Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek tapasztalata 3...

Van valakinek tapasztalata 3 hónapos babánál kisujjhegynyi kutaccsal? Ha igen, kellett műteni? A kicsi későbbi élete hogy alakult?

Figyelt kérdés

Az én kislányom kutacsa 2 hónapos oltásnál 1x1cm volt, most hogy lassan 3 hónapos kb fele lehet az előzőeknek. Szóval baromi gyorsan csökken a mérete :-( Néha alig érzem, hogy ott van.

Van időpontunk neurológiára, és Dr. Bognár László idegsebészhez is. Tudom, nem biztos hogy műteni kell, de szeretném ha látná szakember. Ha nektek volt/van ilyen, akkor mik a tapasztalatok? Műtét után (ha szükséges) teljes életet lehet élni? A professzornúrról

szinte csak jókat olvasok, meg tudja valaki ezt erősíteni?



#baba #neurológia #fejkörfogat #kutacs #idegsebészet #szűk kutacs #Dr. Bognár László
2019. máj. 1. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos nem kellett műteni. Az agyállomany nem megfelelő növekedése miatt mikrokefalias a kislányunk, ennek egyik tünete volt a korai kutacszáródás. Nála nagyon sok probléma van, mozgásban, ertelmi fejlődésben, látásban. De ha műthető, az a jobbik eset. Akkor az agyállomany nő és a műtét következében erre van is lehetősége. Nálunk hiába műtötték volna, mert nem is nő az agyállomany megfelelő ütemben.
2019. máj. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy eddig a baba fejkörfogata rendben nőtt.

Születésnél 36cm írtak, 1 hónapos vizsgálaton 37cm, 2 hónap 10 naposan 39cm, én pedig most (1 hét híjján 3 hónaposan) kb 40,5cm mértem. Gondoljátok, hogy ez nagyjából rendben van eddig?

2019. máj. 1. 23:44
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszönöm, hogy leírtad..nagyon sajnálom, őszintén.😔😣

Persze bízom benne, hogy nálunk jobban alakul a helyzet, de megpróbálom elfogadni ami lesz.

Ti mikor vettétek észre a bajt? Voltak egyéb tünetei a kisfejűségnek?

Igy 3 hónaposan a mozgásról még nem tudok nyilatkozni, de nálunk a látással szerintem semmi baj nincs. A baba amúgy mosolyog, jókedvű, figyelmes..bár tény, hogy feszes, de járunk Dévényeshez és bízunk a legjobbakban.

2019. máj. 1. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kicsi a feje. Az én kislányomnak egy évesen volt 41 cm. Sőt a születéskori méret a normál tartomány felső határa.

Van egyébként bármi más tünet, ami miatt aggódsz? Mert önmagában a korai záródás miatt nem kell rémeket látni.

2019. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mozgással akkor még nem volt baj. Fejét tartotta, oldalára fordult. Minimális feszesség es hipotonia volt. Mi 1 hónaposan úgy hoztuk haza,hogy készült róla mr egy keringés összeomlás miatt es azon látszódott az agykárosodás, így "könnyű" dolgunk volt. Amúgy a gyerekorvos is azt mondta még 2 hónaposan is, hogyha nem tudná hogy beteg, nem venné észre. De 3 hónaposan pl már egyértelmű probléma volt a szociális mosoly hiánya, hogy nem követett tárgyakat, nem fixált a szemével.
2019. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából más tünet konkrétan nincs, ha azok nem, hogy kezdetektől fogva nehezen alszik nappal, hogy már ad ki hangokat (elnyújtott maganhangzól+nyávogászserűség+visongás) , de van hogy egész nap csöndben van. Ezen kivül minden nap párszor hátrafesziti magát, de ugye alaból feszes is. Ez utóbbi főleg akkor van ha álmos, nyűgös és mostanában fürdésnél végig..szóval nem tudom ez mennyire számít.

Mert amúgy figyel ha beszélünk hozzá, tekintetevel követi a mozgásunkat és a tárgyakat is, sokat mosolyog, szociális mosoly is rendben van szerintem.

A feje szerintem sem kicsi, és bocsi hogy ha butaságokat írtam, de nálunk ő első gyerek és mióta már 3 ember felhivta a figyelmet a kutacsra valahogy mégiscsak aggaszt😐😏

2019. máj. 2. 07:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem utalnak mikrokefáliára. De ezt már az előző két ugyanilyen kérdésednél is leírtuk.


Miért kell rémeket látni? Inkább élvezd az anyaságot.


Az én fiamnak ugyanennyi volt a fejkörmérete 3 hónaposan és még mindig marha nagy a kutacsa (6 hós), vagyis nem mikrokefáliás, ahogy a tiéd sem.


Ő is feszes. Járni kell Dévényre, és kicsit később kezd forogni, de ennyi.


Ettől ők még teljesen átlagos, normális babák.

2019. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 4 éves kisfiunknak is ekkora volt a kutacsa 3 hósan, akkor nem nézte senki, nekünk se mondták hogy ez gond lenne..


A kicsi most 3 hós, szintén ekkora a kutacsa, neki már születésénél nézték, 2 naposan és 1 hónaposan ultrahangozták. A doki azt mondta figyeljünk a fejkörfogatot, ha az nő akkor nincs gond,addig a kutacsa se nő be. Ez 6 hónapos korig lényeges, ha addig benőne akkor műtik.

2019. máj. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!