Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőnél reflux tuneteit...

Csecsemőnél reflux tuneteit okozhatja espumisan csepp?

Figyelt kérdés
2 honapos, nem rég kezdett neha kohogni, ejszaka jol alszik, de nappal sokszor nyel alvas kozben utana felriad, van h sir. Anyatej+tapszeres baba. Tapszerbol sensitivet kap, de ha csak anyatejet iszik akkor is vannak gondok. Hanyni nem hany, sot en nem is latom h bukna, csak hallom h nyel, es utana nagyon fintorog. Az orvos nem gondolja h reflux lehet az oka. De ez engem most valahoyg nem vigasztal, mert latszik higy valami megviseli!! Kapja az espumisant mert pocakfajos is volt, en arra gondoltam attol is lehet ilyen baja. Van esetleg olyan akinek az ilyen pocakfajasra adott cseppek okoznak bajt?
2019. ápr. 2. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem okoz. Minden csecsemő refluxos, csak nem mind látványos. Segíthet, ha sokáig büfiztesz, az ágya fejvégét megemeled, hogy ne vízszintesen feküdjön, illetve patikában kapható sűrítőt is tehetsz a tápszerébe, anyatejbe.
2019. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam bukós/refluxos és másfél éves. Minden vizsgálaton túl van. Először azt mondták majd egy éves korára kinövi akkor kezdenek el járni. Ő 10 hónaposan stabilan ment...

Aztán azt mondták 3 majd azt 5 éves korig jó így, hát majd meglátjuk.

Saját tapasztalat, hogy minden, ami nem étel vagy ital ront a helyzeten. A vitaminok, a fogzáskönnyítő gélek, gyógyszerek. Az espumisan is.

Mikor csak D vitamin típust váltottam megéreztük a bukásokon.

A legkritikusabb idő 4-6 hó között volt. Mikortól már össze vissza forgott odáig míg el nem kezdett mászni, ülni.

Kitartást, el fog múlni, legalább is remélem.

Ja és nálunk tök fölöslegesnek voltak a HA meg sensitive tápszerek. Sima AR tápszert eszik, azzal jobb egy fokkal.

2019. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ow :( en csak attól félek nehogy kimarja a sav a nyálkahártyáját.. meg arrol nem is beszélve h nappal nem alszik, mert 10 percenként felriad, fanyalog, nyammog aztan jon a sírás :( egy fokkal jobba az espumisan nélkül, azota abbahagytuk teljesen. Sose gondoltam volna h a bukas tud ilyen is lenni. Első baba tobbet bukott, de simán kifolyt es elvolt utána mint a befőtt
2019. ápr. 5. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!