Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mint tudjuk, a kezdő "testépít...

Mint tudjuk, a kezdő "testépítők" egy ideig gyorsan fejlődnek. Lehetséges ezt a kezdeti gyors fejlődést esetleg kicsit kitolni (elmagyarázom lent)?

Figyelt kérdés
Szóval... Lehet hogy ez hülyeség, DE! Tegyük fel elkezdek edzeni járni. (magamhoz mérten)Nagyon jól haladok, 7 hónapig elég szépen növekednek az izmaim! Hét hónap után ez a kezdeti gyors fejlődés lényegesen belassul. Abbahagyom az edzést 5-6 hónapra, DE az idő alatt sportolok(biciklizés, futás), így nem hízom el. Az 5-6 hónap alatt a szervezetem raktárai megint feltöltődnek, és ha újra elkezdek edzeni, az izommemóriának köszönhetően a nemrég elért izomtömeget hamarabb felszedhetem, és ha ugyan úgy ismét 7 hónapig tartana ez a gyors fejlődésem, de most mondjuk 5 hónap alatt elérnem azt a szintet, ahol régebben megrekedtem, akkor még van 2 hónapom tovább fejlődni ? :D

2014. dec. 20. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így, ebben a formában hülyeség. Ha 5-6 hónapig abbahagyod, teljesen visszafejlődsz, és ne képzeld, hogy hip-hop eléred, amit előtte 7 hónap alatt, először is egy ilyen kihagyás után nem kezdhetsz neki intenzív edzésnek, gyakorlatilag kezdheted elölről. Amúgy elhízni csak akkor nem fogsz, ha a kaját is hozzálövöd. Gyakori probléma, hogy valaki rászokik a testépítő étkezésre, és amikor abbahagyja a súlyzós edzést, ugyanannyit kajál, ami eleve brutálisan sok szénhidráttal jár, de még fehérjéből se kell ennyi. Akkor se ha futsz, vagy biciklizel. De mondom, ez így hülyeség, eleve, ha hét hónap utána nem fejlődsz, akkor ott nem genetikai gondok vannak, hanem nem elég progresszív az edzés, vagy nincs rendben az étrend.
2014. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

adok egy tippet életed hátralevő részére.


ne gondolkodj, csak csináld meg, amit mondanak.

2014. dec. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez eleg hulye gondolkodas. De ha igaz is lenne figyelj. 7 honapot edzel. 5 honapot kihagysz. 5 honapot edzel megint ahol visszaszeded az izmodat. Es meg 2 honapot gyorsan fejlodsz.

Ez alatt az ido alatt ha vegig edzettel volna, akkor edzettel volna 19 hónapot. Szóval a 7 hónap után még egy évet. Szerinted 1 év picivel lassabb fejlodessel szarabbul néznél ki mint 2 honap picivel gyorsabb fejlodessel?

A masik az hogy az hogy milyen gyorsan tudsz fejlodni pont az hatarozza meg mennyi izom van rajtad. Nagyobb izomtomeggel kevesebbet lehet.

Vagy probald ki azt hogy egy evig inkabb erore edzel. Ezzel is szepen fogsz fejlodni kezdokent, aztan valtasz magasabb ismetlesszamra, volumenee es csinalsz csomo intenzitasfokozo technikat. Ezzel is jol meg fog indulni a fejlodesed.

2014. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rólam nem megy le gyorsan a felszedett izomtömeg.(lehet azért, mert nem fehérjeporokon éltem edzés alatt) Már 6 hónapja nem járok edzeni, de még most is szokták új ismerősök kérdezni, hogy "jársz gyúrni?"...

A kajából visszavettem, kicsit meghíztam, de nem olyan vészes. Súlyra 2-3 kg-t vesztettem.

2014. dec. 21. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor is szarabbul fogsz kinézni mintha végig gyúrtál volna.
2014. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!