolul tanulni, kb. anyanyelvi szinten beszélem. Azok az iskolatársaim, akiknél otthon már 3 éves koruktól teljesítménykényszer volt, 90%-ban szorongó felnőtteké váltak, és nem tudnak semmit maguktól megoldani. De ez csak az én véleményem kérdező, szerintem az idő majd téged igazol.
2015. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ilyen szülők mindig voltak, és lesznek is, a munkámból kifolyólag sok hasonlóval találkozom. Az az igazság, hogy egy ember beválása az életben nem igazán függ össze az iskolai eredményeivel, de ebben a korban csak ez számít, ez alapján ítélik meg a gyerekeket. Az a gyerek, aki nem tanulja meg elfogadni a másikat, alkalmazkodni a nála gyengébbekhez, ennyivel is kevesebb lesz, ami nem éppen erény. Szerintem nem érdemes foglalkozni az ilyen szülőkkel, ők azok, akik megszállottan hiszik, hogy az ő gyerekük az etalon, és ha bármi az ellenkezőjére utalna, akkor rögtön találnak egy bűnbakot, akit okolni lehet a kudarcért.
2015. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor tényleg nem caak én gondolkodok így. Csak sajnálom szegény gyerekeket, mert lehet, hogy ez az anyuka pont egy olyan gyereket készít ki, akinek kihat az egész életére.
2015. szept. 1. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!