Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a kisbabájának a bcg oltástól megnagyobbodott egy hónalji nyirokcsomója?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak már 2.5 hónapja ott van egy 2 cm-es nyirokcsomó. Kiváncsi vagyok mikor múlik el, és mire számíthatok. Várom a tapasztalatokat.
2008. nov. 11. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem hallottam még,persze attól nem biztos,hogy nem a bcg okozza.De miért nem kérdezted már meg a gyerekorvost,főleg ha 2,5 hónapja ott van?Ha engem valami csak nyugtalanít akkor felhívom,ha nagyobb bajt sejtek akkor viszem a gyereket.De semmiképpen nem várok 2,5 hónapig vele.
2008. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Bcg okozhat nyirokcsomó megnagyobbodást és én már láttam nagyon csúnya hónaljt e miatt.Van akinek 1 éves koráig is megmarad.van akinek ugyanolyan kelés keletkezik ott is mint a karján és ez kifakad.Ha jól tudom ezt a vakcina rossz beadása is okozhatja ha túl mélyre vagy nagyon fel adják.
2008. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
persze, hogy vittem orvoshoz.( előzményt nem irtam, bocs) 2.5 hónapja minden szerdán sebészhez megyünk ellenőrzésre. nem egyeztem bele műtétbe, mert nem gondolom, hogy preventív ki kellene venni, csak azért nehogy begyulladjon. Feleslegesen nem teszem ki a kisbabám az altatás, a műtét - akármilyen kis metszés is - kockázatainak, ha magától is elmúlik.
2008. nov. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!