Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hós kor után ilyen gyorsan...

6hós kor után ilyen gyorsan fejlődnek a babák?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok( lehet nem kéne) és olyanokat olvasok 8hós babákról,hogy ül,játékot/könyvet hoz oda kérésre,odamegy ha hívják,plüsst ölelve alszik,és egy csomó olyan dolgot ,hogy csak nézek. Az én 5,5hósom annyira messze van ezektől,hogy csak na,pedig az a 2-2,5 hónap nem olyan sok idö. Ő még ott tart,hogy mindent a szájába vesz,forgolódik,nyújtott karral támaszkodik,de semmi kúszás, nevére néha hallgat de amugy semmi "értelmes" dolgot nem csinál,ha értitek mire gondolok.

2019. ápr. 27. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Minden gyerek más és vannak sztorik amik erősen túloznak is. Nemrég olvastam egy anyuka sztoriját aki büszkén mesélte, hogy a 4 hónapos babája bilibe pisilt... Pff, biztos nem véletlenül... :D
2019. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom 5 hónaposan kezdett kúszni, 5 nappal később mászni, 2 hétre rá állt és kapaszkodva lépegetett. Valamikor közben fel is ült. Ő hozott könyvet, játékot 8 hónaposan, kereken 1 évesen összerakta a gyűrűpiramist, játszott a golyópályával és mondott kb 5 szót és 20 állathangot. 3 hónaposan volt 2 foga, 1 évesen 12, ha így folytatja, másfél évesen kint lesz a 20 (2 hónap van addig és csak a 4 rágó hiányzik). Ügyes, okos kislány. Viszont csak 15 hónaposan kezdett el járni, a finommotorikája sem túl jó, abszolút nem eszik egyedül, pedig sok vele egykorú már simán tarhonyával és rizzsel is megbírkózik, villával is.


A szomszéd kisfiú 10 hónaposan kezdett kúszni, de 11 hónaposan már ment. 1 évesen nem volt egy db foga sem, semmit nem beszél, pedig lassan 2 éves.


Annyira egyéniek ezek a dolgok, de egy a lényeg: kb 3 éves korra, mikor oviba mennek, mindegyik kb ugyanott tart majd beszédben, mozgásban és logikában is. 😊

2019. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég gyorsan jött. Egészen 5 hónapos korában kezdett el forogni, hirtelen minden irányba. 6 hónaposan kezdett kúszni, rá 2 hétre mászni. Közben felült, 7 hónapos kortól kapaszkodva felállt. Most 7 és fél hónapos próbál kapaszkodva lépegetni. Viszont egy foga sincs még.
2019. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyerekfüggő.

Lányom 3 hónapos korában forgott,4 hónaposan kúszott ,5 hónaposan mászott, 6 hónapos korában egy hét alatt letudta az ülést és a felállást.Viszonylag sokat mászott,bútorok mellett max 2 -2 oldalazó lépést tett ennyi volt a járáselőkészítés nála.9 és fél hónaposan a szoba közepéről kisétált a kanapéig.Mi meg lestünk, hogy mi van mert mindenhol azt írták, hogy majd tárgyak mellett járkál stb..stb.1 éves korában adtam neki oda először a kanalat 2-3 hónap alatt megtanulta használni.

Viszont a beszéde még csak most kezd ,,beindulni" pedig már 18 hónapos.A tej,anya(mi annak gondoljuk, anyumék szerint is anya:D) csüccs meg a gyerünk szót ,,használja" rendszeresebben.A többi csak artikulálás,meg a maga nyelve.

Mindent megért.11 hónaposan simán odahozta a cumisüveget ha kértem, mára már együtt pakoljuk ki a mosogatógépet, simán bepakol a mosógépbe kis segítséggel, szépen megy fel maga a lépcsőn,most már a lefelé haladáshoz is épp csak kellek, pakol a bevásárlószatyorból.A maga nemében nagy segítség:)

Remélem a nyelve is hamar elered, mert azon már kicsit izgulok látva, hogy a környezetünkben lévő gyerekek mennyivel beszédesebbek az ő korosztályában.


Én kicsit szomorkodom olyan szempontból, hogy az az igazán babázós korszak attól kezdve, hogy mászni tudott befejeződött.De le is döbbenek mindig, hogy mennyi mindent megtanulnak, megfigyelnek és el is sajátítanak villámgyorsan.Nagyon durva.:)

2019. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!