Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babalátogatás szerintetek...

A babalátogatás szerintetek is inkább a szülőknek szól, mint a babának?

Figyelt kérdés

Az unokanővéremnek pár hete született meg a kisbabája.

A mi kapcsolatunk viszont elég rossz, hogy úgy mondjam. Pár éve összebalhéztunk egy elég komoly dolgon, azóta nem is beszéltünk egymással. Az esküvőjén sem voltam ott (meg sem hívott amúgy sem), és azt sem tudtam, hogy mikor szült meg.

Most viszont a szüleim (főleg anyukám), egyfolytában azzal szekál, hogy el kell menni hozzájuk babalátogatóba, mert az "úgy illik". Mindig azzal jön, hogy ez a szegény kisbaba nem tehet róla, hogy mi haragban vagyunk.

Ezzel egyetértek vele. Viszont: a "babalátogatás" szerintem sokkal inkább a szülőknek (legfőképp az anyukának) szól, mint a babának. Hiszen az a pár hetes újszülött úgysem érzékeli még, hogy most van ott vendég, ki az, és miért jött, szóval neki édesmindegy.

Ezen kívül szerintem az unokanővérem sem kíváncsi rám, évek óta nem beszéltünk, és őszintén szólva bennem még mindig ott van a tüske, szóval nem is szándékozom nyitni felé.

A kisbaba ellen tényleg nincs semmi kifogásom, ha majd idősebb lesz, akkor nagyon szívesen megismerem, ő tényleg nem tehet a mi viszályunkról.

Ti mit gondoltok? A babalátogatás szerintetek is inkább szól a szülőkről, mint a csecsemőről?

Vagy én látom rosszul a dolgot? Ti mit tennétek a helyemben?



2019. ápr. 17. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Persze, a baba nem is fog rád emlékezni, csak ha sokszor, sokat lát, azaz jelen vagy az életében.
2019. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

El ne menj babalátogatóba! Ne stresszeld feleslegesen az anyukát. Van neki elég gondja ezen a látogatáson kívül is.

Egyébként te sem szeretnél elmenni, akkor mi a kérdés?

Engem kiakaszt az idősebb generáció aki szerint kötelező a babalátogatás még akkor is, ha egyik fél sem kíváncsi a másikra. Már rég' nem azokat az időket éljük.

2019. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se menj,anyud meg ne szóljon bele olyanba amihez semmi köze. A látogatással egyébként megtiszteled a szülőt is és a picit is,ha olyan a viszony.
2019. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem, szerintem a látogatóknak szól. Ők akarják azon nyomban megnézni a kicsit, nekem az anyának bőven jó lett volna ha csak pár hetesen vagy hónaposan jelentkeznek (ha akarják), dd valahogy csak az újszülött elég varázslatos a többségnek. :)
2019. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez meg a másik, amit a 2-es ír.

Egy nemrég szült, első gyerekes anyukának szerintem most így is a feje tetejére állt az élete, és a vendégek fogadása, szórakoztatása csak rátesz még egy lapáttal.

Főleg, hogy szerintem ez az egész látogatás meglehetősen mesterkélt és kínos lenne, valószínűleg nem kommunikálnánk túl sokat.

Anyukám ezt nem hajlandó megérteni, ő folyamatosan azt hajtogatja hogy "el kell menni, mert úgy illik, mindenki más volt már a családból csak mi nem (párom és én)".

Egyébként ha én lennék a helyében, és én szültem volna, én sem várnám látogatóba őt, sőt, nem is örülnék neki.

2019. ápr. 17. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Babalátogatóba ahhoz szoktunk menni, akinek érdekel a babája. Nem a szülőnek szól.
2019. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Babalatogatoba altalaban a baba szulei hivnak, mikor allalmasnak itelik, es akkor is eldontheted, hogy akarsz-e menni. Szerintem is inkabb a latogatok akarjak a babat megnezni, nem a szuloket, hanem hogy milyen cuki a gyerek, es ennyi. En akkor lettem jobban 4 het utan, mikor vegre az osszes latogato elment, es nyugtunk lett.
2019. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!