Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy teljesen...

Normális, hogy teljesen megváltozott a közel 3 hónapos gyermekem viselkedése?

Figyelt kérdés

Tudom a babák sokat változnak, hétről, hétre fejlődnek, de ez most valami nagyon rossz irányba tart szerintem.

A kisfiam miután megszületett az első hónapot végigsírta. Valószínűleg hasfájás lehetett, ami mára alig maradt meg picit.

Meg aztán a helyzet egyre jobb is lett, miután nem csak sírt, hanem aludt is, egyre jobban és többet. A kezdeti síros baba, egyre aranyosabb és nyugodtabb lett. 6 hetes kora óta mosolyog, van amikor beszélget is, figyel a játekokra amit mutatunk neki, és követi a mozgást is. Kb 6-7 hetes kora óta éjszaka csak 1x kelt: 21-től hajnal 2-3-ig aludt, majd evett és csak reggel 7-kor ébredt újra.

Most viszont 2-3 óránként megébred, nyögdécsel, semmi sem jó neki, se este, se nappal. Mozgása furcsa, néha darabos, és visszatérő kapálózást is megfigyeltem. Ülésbehúzásnál és hason emeli a fejét, de néha meg csak úgy olyan furákat művel mozgás cîmén, ami már ijesztő. Hirtelen elkezdt kapálózni, mint aki megijed, majd hátracsapja a karjait ok nélkül.. nem is értem ezt a mozdulatsort. Elkezdtett a hátán közlekedni. Sarkára támaszkodik ha valami nyűgje van és megemeli a hasát, majd hátrafele rúgja magát. A fürdetés teljes katasztrófa lett. Le kell fogni a lábait, hogy meg lehessen fürdetni és ne csapja ki az összes vizet. Keveset, szinte semmit se sír..viszont rengeteget “nyekerek”, nyögdécsel, kényelmetlenül fészkelődik. Ha valami nem tetszik sikítással fejezi..eddig az öltöztetéssel nem volt baj, de a karjat mostanában alig tudom ruhába bujtatni. Járunk Dévényeshez feszesség miatt, de mintha az csak rosszabb lenne mostanában. Sajnos a kutacsa is kicsi. 2 havi oltasnal 1x1cm volt, azota kisebbnek érzem. Szerintetek ez okozhatja gondot? Vagy mi baj lehet? Mar bejelentkeztunk fejlődesneurológiára, de nagyon aggodok érte.



2019. ápr. 29. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket csinálja az én 2 hónapos kislányom is. Szerintem túl aggódod. Ha látta orvos,volt neonatológián stb. jár védőnő és ők nem mondtak ezekre semmit, akkor nem lehet gond. Egyébként gyógypedagógus vagyok. Ismerkedik a testével a hangjával, kevesebb a testi korlát,már egyre inkább akaratos. Az enyém is rúgja el magát pár napja, amikor próbálnám öltöztetni.Kb minden megegyezik,amit leírtál kivéve a feszesség. Ez a kezét a feje fölé emeli tényleg azért van,mert, akkor ténylegesen megijed valamitől.Ezzel a feszeséggel lehet probléma,a többiben nem látok semmi furcsát. A fejlődésneurológián úgyis kiderül minden,de addig ne aggódj feleslegesen. :) Kívánok nektek minden jót!
2019. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs az ínye megvastagodva?


Az én babámnak 3 hónaposan kezdtek el mocorogni a fogcsírái és azért kel éjszaka többször. Korábban ő is jól aludt.


A többi dologra nincs ötletem.

2019. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi furcsa, hasonlóan viselkedik a 3 hónaposom is (feszességen kívül) :) Túlaggódod. Felfedezte a végtagjait, azért kapálózik. Fürdetésnél szintén "kilöki" a fél kádat lábaival, de hát ezvan, mi csak nevetünk rajta :D Egyre többször ébred nappal, de hát érthető, egyre kíváncsibb a világra.


Nincs semmi baja, a feszességen kívül persze.

2019. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogzik és elérte a kövi növekedési ugrast. Teljesen normális csecsemönek tűnik a feszesseget meg kezelik.

Ne aggódj.

2019. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hogy kapálózik és kirúgja fürdésnél a vizet és a hátán közlekedik teljesen normális. Nem egy fadarab, akit csak leteszel és ott marad. Tornáztatja a kis izmait, készül forgásra, kúszásra.

3 hónapos most van a következő növekedési ugrása, nőnek a csontok, húzódnak az izmok. Az nem kellemes. Sőt mozognak a fogcsírák. Hidd el minden rendben.

2019. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!