Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tudtok mást a Colieff csepp...

Tudtok mást a Colieff csepp helyet amivel nem kell 15-20 percet várni? Pregomint utáljuk.

Figyelt kérdés

Dokinő javasolta, mert ismét puffadunk és a reflux is romlott, más tünet viszont nem jelentkezett (régen sok tünet volt). 10 hós babám Pepti Plusz 2-t eszik (270ml/alkalom) reggel este tejérzékenység miatt, refluxra pedig sűrítő van, de ezekkel is várni kell míg elkészülnek, további várás viszont sok. Reggel még csak elmegy ha előbb tudok kelni, de este fürdés után van kaja. Előtte nem megy az etetés, mert visszajön a hami, a fürdéshez viszont 2 ember kell, mert megszökik. Napközben megy a rendes kaja, de máskor nincs türelme a kanalazáshoz, ezért a tápszer.

Szóval vettem 2 flakon Colieff cseppet jó drágán, de a várásról nem tudtam, most meg nem tudom, hogyan szervezzem át az életünket. Tápszerváltást is kértem, de csak az utált tápszert mondták. A Sinlacot meg nem merném majdnem 2x-re hígítani, mert kis hígításra is rosszabbul néz ki mint a tápszer, még ha kicsi sűrítőt is rakok bele. Ja és lisztet 3 hétig nem adtam, de a tünetek nem változtak.



2014. okt. 16. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Már nem emlèkszem, hogy csináltam, de ha előtte teszel a tápszerbe (mondjuk 60-ba, vagy amennyit ír), azt lehűtöd, és úgy adagolod hozzá nap közben + este a friss tápszerhez?
2014. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hat nem tudom,mennyire hasonlo a problema,nalunk nem volt reflux csak puffadas es belgorcsok a szelel miatt. infacolt adtunk es segitett. annal nem kell varni.
2014. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de hanem semlegesítésről szólna a csepp hatása, a tápszer szétválasztás jó lenne.

Az Infacol sajnos nagyon ront a refluxunkon, most már a jelenleg szedett Espumisan is, a köményteától meg nem lesz kisebb a hasunk, csak a gyerek büdősebb.

Valami más ötlet?

2014. okt. 18. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Lactase Comfort. Az a te puffadasodra is jo lesz.
2014. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Lactase comfortnál is ugyanúgy meg kell várni a kb. 20-30 percet. Ugyanaz mint a coliefnél, meg kell várni míg hat az enzim.

Szerintem inkább próbáld eröltetni a pregomint. A pepti és a pregomin íze között szerintem semmi különbség sincs, mindkettő egyformán keserű. Hányszor próbálkoztál vele?Biztos hogy az íze miatt nem kérte, lehet hogy akkor éppen pont nem volt éhes, vagy jött a foga, vagy náthás volt....stb. stb.


Amúgy én kiváltanám az esti tápszert sinlacra (nem hígitva, hanem rendesen sűrűre készítve). Inkább legyen kicsit előbb a fürdetés, hogy legyen türelme, ha éhes akkor hajlandó lesz kanalazni, amúgy a sinlacot elég gyorsan lehet lapátolni a szájába, nem kell rágnia, csak nyeli, mert homogén pép. Ha ezzel együtt így már mondjuk 4 normális étkezése van, és csak egy tápszer marad, akkor lehet hogy azt meg kiváltanám 1-2 hónapon belül valami tejmentes-tejszerű dologra (pl rizstej), esetleg kapna utána/mellé egy kis könnyű reggelit. És már meg is van oldva a probléma. Amúgy is már 10 hónapos, előbb-utóbb át kell térni egy teljesen tejmentes/felnőttes/darabos étrendre, vagyis a ti étrendekre, csak tejmentes változatban. A lényeg, hogy a tejfehérje hiánya miatt kapjon rendesen húst, májat, tojást (ha arra nem allergiás)...stb, és változatosan étkezzen, egyen sokféle zöldséget, illetve gabonaféléket, ha azzal nincs gond. A tejszármazékokat meg el kell felejteni, helyettesíteni kell valami mással a kajákban.

2014. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!