Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik életkorban hogyan...

Melyik életkorban hogyan altattátok a babátokat?

Figyelt kérdés

Újszülöttkortól érdekelne.

- séta, ének, cumi, cici, stb, minden érdekel. :)


2010. júl. 5. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hasfájós volt, kezdtettől ordított, ezért ringattuk kézben. Mikor elaludt és közelítettünk vele a kiságyba, megint rákezdett és kezdthettük előről.....

Eleinte még nehéz volt, de szerencsére folyamatosan edzőttünk a súlyával, így a hát és derékfájás is mostmár teljesen elmúlt.

4-5 hónapos korában, mikor már nem sírt, maradtunk az elrázzuk módszernél, de már utána ha letettük, nem sírt, hanem aludt tovább.

Ja, az esti vacsinál a cicin és a cumisüvegen bealudt. Mai napig elalszik, most már nem kell ringatni egy ideje. Ha felébred a kiságyban elforgolódja magát.

Mióta forog, nem is nagyon hagyja magát ringatni (büfipózban), inkább ő maga befordul amelyik oldalra kényelmes, ujja a szájába és alvás van.

Cumit néha használtunk, de már több hónapja nem tudom, hogy hol van, nem is kellett. Az altató éneklés nem érdekelte, inkább csak csöndben vagyok vagy susogok neki.

2010. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az enyém először csak cicin és közben ringatva aludt el, kb 3,5 hós koráig. 3 hós koráig szopott, utána szerintem már elfelejtette szépen lassan a cicit, és ezért nem igényelte annyira az alváshoz. Utána pedig, mivel alig bírtam el, letette, a mi ágyunkra, oldalára fordítottam, és simogattam a hátát. Nagyon gyorsan, kb 1 hét alatt rákapott erre. Mai napig így alszik el, már 8 hónapos. De sokszor simogatni sem kell. Elfordul magának, és mire észreveszem elalszik.
2010. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk kiságy.Az én lányom is hasfájós volt,és volt,hogy órákat ültünk éjjel a kiságy mellett és simogattuk.Néha mikor kivoltunk,volt,hogy magunk mellé vettük,de ez nagyon ritka volt.És pár hetes korába elkezdtem azt,hogy pl. 5ig nem jöhetett a nagyágyba.Szóval addig inkább én ültem az ágya mellett.Szobába este csend van és sötét/Se tv,semmi/

Be is vált,most néha felriad,mert fogacskázunk,de ennyi.

2010. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Születésétől kezdve fürdés-vacsi-betettem a kiságyba és elaludt, ha nem tudott elaludni, a mi ágyunkba lefeküdtem vele, és amint elaludt átvittem a saját szobájába.


Nekünk bevált, sose volt gond az alvással, azóta is magától elalszi, van, hgoy még beszélget a kis alvótársaival :), de utána el is alszik.


21 hós kislány anyukája

2010. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Születésétől fogva egyedül alszik el a kiságyban vagy esetleg szopi közben a mi ágyunkban, most 8 hónapos.

A nagy fiammal is így volt, bár nála 8-14 hónapos koráig volt egy kis felfordulás, mert mindig felállt az ágyában, így addig ott maradtam mellette, amíg elaludt, de aztán visszaszokott az egyedül elalvásra.

2010. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Az a legjobb, ha sehogy nem altatod. Szoktasd arra, hogy mindent bizonyos sorrendben csinálsz. Ha látod, hogy álmos, vedd a kezedbe, mondj neki pár szót-mindig ugyanazt- és tedd le, és hagyd elaludni. Ha nyöszög, simogasd meg, és megint hagyd ott. El fog aludni, és ezt szokja meg.

Minden , amivel segíted-cumi, rintagás, éneklés, cici és egyebek-csak a hozzászokást adják, és később sem fog tudni egyedül elaludni és ez senkinek nem jó, neked és a babának sem...

2010. júl. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még kezdő anyuka vagyok, de kaja után rögtön leteszem, megsimogatom, puszit kap és ott hagyom. Van, hogy azonnal elalszik, van hogy nyöszörög, de van amikor üvölt. Semmit nem csinálok, ha már nagyon felpaprikázza magát, megsimogatom a hátát.

Ez kegyetlenség?

4 hetes a babánk.

2010. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Újszülött korától kezdve egészen addig, míg fel nem ült magától, sehogy sem kellett altatni. Letettem az ágyba, (napközben sokszor aludt még) és aludt magától. Amióta felül,feláll nem alszik el magától. Nappal már csak 1-szer alszik, először hintáztattam, abba álmosodott el, mostanába viszont egy zenélő zsiráfra alszik az ölemben. Este elalszik magától a tejivás után. 15 hós.
2010. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Amikor a lányom megszületett, a feleségemmel úgy döntöttünk hogy az lesz a legjobb ha nem szoktatjuk az ölben ringatáshoz, altatáshoz. Első perctől kezdve úgy csináltunk, hogy kaja után mindketten (persze én csak a vacsira érek haza) puszit adunk neki, majd otthagyjuk, ha nyüszög, akkor megsimogatjuk a fejét (azt imádja) és elalszik.

6 hós apuka

2010. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem is tudjátok, milyen szerencsések vagytok, ha a kisbabátok el tud egyedül aludni! A mi kisfiunk is nagyon hasfájós volt, 2,5 hónapos koráig délután 4-től 11-ig vigasztalhatatlanul sírt, apával felváltva ringattuk. Akkor ölben ringatva aludt el, vagy ha már nagyon ki volt purcanva, a cicimen aludt szopi közben. Utána volt 1 hónap, mikor megszűnt a hasfájás, és bebugyolálva, cumival, a saját kiságyában aludt el. Susogtam és simiztem a pociját, ez elég volt. Aztán a növekedési ugrásakor rászokott a cicin alvásra, alig tudtam leszoktatni róla, utána egy ideig pihenőszékben ringatva aludt el, miközben dúdoltam neki. Most 6 hónapos lesz és pár napja végképp elhatároztam, hogy itt az ideje a kiságyban alvásnak (ebben a gyerekorvosunk is megerősített). Csendes zene, babusgatás, sötét és a kiságyban még dúdolnom kell + fogja a kezemet. Nagyon nehezen alszik el szegény, de talán napról-napra könnyebb. Bár az ilyen frontos napok mindig rosszak, mint a mai is volt...
2010. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!