Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 1,5 éves baba ilyen...

Minden 1,5 éves baba ilyen "okos"?

Figyelt kérdés
A lányomról van szó,nem dicsekedni akarok, csak anyósom mondja hogy a korához képest nagyon okos,értelmes a lányunk.Anyósom bölcsődében dolgozik, szóval van viszonyítási alapja.Mindent meg ért a lányunk,akármit mondunk neki.Hozza a pelust a szekrényből ha kérem,vagy a zoknit,sapit stb.A krumplit a kamrából,a seprűjét ha mondom hogy most felseprünk,viszi a hörcsögnek az almát ha mondom hogy most etetjük.Még azt is tudja, hogy mi a fogpiszkáló,mert múltkor le volt esve amit szóvá tettem páromnak és ő ment felvenni.Viszi az apjának a papucsot ha hazajött,vagy ha nincs rajtunk.Tudja hogy mi kell csinálni a fültisztítóval,fésűvel,testápolóval stb.Estig tudnám sorolni, mert tényleg mindent meg ért.
2012. máj. 4. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez csak azon múlik hogy ki mennyit foglalkozik a gyerekével.Aki sokat foglalkozik vele az nyilván okosabb.

Egy kis off: Azért ez dicsekvésnek hangzott.Én is sorolhatnám hogy az én kislányom miket tud és mennyire értelmes,okos.Ahogy itten sokan mások is.

2012. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze jó érzés, hogy ennyi mindent tud,de nekem nem jutott volna magamtól eszembe,mert nincs nagyon viszonyítási alapon,nincs kisgyerek a közvetlen környezetembe.De persze mindenkinek a saját gyereke a legokosabb,legszebb.:)
2012. máj. 4. 20:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket mind megcsinálja az én másfél éves fiam is..

Sőt mindig integet és dob puszit ha bemegyünk valahová.

De még nem nagyon beszél.

2012. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom 16 hónapos lesz.Ő is már megért szinte mindent.Ha mondom neki, hogy épp mit fogunk csinálni, akkor úgy csinálja a dolgokat.Pl mondom neki, hogy megyünk sétálni, már ül az ágyra hogy öltözzünk, fürdésnél is már tudja, hogy megyünk akkor megy a fürdőbe.Már mindent odahoz nekem.(távirányító, telefon, párna, plüss kutya...sorolhatnám.)Segít leszedni a ruhákat a szárítóról, és betenni a zoknikat a helyére.Ha talál szemetet már megy a konyhába, nekem csak ki kell nyitnom a kukás ajtót és dobja is be a szemetet, már köszön hogy "szia"..stb.Most akkor a gyerekem zseni??? :D ááá, egy kis édes manó!!!
2012. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem "okosabb" mint a többi egészséges korabeli gyerek, mégcsak nem is kirívó eset, mert ilyenor már tényleg szinte mindent megértenek. Ami kírívó például, hogy én már láttam 18 hónapos kislányt teljesen folyékonyan beszélni (3 éves szintjén), verseket mondani.
2012. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam nem hoz semmit, mert még nem tud járni.:) Pedig 16 hónapos lesz a jövő héten. Viszont több, mint 60 szót használ rendeltetésszerűen, viszonylag tisztán beszél, az orvosa is meglepődött rajta. Eddig 3 mondatot rakott össze: "Anya álmos", amikor ásítok, akkor mondja. "Ott a baba"-és mutatja a képet. "A vau-vau elbújt"-mert nem találtuk a kutyát.:) De nem zseni, csak egy 28 hétre, 1350 grammal született korababa, aki beszédfejlődésben ügyesen utolérte az időre született társait.:))

Nagyon ügyes a kislányod, de látod, minden baba másban tűnik ki a többi közül, és olyan is van, aki semmiben, végül mégis orvos, vegyész, olimpikon lesz belőle. Természetes a nagymama elfogultsága, nagyon szereti az unokáját, és ez jó!:)

2012. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár a kislányom már idősebb, de ezeket amiket írsz, Ő is tudta, de szerintem ez átlagos, de én is meglepődtem, hogy olyat is megért, amit nem is gondolnék:-)
2012. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kisfia mindent ért, mindent mond. Számol 10-ig, felismeri a színeket (mondja is). Mondókákat, énekeket folytat. Amiket leírtál, kb. 15 hónaposan csinálta az a kisgyerek.

Szerintem ő extra okos!

2012. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden anyuka, nagyi el van ájulva a saját gyerekétől, unokájától, de egy kívülálló semmi kimagaslót nem lát abban, amit leírtál. Minden 1,5 éves baba hasonló dolgokat csinál, csak valaki mozgásban, mászásban ügyesebb, valaki meg beszédben, valakinek meg csak pl. iskolás korában derül ki, h jól táncol. Persze, a szülők szeretik versenyeztetni, összehasonlítgatni folyton a gyerekeket, egymást túllicitálni. De amiket leírtál, h miket tud a lányod, az csak nektek nagy bumm.
2012. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez inkább "csak" állagos.

Ezeket az én 13 hónaposom is csinálja.

Sőt mást is, már megnevezi az ismert tárgyakat és nem csak az első két hangzóval, viszont járni még most sem tud.


Azt kell értékelni és tovább fejleszteni, amit már tud a gyermek.

És nem hasonlitgatni, akármilyen nehéz is más gyerekekhez.

2012. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!