Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "ciki" ha nappalra is...

Tényleg "ciki" ha nappalra is rugit adok újszülött kisfiamra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, eddig mindig úgy öltöztettem itthon nappalra is, hogy egy body és fölé egy rugdalozó. Tudom, hogy manapság már ilyen pici babáknál is a nadrág, póló, pulóver stb. a divat, és semmi bajom ezekkel, tényleg nagyon aranyosak (nekünk is vannak ilyen ruhadarabjaink is), de nekem egyszerűen így kényelmes most, amikor még naponta kb 10-szer kell pelenkázni, átöltöztetni is könnyebb így, stb.


Viszont már két ismerősöm is megjegyezte a képeket látva, hogy miért mindig "alvósruhában", "pizsamában" van a baba, miért nem öltöztetem fel nappalra "rendesen", meg hogy később milyen "ciki" lesz visszanézni a képeket.


Tényleg ez a lényeg egy 3 hetes babánál?? Hogy elég csinos legyen a képeken...? Nekem amúgy a rugiban is kifejezetten tetszik, és szép, aranyos, nem elhasznált darabokat adok rá...


Nektek is furcsa manapság, ha nappal is rugiban van egy kisbaba?


2019. ápr. 24. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Ha neked tettszik, nem mindegy, mit mondd más???


Már most kezd el megtanulni figyelmen kívül hagyni ezt.

Mert amikor majd jönnek a fejlődési meg nevelési okosságok, tanácsok, akkor sem biztos, hogy másra kell hallgatni. Sőt, leginkább senkire, csak a védőnőre, meg orvosra.


Ha neked így megfelel, akkor mondd meg nekik, hogy nektek így jó, és kész.

2019. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
Kb 3 hónapos korukig adtam rájuk rugit nappalra. Utána már én is kicsit cikinek éreztem... :) Egy 3 hetes pont úgy édes, ahogy van, akár rugiban is.
2019. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ezt a hülyeséget... 3 hetes kisbaba, aki kb egész nap alszik, mi a nyavalyáért ne lenne alvós ruhában? Vagy napi 6x át kellene öltöztetned arra a 2 órára, amit ébren tölt? Ne már... Tökéletes a rugi.
2019. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Az első 1 honapban én is igy oltoztettem. Most body es nadrág van a fiamon, ejjel pedig labas naci es body.

Ne foglalkozz veluk. Nem ciki.

2019. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

A legpraktikusabb ruhadarab evör, én aztán leszartam ki mit mondd, cserébe pedig a baba se sírt az indokolatlan öltöztetős nyúzás miatt.


3 hónapos koráig ebben volt, utána a kúszás miatt váltottunk harisnya-body kombóra. Na azért is mit kaptam... :D Szerintem meg az a hülye, aki naponta 50x visszahúzza rá a zoknit és/vagy olyan ruhát ad rá, amiben nem tud teljesen szabadon mozogni (például a szűk farmer cuccok).


Szerintem tojd le, az első hónapokban sokkal fontosabb a praktikum, van elég bajod anélkül is, hogy ezen pörögj. Aki öltöztetni való babát akar, vegyen a játékboltban.

2019. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom ezek az okoskodó ismerőseid nagyon ráérnek hallod!! Amúgy neki nem mind egy mibe van a te gyereked? Semmi gond nincs a body rugi kombival. Neki is az a leg kényelmesebb és mindenbe cuki :) sz..rd le az ilyen jó tanácsokat.
2019. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Kb 3 honapos koraig nekem is abban volt akkor kezdett engen is zavarni.

Nagyon nem volt parkitkus előtte másba öltöztetni. Személyes véleményem szerint nem is állt jól neki.

Le kell sz####ni amit mas mond csinald ugy ahogy te jónak látod!

2019. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a fiam és még mindig rugit adok rá. Egyáltalán nem érzem cikinek és senki nem jegyezte még meg.


Nekünk is így kényelmes. Összevissza mozog/forog és a pulcsik, kisnadrágok mindig elfordulnak rajta.


Ő is jobban érzi magát rugiban.


Úgy csináld, ahogy nektek jó.


Nekünk így jó. Én rugit adok rá, amíg csak lesz a méretében.

2019. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%

"Viszont már két ismerősöm is megjegyezte a képeket látva, hogy..."


Eleve föl se kéne tölteni róla képeket, és akkor senki semmire nem tesz megjegyzést.

2019. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%
Én a lányomat kb 2 hónapos koráig öltöztettem rugiba. Utána vettünk nadrág+pulcsi szetteket. Nekem a ruginál ugyanannyira macerás a pelenkázás, mint egy nadrágnál, sőt, talán még macerásabb is, mivel kaptunk egy csomó olyan rugit, ami oldalt egyik lábánál cipzáros, na azok voltak a halálom, szépek, de nagyon nem praktikus, úgy kellett kihajtogatni belőle a kicsit minden alkalommal. A nadrág valamiért jobban bejött, főleg azok, amiknek van lábfeje is.
2019. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!