Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek far- és combred...

Volt valakinek far- és combredő eltérése? Mit jelent? Nagy gond?

Figyelt kérdés

Ma voltunk 2 hónapos státuszon ahol ezt irta fel a doktornő és mennünk kell ortopédiára. Természetesen megyünk is majd de addig nem akarok ezen agyalni.

A doktornő annyit mondott ne essek pánikban nincs nagy gond csak lát egy kicsi eltérést,e

Így jobb ha megnézi egy szakember.


Akinél volt ilyen, elmondaná mi is ez és hogy mivel lehet ezen segíteni?


2019. ápr. 11. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt, de az én lányomnak látványosan nem szimetrikus a lábtartása.

Ortopédus megvizsgálta, tornát mutatott illetve gyógytornászt javasolt.

Jövő héten megyünk vissza kontrollra. Félek is rendesen, mert hiába a sok torna, nem javult jelentősen az állapota és azt mondta az orvos, hogy akkor röntgenre küld bennünket, hogy még nézze mi a helyzet a csípőjével (uh szerint az rendben van)

2019. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs már csípőszűrés?
2019. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

De van. Születés után és 6 hetes uh-n is van csipőszűrés.

Nálunk pl az uh-n nem nézték a tartás/izmokat, csak a csontokat és az rendben van... viszont mégsem tökéletes a tartása. (az egyik lábán túl laza, a másikon túl kötött az izomzat)

2019. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk volt eltérés. Dévény tornára járunk (de nem e miatt) és a gyógytornászuk hívta fel rá a figyelmünket, de kb. 4 alkalom után már teljesen szimmetrikus volt.
2019. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkoztam a kérdező esetén, hogy 2 honapos státuszon mondta háziorvos, és mennek majd ortoped orvoshoz...mikor már kétszer kellett volna hogy lássa ortopéd orvos és el kellett volna mondania mi a teendő.

De eszerint még mindig nem értem.


Nekünk terpeszpelusozni kellett, kórházban mondták, rajt volt zárón is és a 6 hetes csípőszűrésen nézték hogy rendben van. Ő is kötött volt de azt mondta férfi!!!doki, ( férfias fellengzőseggel) anyuka férfiak kötöttek. Óh, mondtam, értem.

2019. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekünk sajnos senki nem mondta hogy vigyem el vagy hogy szokás elvinni.

Mikor megszületett akkor volt csípővizsgálat, ott mindent rendben találtak.

Mikor először látta a doktornő 3 hetes volt de akkor nem mondott ezzel kapcsolatban semmit.


Rádasul azt mondta kb 1 hónap múlva fogok időpontot kapni, bár ez mindegy mert elviszem jövőhéten magán dokihoz.


Remélem hogy semmi komolyabb.

Az elsőnek pedig üzenem hogy minden jót kívánok nekik!😊

2019. ápr. 11. 21:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Miskolcon mellett lakunk, itt 4 (!) hónaposan kell vinni a babákat csípőszűrésre.

Kislányomnak is volt eltérés és nem küldött a doktornő sehová.

2019. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha volt eltérés miért nem küldött tovább? Ezt nem értem...🤔
2019. ápr. 11. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezért nehéz megmondani, tanácsot adni mert eszerint hiába a protokoll mindenhol más.

Az én gyerekeim 10 eve voltak kicsik akkor 6 hetesen volt szűrővizsgálat, de ez már akkor is így volt mikor én voltam gyerek. Miskolcon 4 hónaposan????? Az horrorisztikus. Mertha nincs baj akkor oké, de ismerősőm babája hónapokig volt bokától combjáig gipszben. Így pont mire elkezdett fejlődni a mozgása, lekerült róla a gipsz. Ha 4 hónaposan rakták volna gipszbe....de nyilván valamiért ott úgy van.

2019. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát na... fogalmam nincs. Beírta a kiskönyvébe hazahozatalkor, majd 1 hónaposan és 3 hónaposan is. És közölte, hogy menjünk 4 hónaposan a csípőszűrésre. Első gyermekem, gondolhatod, megbíztam az orvosban. Kár volt, a másodiknál már nem követtem el ezt a hibát. Vele 6 hetesen magán orvosnál voltunk, 20 ezerért.
2019. ápr. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!