Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon tetszik a Vajk keresztn...

Nagyon tetszik a Vajk keresztnév, legfőképp Szente Vajk után. Adnátok a helyemben? Mindenki lehurrogja a Brendon, stb. , ki tudja milyen lökött neveket. Ez nekem valahol méltóságteljes. Folyt.

Figyelt kérdés
Hüledezünk a mostani fura keresztneveken, pedig régen is voltak. Buda, Jácint (Juhász,a színész), de gondolkodóba estem, mert maga a Vajk név tényleg ritka, viszont annyira egyedi, ráadásul ősi magyar keresztnév.

2019. ápr. 25. 14:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom inkább a Vajk mint a Brendon :D
2019. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a vezetéknév Somogyi.
2019. ápr. 25. 14:51
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
A Somogyi Vajk szebb, mint a Somogyi Brendon :D Jujj még kimondani is rémes :D
2019. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jól hangzik. Add.
2019. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

Szente Vajk minden bizonnyal "Szent" István után kapta a never. Ha jobban utána nézel, Vajk eladta a magyarokat a katolikus egyháznak, ezzel behozva őket és a bajorokat. És amugy ezzel aokan nincsenek tiaztában, mivel nem sok írásos bizonyiték maradt fel akkorról.


Amugy maga a név sosem tetszett még elvonatkoztatva az eredetéről sem. Számomra olyan semmilyen, üres.


Én jobban szeretem az egyszerübb neveket, és a Brendon sem az amúgy. Ráadasul szerintem a vezetéknévhez sem passzol.

2019. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%
Hat szerintem borzalmas nev, a vezetéknevvel pedig még hülyébbek hangzik, egyszerűen nem illik hozzá. Somogyi Vajk....hát elég bénácska, de ha nektek tetszik hát hajrá..
2019. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A Brendont csak példaképp írtam. Írhattam volna helyette Natanielt, Rómeót, Herkulest, bármit, ami mostanság adható.

A Vajk keresztnévre kérem a véleményeteket.

2019. ápr. 25. 15:18
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nem tetszik ez a keresztnèv, de a vezetèknevetekhez szerintem nagyon illik. Tipikusan az a név, amit nem tudok elkèpzelni egy kisgyereknek, viszont felnőtt fèrfinek igen. Mivel tovàbb lesz felnőtt, mint gyerek, vègülis nem olyan rossz. Èn nem adnàm, de ha nektek ez tetszik, nincs vele semmi baj. Nem vàllalhatatlan nèv.
2019. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nagyon nem tetszik és egyáltalán nem illik a vezeteknevhez se szerintem. De ti tudjatok..
2019. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy miért nullázzátok le a válaszokat? Ha pozitív, ha negatív, akkor is? Ki szállt rá a kérdésemre? Nem valami etikus.
2019. ápr. 25. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!