Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Van jelentosege annak, ha egy baba mindent nagyon hamar csinál és kiemelkedően okos?

Van egy ismerosunk, akinek a babaja most 16honapos es nagyon ugyes. 9honaposan mar jart, mar most mond egycsomo szót, epitokockazik, a konyvben megmutatja a dolgokat amiket kerdezek tole. 1 evesen motorozott. Illetve mar most paros labbal ugral. Szamomra ez furcsa, mert az en fiam meg most 14honapos de még nem is jar. Ugy erhem ehhez a kislanyhoz kepest ég és a fold. Most az en fiam van lemaradva? A vedono szerint nem. En ezt elis hiszem. De akkor ez a kislany hogy ennyire ugyes mindenben?

máj. 3. 23:06  Privát üzenet  

A válaszok
Semmi jelentősége a későbbiekre nézve. A fiúk általában lassabban fejlődnek, de később behozzák a lányokat.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 3. 23:10 Privát üzenet
Én nem mondanám hogy kiemelkedően okos, ez aranyos:) egyáltalán semmi jelentősége, az első gyereknek gyakran szinte minden minden mozdulatát lesik az anyukák, pedig teljesen mindegy hogy 9 vagy 16 hónaposan kezd el szaladni vagy bármit csinálni. Ha valamiben extrém módon lemarad azt úgyis jelzi a védőnő vagy az orvos.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 3. 23:14 Privát üzenet
Filthfan nevű felhasználó válasza:

Ja. Jó eséllyel hiperaktív a gyerek. Én legalábbis így jártam a fiammal.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 3. 23:34 Privát üzenet
Ettől semmivel se lesz okosabb. A túl gyors fejlődés ugyanúgy okozhat (feltételes mód) problémát, mint a lassú.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 3. 23:37 Privát üzenet

Szerintem sincs jelentőssége. Anyum elmondása szerint én is ilyen Baba voltam, sőt a húgom, akivel 15 hónap van közöttünk, már 8honaposan járkált. Az unokatesóm, akivel 3 hónap van közöttünk meg egy évesen is “le volt maradva” hozzám képest.

Talán attól is függ, milyen ingerek érik a babát. Nővérem 4 éves volt mikor születtem, míg uncsim első baba volt, nem volt nagytesója

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 3. 23:40 Privát üzenet

Az én lányom is ilyen volt. Most egy átlagos 13 éves kamasz. Nem lett belőle zseni, mert 9 hónaposan járt.

Nincs jelentősége.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 4. 05:02 Privát üzenet
Szerintem se számít sokat, én már 1 évesen beszéltem, hamarabb, mint, hogy járni tudtam volna, abszolút nem lettem csodagyerek, maximum átlagosak a képességeim.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 4. 11:35 Privát üzenet
Ha 3 evesen olvas es 4 evesen komponal, mint Mozart, akkor ott valoszinu lesz valami. De amugy valoszinubb, hogy a tobbiek szepen beerik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 4. 11:40 Privát üzenet
Az én lányom nem sietett a dolgokkal. 15-16 járt, 2.5 évesen beszélt. Ami még rémlik, hogy a fogai és később nőttek mint az átlagos. Jelenleg 19 éves. Mindig kitűnő tanuló,de tanulni ritkán látom. Érettségi kitűnő, két középfokú nyelvvizsga, jelenleg az OKJ-t csinálta. Szakmai versenyen országos harmadik lett, úgyhogy két hete megvan a bizonyítvány, iskolába sem jár. 16 éves kora óta diákmunkára is jár. Jelenleg is. Ja és megyei női focicsapatban is jó eredményeket szerez. Szeptemberben az egyetemet kezdi. Szóval nem függ össze a babakorban mit mikor kezdett csinálni versennyel. Persze a normál kereteken belül. Amúgy az eszét nem örökölte, egyik felmenőnk sem volt ilyen.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 6. 16:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek? Anyósom mindent tudó okos tojás Fojton arra buzzdítsa a két éves kis lányomat, hogy csak őt és az apósomat kell hogy szeresse. Tőlem. Ő öltizteti, fürdeti, stb. Úgy...
Észrevettétek hogy mindenki babája okosabb az átlagnál meg gyorsabban fejlődik?
Egy 18 honapos baba mennyire okos?
Érdemes megrendelni "Csodajátékot" az Okos baba oldalról?
Minden 1,5 éves baba ilyen "okos"?
Mitol lesz egy baba okos?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!