Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van jelentosege annak, ha egy...

Van jelentosege annak, ha egy baba mindent nagyon hamar csinál és kiemelkedően okos?

Figyelt kérdés
Van egy ismerosunk, akinek a babaja most 16honapos es nagyon ugyes. 9honaposan mar jart, mar most mond egycsomo szót, epitokockazik, a konyvben megmutatja a dolgokat amiket kerdezek tole. 1 evesen motorozott. Illetve mar most paros labbal ugral. Szamomra ez furcsa, mert az en fiam meg most 14honapos de még nem is jar. Ugy erhem ehhez a kislanyhoz kepest ég és a fold. Most az en fiam van lemaradva? A vedono szerint nem. En ezt elis hiszem. De akkor ez a kislany hogy ennyire ugyes mindenben?
2019. máj. 3. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Semmi jelentősége a későbbiekre nézve. A fiúk általában lassabban fejlődnek, de később behozzák a lányokat.
2019. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Én nem mondanám hogy kiemelkedően okos, ez aranyos:) egyáltalán semmi jelentősége, az első gyereknek gyakran szinte minden minden mozdulatát lesik az anyukák, pedig teljesen mindegy hogy 9 vagy 16 hónaposan kezd el szaladni vagy bármit csinálni. Ha valamiben extrém módon lemarad azt úgyis jelzi a védőnő vagy az orvos.
2019. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ja. Jó eséllyel hiperaktív a gyerek. Én legalábbis így jártam a fiammal.
2019. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ettől semmivel se lesz okosabb. A túl gyors fejlődés ugyanúgy okozhat (feltételes mód) problémát, mint a lassú.
2019. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sincs jelentőssége. Anyum elmondása szerint én is ilyen Baba voltam, sőt a húgom, akivel 15 hónap van közöttünk, már 8honaposan járkált. Az unokatesóm, akivel 3 hónap van közöttünk meg egy évesen is “le volt maradva” hozzám képest.

Talán attól is függ, milyen ingerek érik a babát. Nővérem 4 éves volt mikor születtem, míg uncsim első baba volt, nem volt nagytesója

2019. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen volt. Most egy átlagos 13 éves kamasz. Nem lett belőle zseni, mert 9 hónaposan járt.

Nincs jelentősége.

2019. máj. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se számít sokat, én már 1 évesen beszéltem, hamarabb, mint, hogy járni tudtam volna, abszolút nem lettem csodagyerek, maximum átlagosak a képességeim.
2019. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 evesen olvas es 4 evesen komponal, mint Mozart, akkor ott valoszinu lesz valami. De amugy valoszinubb, hogy a tobbiek szepen beerik.
2019. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem sietett a dolgokkal. 15-16 járt, 2.5 évesen beszélt. Ami még rémlik, hogy a fogai és később nőttek mint az átlagos. Jelenleg 19 éves. Mindig kitűnő tanuló,de tanulni ritkán látom. Érettségi kitűnő, két középfokú nyelvvizsga, jelenleg az OKJ-t csinálta. Szakmai versenyen országos harmadik lett, úgyhogy két hete megvan a bizonyítvány, iskolába sem jár. 16 éves kora óta diákmunkára is jár. Jelenleg is. Ja és megyei női focicsapatban is jó eredményeket szerez. Szeptemberben az egyetemet kezdi. Szóval nem függ össze a babakorban mit mikor kezdett csinálni versennyel. Persze a normál kereteken belül. Amúgy az eszét nem örökölte, egyik felmenőnk sem volt ilyen.
2019. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!