Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran kell a baba...

Milyen gyakran kell a baba játékait fertőtleníteni? Illetve milyen módon célszerű?

Figyelt kérdés
Chiccos folyadékkal? Vagy elég a mosogatószeres öblítés?
2019. ápr. 3. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én amit szájba vesz pl rágoka, csak beledobtam a cumisuveg es kanalak közé forralni sima vizzel csak nem hosszu percekre.

Amugy a chiccoban nem szerettem azt hogy az illata megmaradt mindenen, mégiscsak vegyszer igy azt neha csak a kiskad fertotlenitesre hasznaltam.


Jobban biztam az enyhén ecetes vizben, fertotlenit es megis elelmiszer, mosogepbe is tettem kabalakhoz stb

2019. ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

megmondom őszintén, a rágókákat, műanyag játékokat időnként csak simán elmostam. Nem csináltam belőle nagy ügyet, hiszen hiába fertőtlenítem, ha már 1x leesik a földre, vagy a gyerek belenyúl valamibe, amibe nem kellene (legyen ez akár a pisis pelus pelenkázás közben, de ott a virágföld, vagy a bodobács, ami szétnyomva igen érdekes, stb) és utána megfogja (igen, valóban, a gyereket nem mindig van lehetőségem azonnal sterilezni) már lőttek is neki.

Onnantól amúgy, hogy hozzátápláltunk, tehát használt műanyag tányért, kanalat, csőrös poharat, nem sterilizáltam semmit (csak a mellszívót és betegség esetén a cumiját) csak simán mosogattam.

2019. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lenne fertőzött? Sokan keverik azzal , hogy ugye a cumisüveget sterilizáljuk míg pici , de az azért van mert a tejben veszélyes baktériumok vannak. Fiatalkoromban kávézóban dolgoztam, ott is az összes alkalom után le kellett törölni a tej melegítőt, pont ezek a baktériumok miatt, a felnőttet is meg betegíthetik.

De egy rágóka nem lesz fertőzött attól hogy leesik a földre.

2019. ápr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon ráértem :) Szerintem 1 kezemen meg tudom számolni. De nem sterilizáltam játékot még 1-1 nátha alatt és után sem, csak mosogatószeres vagy szappanos vízzel elmostam. A plüssöket meg csak kimostam. Egyedül a cumisüvegekre figyeltem nagyon, azokat 1 éves koráig mindem etetés előtt sterilizáltam, utána már csak napi egyszer, de lehet ez azért túlzás volt. Féltem, hogy ezekkel az üvegmosó kefékkel nem tudom elég hatékonyan kitisztítani a tejmaradékot.


Lassan 2 éves kisfiú anyukája

2019. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!