Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "ciki" ha nappalra is...

Tényleg "ciki" ha nappalra is rugit adok újszülött kisfiamra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, eddig mindig úgy öltöztettem itthon nappalra is, hogy egy body és fölé egy rugdalozó. Tudom, hogy manapság már ilyen pici babáknál is a nadrág, póló, pulóver stb. a divat, és semmi bajom ezekkel, tényleg nagyon aranyosak (nekünk is vannak ilyen ruhadarabjaink is), de nekem egyszerűen így kényelmes most, amikor még naponta kb 10-szer kell pelenkázni, átöltöztetni is könnyebb így, stb.


Viszont már két ismerősöm is megjegyezte a képeket látva, hogy miért mindig "alvósruhában", "pizsamában" van a baba, miért nem öltöztetem fel nappalra "rendesen", meg hogy később milyen "ciki" lesz visszanézni a képeket.


Tényleg ez a lényeg egy 3 hetes babánál?? Hogy elég csinos legyen a képeken...? Nekem amúgy a rugiban is kifejezetten tetszik, és szép, aranyos, nem elhasznált darabokat adok rá...


Nektek is furcsa manapság, ha nappal is rugiban van egy kisbaba?


2019. ápr. 24. 10:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ. Megnyugodtam. :D

9-es válaszoló, nem a Facebookra vagy Instagramra töltöm fel róla a képeket, hanem csináltam egy mappát amit a közeli ismerősökkel, családtagokkal osztok meg. Egy közeli rokonom és egy barátnőm tett megjegyzést, nem távoli Facebook ismerősök vagy ilyesmi. :)

2019. ápr. 24. 11:03
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Én nem igazán szerettem a rugdalozot, de nehogy már bárki szóvá tegye, hogy milyen ruhában van a gyerek...


Egyáltalán nem ciki!

2019. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekem speciel ezerszer könnyebb volt pelenkát cserélni, ha kisnadrág volt a body fölött és csak azt kellett lehúzni, nem kibontogatni a rugiból is a gyereket. Illetve ha pl cicizés közben leette, vagy utána lebüfizte magát, elég volt csak a felsőt kicserélni, nem a teljes gúnyát. Szóval nekem praktikusabb volt a külön nadrág-póló páros.

De ahogy neked tetszik... kb 1 hónapos koráig azért az én fiam is gyakran volt napközben is rugiban. utána szoktunk át arra, hogy a rugi hálóruha és reggel átöltözik "rendes" ruhába.

2019. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb 6 hós koráig rugiban volt. Utána is csak azért váltottunk, mert jött a nyár, elkezdett járni, és a szoknyák sokkal praktikusabbak voltak.


Senki nem szólt be ezért, és ha most visszanézem a képeket sem az jut eszembe, hogy milyen ciki a rugi, hanem hogy milyen cuki a gyerek.


Van rengeteg olyan képem amin egy merő retek és kaja a gyerek. Ez sem ciki szerintem, a gyerekek ilyenek. Nem fogom csak a tökéletesen beállított, tökéletesen tiszta, vasalt, beállított műtermi képeket kirakni a gyerekről. A spontán készült, retkes, alvós ruhában készült képek a kedvenceim, mert az igazi.

2019. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5-6 hónapos koráig nappalra én is rugit adtam, aztán elkezdett kúszni és onnantól praktikusabb volt a body-nadrág kombináció, nem húzta magával a ruháját. Bár akkor is voltak pólók-nadrágok, ha vendégségbe mentünk, azokat adtak rájuk.

Egyáltalán nem ciki, nekünk is szép rugijaink voltak, szívesen nézem vissza a képeket :)

2019. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
*adtam
2019. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat hónapos elmúlt a baba nálunk, még mindig kerül rá rugdalózó ha olyan az idő, bár legtöbbször body és nadrág vagy harisnya. Én is látom, hogy nem ez most a divat, de nekem meg ez praktikus, ez tetszik. Szeretem, ha a babám úgy néz ki, mint egy baba és nem úgy, mint egy mini felnőtt.
2019. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is megjegyezték néhány ismerősöm, hogy miért nem pólót és nadrágot adok rá... Persze egy pici babát nagyon egyszerű ide oda rángatni miközben végig ordította az öltöztetést. Másik pedig ahogy veszed kézbe teljesen felcsúszik a póló és csak igazgatni kell.

2 hónapos koráig adtam rá rugit nappal is. Utána badi és nadrág. Még most is.

2019. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem furcsa, ha egy baba rugiban van nappal, sőt, én mindenképpen előnyben részesítem. Neki is kényelmesebb, nekem is pelus cserénél. Főleg ilyen pici babánál nem értem mért kell "divatozni".
2019. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!