Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányan vagytok itt akinek...

Hányan vagytok itt akinek előszörre nem sikerült a lombik, de másodszorra igen?

Figyelt kérdés
Intézetet változtattak, vagy valami más volt a másodiknál? Más terápia? Vagy minden ugyanolyan, csak épp a szerencsén múlott. Nekünk az első nem sikerült. Pedig minden jól ment. Ez miatt annyira nehéz reménykedem a másodikban...egyszerűen, nehéz elfogadnom, hogy nincs válasz a sikeretlenségre.
2019. máj. 7. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Baratnomek igy voltak. Nem csinaltak semmit maskepp, o annyit mondott, hogy szerinte az segitett, hogy mar nem volt rajta az a nagy stressz mint a leszivasok idejen. Meg az egesz hercehurcanal.
2019. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is ebben bízok. Nagyon stresszes voltam végig... De másodszor már tudni fogom mi vár rám.
2019. máj. 7. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány petesejtet szívtak le, és hányat ültettek be? Hányadik napon? Lehetett fagyasztani?
2019. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
25 petesejtet szívtak le. 12 embrió lett. 3at kaptam vissza a 3.napon,amelyek nagyon jó minőségűek voltak.a többi kilencnél meg akarták várni az 5.napot, a fagyasztással de addigra már nem voltak olyan állapotban, hogy lehessen fagyasztani.
2019. máj. 7. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Nálunk 11 leszivott tuszobol, 9 embrio lett, 1 db ment el az 5. napig. Mivel ilyen sok embrio megallt, gyanus lett. Elmentunk citogenetikai vizsgalatra, ami bebizonyitotta a sejtesunk, kromoszomahibam van.

Mivel nalad is nagyon sok megallt, szerintem erdemes lenne megnezetni. Onnantol donthettek PGD mellett.

Mi most csinaljuk a 2. lombikot, mas injekciokat kaptam, es a 2. napon mar meg is volt a beultetes. Most 9bol maradt 3db a 2. napra, oket vissza is ultettek.

2019. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megkérdeztem erről az embriologust, azt mondta, hogy az 5.napot tényleg csak a legerősebbek élhetik meg a laborban. De az a 3 amit visszakaptam, azok biztos osztodtak volna tovább, de a progeszteron szint miatt döntött úgy a dr, h a 3.napon visszaülteti. De ha kromoszóma hibás vagy, attol még nem lesz minden embrió sérült? Tudok a PGD testről, annyiba kerül mint az egész eljárás....
2019. máj. 7. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg a petesejtek 80%-a hibas. De ez egy becsles. Nyilvan az orvosod a szakember, de en ugy tudom, hogy ha egy embrio lombikban nem megy el az 5. napig, akkor a méhben sem ment volna el.

Ugy tudom, hogy a PGD 60-70.000Ft + 10.000Ft/vizsgalt embrio. De mi is nelkule kezdtunk neki az ujabbnak, az orvosunk azt mondta jol dontottunk.

Nem egyertelmuen jott ki a szavaidbol, Ti megcsinaltattatok ezt a vizsgalatot korabban?

2019. máj. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem csináltattuk. Nekünk 1 lombikunk volt eddig. Igen a petesejtek a nő életkorátol függően nagy százalékban kromoszóma rendellenesek.Nekem úgy magyarázza az embriologus, hogy nem lehet összehasonlítani a labor és a méh körülményeit. Úgy vélte, hogy az 3 elérte volna az 5.napot,a dr akarta előbb visszaülteti, a hormon szintem miatt.
2019. máj. 8. 07:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk az első nem sikerült, a második igen, de a 9. héten sajnos missed ab lett a vége. A harmadikból született a kislányunk. A negyedik is sikeres volt, most vagyok 24 hetes az ikrekkel.

Az első kettőnél ugyanúgy csináltak mindent. 3. napon volt a beültetés ,2-2 embriót kaptam vissza.

A harmadiknál az 5. napon 1 embriót, a negyediknél 2 3 napos embriót kaptam vissza. Az utolsó két lombiknál kaptam vérhigítót is.

2019. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!